www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Pastorałka w Domu Kultury

Dom Kultury w Łomiankach zaprasza 19 stycznia o godz.18.00 na ludyczno-religijny spektakl gliwickiego Teatru A pt. Pastorałka.

PASTORAŁKA – odwołując się do tradycji obrazowania faktów związanych z Bożym Narodzeniem, czerpie inspirację z liturgii adwentowej oraz z ludowych jasełek. Teksty jasełkowe- ludowa recepcja bożonarodzeniowych wydarzeń (Herod, brak miejsca dla świętej rodziny w gospodzie, narodziny w betlejemskiej grocie, anielskie orędzie do pasterzy, hołd trzech królów) staje się pretekstem do „prostej radości””. W zabiegu lekko zadziornej opozycji wobec ludowej tradycji, wprowadzania elementów pastiszu i groteski, operowania purnonsensowym poczuciem humoru, artyści prowokują widza do definiowania własnej, osadzonej w dzisiejszych realiach, interpretacji Tajemnicy Wcielenia. Teatr „”A”” jest zawodowym, offowym teatrem religijnym. Działając od 1996 r. w swoim dorobku ma 16 autorskich premier, min. musicale „”Jonasz””, „”Tobiasz””, „”Pieśń nad pieśniami”” spektakle muzyczne „”Pasja””, „”Pastorałka””, „”Bajka o Smoku Kubie””, para kabaret biblijny „”5 Przypowieści””, komedię angelologiczną „”Szafa z Aniołami””Teatr „”A”” stara się łączyć popularny język teatru muzycznego z doświadczeniami europejskiej awangardy teatralnej, sięga do polskiej kultury ludowej, łączy autorskie teksty z tekstami biblijnymi lub staropolskimi, czerpie obficie z dorobku literackiego innych kultur, inspiruje się muzyką i choreografią tańców ludowych.

Spektakle Teatru w ostatnich latach gościły w Holandii, Szwecji, Niemczech, Czechach, Bułgarii, Rumunii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie, Ukrainie i Białorusi, jak również na większości polskich festiwali teatru ulicznego.

źródło: Dom Kultury w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

Pastorałka w Domu Kultury

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *