www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Paszporty nie tylko w Ożarowie

Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie… Od 17 stycznia 2013 roku wniosek o paszport będzie można złożyć w dowolnym wydziale paszportowym na terenie całego kraju, bez względu na miejsce zameldowania. Zmiana wynika z nowelizacji Ustawy o dokumentach paszportowych, która wczoraj została opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Dodatkowo, możliwe będzie wydanie paszportu tymczasowego w nagłych, udokumentowanych przypadkach związanych z prowadzoną działalnością zawodową. Osoby przebywające za granicą wyrabiają dokument za pośrednictwem konsulatu.

Obecnie paszport wydaje wojewoda właściwy ze względu na miejsce zameldowania wnioskodawcy. W przypadku braku takiego miejsca – według ostatniego miejsca zameldowania na pobyt stały. Podstawą zmian jest ustawa z 16 listopada 2012 roku o zmianie ustawy o dokumentach paszportowych. Opublikowana w Dzienniku Ustaw 17 grudnia 2012 roku, wchodzi w życie w ciągu 30 dni od dnia ogłoszenia.

Terenowy Punkt Paszportowy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego znajduje się w Ożarowie Mazowieckim, ul. Poznańska 129/133, tel.: 22 733 72 16.

W Warszawie najbliższe Terenowe Punkty Paszportowe mieszczą się przy:
– ul. S. Żeromskiego 29 (tel. 22 695 73 88),
– ul. Powstańców Śląskich 70 (tel. 22 695 73 88)
– ul. Słowackiego 6/8 (tel. 22 695 73 88)

redakcja@lomianki.info

Paszporty nie tylko w Ożarowie

Paszporty nie tylko w Ożarowie

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *