www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Otwarty list do Radnego Wroniewskiego

Szanowny Panie Radny!

W pierwszych słowach mojego listu pragnę Pana przeprosić za nieprecyzyjne odtworzenie przebiegu głosowania w sprawie likwidacji zadania inwestycyjnego dotyczącego rozbudowy szkoły podstawowej w Sadowej, jakie miało miejsce podczas VII Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach.

W artykule „Jak głosuje radny z Twojego terenu cz.2”, na łamach www.moje.lomianki.info, napisałem: „W dyskusji nad zmianami wziął udział Maciej Wroniewski – radny z terenu Sadowej. Stwierdził on, że 89.000 zł. to cyt. „stanowczo za mało!”. 5 minut później jednak radny zagłosował… przeciwko inwestycji na swoim terenie. (…) radny Maciej Wroniewski dwa lata wcześniej poparł swym głosowaniem likwidację zadania inwestycyjnego dot. rozbudowy szkoły w Sadowej. Szkoły, której był wychowankiem… Sic!„.

Omyłkę moją, jak sądzę, spowodowało inne Pana głosowanie, które w mojej ocenie przyczyniło się do likwidacji wspomnianego zadania. Otóż 2 miesiące wcześniej, 12 marca 2015 r., podczas V sesji Rady Miejskiej, po słowach wiceburmistrza Piotra Rusieckiego cyt. „nie planujemy rozbudowy szkoły w Sadowej”, zagłosował Pan za budżetem, w którym zdjęto z tego zadania blisko 800 tys. złotych (pozostawiając na nim 596 tys. złotych). Na domiar złego, poprzez brak zgody na zwiększenie środków na budowę infrastruktury sportowej w Sadowej, konsekwentnie blokował Pan wraz z radnymi z KWW Tomasza Dąbrowskiego wspomniane, jakże ważne dla Mieszkańców Sadowej inwestycje głosując przeciwko składanym przez radnych z Klubu Radnych Niezależnych wnioskom o zwiększenie wartości zadania 2013/16 „Urządzenie boiska dla mieszkańców sołectwa Sadowa”. Liczba „2013”, tak dla Pana informacji, oznacza rok, w którym zadanie to zostało utworzone.

Korzystając z okazji chciałbym Panu przypomnieć, iż Gmina wydatkowała na opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwolenia na rozbudowę szkoły blisko 430 tys. zł. Ponadto pod tę, jakże ważną dla Mieszkańców Sadowej inwestycję, Gmina nabyła grunt oraz doprowadziła wodociąg. W sumie to kwota, jak szacuję sięgająca miliona złotych!

Reprezentuje Pan obóz władzy uchwałodawczej i wykonawczej. Według mnie to niepowtarzalna dla Pana okazja, by z pełną determinacją walczyć o każdą złotówkę dla swojego sołectwa. Zapewniam, że w tym względzie może Pan liczyć na każdy głos radnego z Klubu Radnych Niezależnych.

Na zakończenie.

Cieszy mnie, że kocha Pan swoje sołectwo, co z niekrytą żarliwością zaznacza Pan przy każdej okazji na portalach społecznościowych. Współorganizuje Pan również dla swoich Mieszkańców, jak mniemam wesołe „potańcówki na deskach”.
Według mnie – nie zastąpi im to jednak ani nowoczesnej szkoły ani boiska. Inwestycji, na które czekają od ponad 50 lat. Warto, by przy kolejnych głosowaniach Pan o tym pamiętał…

Z poważaniem,
Marcin ETIENNE


Ucinając wszelkie spekulacje, zamieszczam link do głosowania nad budżetem, z którego zdjęto środki na rozbudowę szkoły w Sadowej (25 minuta) – https://www.youtube.com/watch?…


Załączone dokumenty:
2016_07_27_1469639011.pdf

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

12 komentarzy

 1. paranoja

  No i co na to radny bezradny pan Wroniewski? Kubki, pierdółki „I love Sadowa” Ale czy na pewno? A może raczej „I love 1600 zł miesięcznie” bo nie mam innego dochodu. A teraz pytanie zasadnicze Panie Wroniewski : Co jest ważniejsze? Zachować twarz przed wyborcami i mieć honor czy też sprzedać się za dietę i być posłuszną, bezmyślną maszynką do głosowania? Wybór należy do pana:)

  0
  0
  Odpowiedz
 2. robson

  Ciekawe czy list radnego niezależnego opublikuje Gazeta Łomiankowska , która powinna być dostępna tak jak Lomianki.Info dla wszystkich opinii , a mie tylko dla opcji popierającej burmistrza.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. nadszedł zły czas

  Pan radny Wroniewski musi długo nad sobą pracować,żeby chociaż w części dorownać radnemu Etienne.Nie wiem czy wogóle da radę.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. mrówka

  Popracować to musi radny Etienne bo jak na razie to tylko pisze i czepia się wszystkich w koło, jest radnym wszystkich okręgów tylko nie swojego. Niech pochwali się co zrobił u siebie dla swoich mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. komar

  Robi dla mieszkańców BURMISTRZ, nie radny. Rola radnego jest zgłaszać postulaty mieszkańców, a burmistrza realizować te inwestycje. Jak burmistrz nie chce, to radny nie ma nic do powiedzenia. Wszystko wam się w łbach pokręciło.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. mrówka

  To radny Etienne ich nie zgłasza? Bo u innych radnych widać inwestycje i nie tylko u tych z komitetu Burmistrza.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. komar

  Widocznie ma sztywny kręgosłup i nie kłania się vice PR :))) tak jak inni. Więc za karę mieszkańcy nic nie mają. Ot, taki łomiankowski syf i grajdoł.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. mrówka

  To ja wolę żeby mój radny miał miękki kręgosłup to przynajmniej coś dla mieszkańców będzie zrobione. A tak poważnie to polityk reprezentujący grupę ludzi powinien kierować się ich dobrem a nie swoim widzimisie, mamy przykre przykłady takiego zachowania patrząc na Naszą historie, po tym ocenia się czy człowiek Nas reprezentujący robi to dla Nas czy dla siebie.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Maria

  Jeżeli by tak wszyscy woleli miękkie kręgosłupy to po co Rada Miejska?
  Niech będzie dyktatura, zarządzanie jednoosobowe, bez żadnej kontroli i po sprawie. Przynajmniej na dietach się zaoszczędzi.
  Mrówka taki układ ci pasuje?

  0
  0
  Odpowiedz
 10. mrówka

  Nie. Pasuje taki gdzie radny działa tak a żeby spełniać potrzeby mieszkańców, ludzi którzy go wybrali i zaufali. Twardy kręgosłup miało dowództwo AK, prezydent Mościcki minister Beck i wielu innych efekt znamy i do tej pory odczuwamy skutki. Mario tu nie chodzi o brak kontroli bo do kontroli nie są radni, kontroluje RIO, Komisja Rewizyjna i powołane do tego podmioty. Radni podejmują uchwały które mają służyć dobru mieszkańców i nie wątpliwie w wielu przypadkach tak jest ( radny W. Berger zobacz jak wygląda jego osiedle, kostka, latarnie. Można?).

  0
  0
  Odpowiedz
 11. o żesz

  Mrówka, czy twoi dziadkowie to folkzdojcze, czy władza ludowa PRL, którzy dla pieniędzy, władzy i przywilejów służyli każdemu kto da więcej.
  Jesteś idealnym niewolnikiem.
  Pasujesz to tego towarzystwa, które tak wychwalasz.
  Jesteś z tej samej mąki co były milicjant, naczelnik gminy,wojskowy donosiciel itp.
  Znamy ICH w Łomiankach.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. mrówka

  o żesz, wychwalam tych co coś robią a nie tylko krytykują, i chyba nie znasz historii bo piszesz bzdury. Chcesz prowadzić dialog na jakimś poziomie to używaj merytorycznych argumentów a nie „czy twoi dziadkowie to folkzdojcze, czy władza ludowa PRL…….” Słabe to jest. I naucz się szanować innych, bo inaczej i sam szanowany nie będziesz. Nie każdy musi mieć taki pogląd i zdanie jak TY.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *