www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Pierwszy Burakowski Dzień Sąsiada

Już w najbliższą sobotę – 3 października 2015 roku, godzina 15.00-19.00 – w ramach projektu Dom Spotkań Sąsiedzkich, odbędzie się impreza integracyjna – nie tylko dla mieszkańców Burakowa.

Przyjdź, a nie pożałujesz!

Pierwszy Burakowski Dzień Sąsiada

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

30 komentarzy

 1. Zapowiada się ciekawie. Będziemy na 100 procent. Kościuszki 10 to przy zabranej świetlicy osiedlowej?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. misiek

  A na stronie Łomiankowskiego Urzędu kontrolowanej przez Burmistrza Rusieckiego i Dąbrowskiego znowu „zapomnieli” napisać o wydarzeniu organizowanym przez mieszkańców 🙁

  Gdzie tu wspieranie mieszkańców którym się chwali burmistrz? Pic na wode, fotomontaż.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Ewa

  W końcu coś dla ludzi, a nie ciągle jakieś discopolowe ryczenie do późnych godzin nocnych. Wybieramy się całą rodziną.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. zamieszkana

  Hucpa platformistów, nie ma jak taniec przy deskach.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Kaśka

  Bardzo dziękujemy za zorganizowanie bardzo miłego spotkania. Od dawna tak sympatycznie nie spędziliśmy czasu. Oby więcej takich spotkań.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Beverly :)

  Tak samo jak piknik w Dąbrowie i ta impreza w Burakowie miała swój niepowtarzalny klimat, który stworzyli sami mieszkańcy. Bez przemówień prominentów, bez władzy i dyrektorów w krawatach i bez polityki. Gratulacje!

  0
  0
  Odpowiedz
 7. jacky

  Wszystko ładnie pieknie, tylko organizatorzy zapomnieli zaprosić burmistrza. Natomiast zaprosili byłego burmistrza Pszczółkowskiego. Czyli jakby nie patrzeć znowu impreza polityczna pod patronem PO?

  0
  0
  Odpowiedz
 8. o żesz

  do jacky
  przecież Rusiecki startował z komitetu Pszczółkowskiego Potrzeba Zmian więc czułby się swoisko jak za dawnych lat

  0
  0
  Odpowiedz
 9. zadra

  jacky,
  zaproszenie dotyczyło wszystkich sąsiadów, więc każdy mógł przyjść. Dzień Sąsiada zaszczyciło swoim udziałem wiele znakomitych osób. Obecny był Starosta Powiatu warszawskiego zachodniego Pan Jan Żychliński, Minister Finansów Pan Mateusz Szczurek, proboszcz parafii w Burakowie, siostry zakonne, dyrektor Domu Kultury w Łomiankach, radny Wiesław Bochenek. Niezwykle udana i nad wyraz spokojna impreza była pod patronatem mieszkańców osiedla Buraków. Nie potrzeba było angażować służb ochrony. Nasza władza w tym czasie miała jednak ważniejszą imprezę – wesele prezesa ZWiK. Ciekawe, czy na stronie ZWiK będzie reportaż ze ślubu w Warszawie i wesela w Radzyminie?

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Sąsiad

  Burmistrz Dąbrowski nie przyszedł? Ja nie widziałem, ale może był po 17.30?

  Może dostał zakaz spotkania się z mieszkańcami podczas niedzielnych Dni Sąsiada? A może zwtczajnie nie był zainteresowany takim spotkaniem? A może miał coś ważniejszego w tym czasie niż spotkanie z mieszkańcami?
  Nie wiedomo.

  Mi impreza bardzo się podobała. Na spotkaniu w Burakowie nie było czuć alkoholu, w przeciwieństqie do tego co ię dzieje na deskach. Było spokojnie i rodzinnie, pyszne ciasta.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Przecież Nasz Pan Burmistrz Tomasz Dąbrowski nie ma obowiazku spotykania się gdzieś na boisku z nie wiedomo kim.
  Jak ktoś chce to może do Pana Burmistrza przyjść, przedstawić się, umówić się, zapytać kiedy ma czas, poczekać i przyjść do gabinetu Burmistrza.

  Tak samo jak p.Kopaczka chce się spotykać z Naszym Panem Prezydentem Andrzejmu Dudą albo Panem Prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Jak Pan Prezydent albo Pan Prezes będą mieli czas to się oczywiście spotkają.

  Po co te nerwy, po co ta hucpa?

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Agnieszka Szczurek

  Szanowni Państwo,

  korzystając z gościnności Portalu lomianki.info bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom Dnia Sąsiada w Burakowie za obecność i współtworzenie naszego lokalnego święta.
  Mam nadzieję, że przed nami kolejne osiedlowe imprezy i spotkania.

  Jednocześnie pragnę poinformować, że oficjalnie zaprosiliśmy Pana Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, jego zastępcę oraz Radnych Łomianek.
  Pan Burmistrz jednak nie odpowiedział na nasze zaproszenie.
  Szkoda.

  Pozdrawiam w imieniu grupy „Dom Spotkań Sąsiedzkich” i mieszkańców Burakowa. I oczywiście zapraszam do oglądania wystawy o historii Burakowa na rogu ul. Przyłuskiego i Kościuszki

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Dla Pani Agnieszki i całej grupy „Dom Spotkań Sąsiedzkich” wyrazy uznania za organizację Imprezy. Bardzo dziękujemy za miłą atmosferę. Jak było widać, można się kulturalnie spotkać z sąsiadami i porozmawiać nie tylko o sprawach Burakowa.
  Fantastyczna wystawa. Tyle wspomnień, tyle miejsc.

  Mam apel. Drodzy sąsiedzi nie dajmy się prowokować bojówkarzom zionącym nienawiścią, hejterstwu i awanturnikom.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. 813

  Pani Agnieszko czy przy okazji może Pani napisać jak wygląda sprawa świetlicy w budynku przy Kościuszki 10. Czy burmistrz uszanował wolę mieszkańców Burakowa?

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Wera

  Szkoda, ze nie zaproszono burmistrza. Przecież całe wydarzenie finansował Dom Kultury. Jak widać organizatorzy polityczni imprezy nawet nie potrafią sie zachować, oczywiście nie zapomniano zaprosić byłego burmistrza z PO, byłej radnej Sylwii Wojcickiej itd… Szkoda ze nawet takie imprezy sie upolitycznia

  0
  0
  Odpowiedz
 16. .O.

  Impreza była bardzo udana i sympatyczna. Widać, że bez zadęcia, tak serdecznie i po sąsiedzku ludzie się ze sobą spotkali i spędzili czas. Kosztowałam pysznego ciasta, wzięłam udział w książkowej wymianie (świetny pomysł), ale najbardziej mi się podobało śpiewanie z Panem Sąsiadem (nie pamiętam imienia). Jak to leciało… „Buraków, po angielsku Beverly Hills” 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 17. fijołek

  Do Very chyba nie jesteś dobrze poinformowana/y już były wyjaśnienia Zarządu Osiedla że P. burmistrz otrzymał zaproszenia i wice też, więc proszę nie opowiadać bzdur i siać nienawiść bo i tak mamy jej wystarczająco dużo. Nie wiedziałam że nie można pójść na sąsiedzkie spotkanie, ogarnij się kobieto/meżczyzno 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Maria

  Bądźmy w prawdzie, Panowie Burmistrzowie i wszyscy ( podkreślam wszyscy) Radni zostali zaproszeni. Jedni skorzystali z zaproszenia, inni zignorowali. Jeśli ktoś zarzuca im upolitycznienie sąsiedzkiego, bardzo sympatycznego bezsprzecznie spotkania to znaczy, że ma prostu złą wolę. Tyle.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Milo

  Drodzy sąsiedzi z Burakowa, drodzy mieskańcy Łomianek nie dajmy się prowokować. Nie dajmy się wciągać w pełne nienawiści i agresji pyskówki. Im o to chodzi abyśmy byli poróżnieni, to takie bolszewickie metody.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. M.

  Odrażające są te insynuacje, to pomówienia o politykę i to prawdopodobnie przez ludzi, którzy winni pracować na rzecz mieszkańców. Jak tak można. Co się musi dziać w myślach tych osób? Skąd tyle agresji? Do czego są zdolni?

  Przyłączam się do apelu Milo. nie dajmy się wciągnąć i ich odrażające zagrywki. Róbmy swoje. Dla sąsiadów, dla siebie, dla naszej miejscowości.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. hućpa

  To jest kolejna hućpa władzy, cała gazeta Łomiankowska.pl jest ich hućpą!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 22. Czeko

  Zaproszono byłych działaczy PO a zapomniano o burmistrzu bo bezpartyjny? Mnie to nie dziwi. Mąż pani Szczurek jest w rządzie PO, pan Serżysko był radnym powiatowym z PO. Były burmistrz był nominowany z PO, a była pani radna też była radną z PO(oboje obecni). NŁ ma kilku członków z PO w swoich szeregach. Nie rozumiem oburzenia z tą partią PO i tą imprezą…
  A pisać, że impreza była niepolityczna to można długo i namiętnie, tylko kto w to uwierzy…?

  0
  0
  Odpowiedz
 23. M.

  Każda inicjatywa mieszkańców niezależna od władzy centralnej jest od razu atakowana.
  Pamiętacie co wypisywali w gaze
  cie reżimowej o zeszłorocznym pikniku w Dąbrowie? Zwróćcie uwgę co wypisuje p.Rusiceki o mieszkańcach Burakowa. Pamiętacie co wypisywał Panu Sokołowskim? Co o Panu Pszczółkowskim?

  Żenujące to jest. Ale cóż ci ludzie zostali wybrali w wyborach. Trzeba z tym żyć.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. Obserwator III

  Najciekawsze w tym wszystkim jest fakt stałego powtarzania nieprawdy, że rzekomo ktoś z władzy nie został zaproszony. Nie jest to prawdą, jak o tym głosi oświadczenie-organizatora podpisanego na tym wątku z imienia i nazwiska. Dla zwolenników siejących ferment to zbyta mało, tak samo jak wiedza, kto finansował spotkanie i dzięki czyjemu trudowi ono się odbyło. ( Przypominam budżet gminy to wyłącznie zasługa mieszkańców nie burmistrza, który ma go dzielić w naszym imieniu i za to jest odpowiedzialny i do tego został powołany) Nadal nawet w tak oczywistych sprawach towarzystwo burmistrza przypisuje sobie nieistniejące zasługi, plując jednocześnie na wszystkich dookoła zamiast usprawiedliwiać bzdury które wygaduje Macierewicz. Taki poziom niestety reprezentuje burmistrz już drugą kadencję!

  0
  0
  Odpowiedz
 25. W powiecie mówi się o tym, że Łomianki słyną z ataków na mieszkańców, ataków na niezależne gazety i podsycanie konfliktów. Chyba już nikogo to nie dziwi.

  0
  0
  Odpowiedz
 26. Anonim

  Z dyskusji jasno wynika kto posługuje się kłamstewm przeciw mieszkańcom. Pani Agnieszka napisała kto został zaproszony. Nie ma w tej sprawie żadnych wątpliwości.
  To czy zaproszony burmistrz przyszedł czy nie przyszedł to już jego wybór.

  0
  0
  Odpowiedz
 27. bez

  A mnie to akurat nie interesuje, że burmistrz Dąbrowski był działeczem PiS i startował z list PiSu w wyborach, a burmistrz Pszczółkowski był w PO. Każdy ma prawo do poglądów politycznych i partyjnych upodobań.
  Ktoś woli towarzysztwo Maciarewicza i Kaczyńskiego, Pawłowicz, a ktoś inny Tuska, Sikorskiego i Kopacz. Wolna wola.

  Ważniejsze w małych społecznościach jest to jak i z kim panowie są widziani przez mieszkańców. Pszczółkowski na luzie i ze znajmymi z różnych środowiak, a Dąbrowski spięty i z obstawą.

  0
  0
  Odpowiedz
 28. bywalec

  Napiszę krótko. Bardzo fajna impreza. Na poziomie bez alko ma dekach i sikania pod ogrodzenia sąsiadów. Szacun do mieszkańców Burakowa!

  0
  0
  Odpowiedz
 29. sam

  Do Pani Agnieszki Szczurek, podziwiam Panią, jest Pani bardzo dobrym człowiekiem. Mimo tylu trudnych sytuacji ma Pani tyle dobrej woli dla władzy lomiankowskiej. Proszę Państwa, a Pan były burmistrz Pszczółkowski okazał się człowiekiem, szkoda że nie wygrał wyborów. Mamy za to hućpę za hućpą w wydaniu obecnej władzy i radnych podnoszących ręce na zawołanie.

  0
  0
  Odpowiedz
 30. Maksiu

  Nie ma co teraz gadać. Gadanie, gadanie, gadanie.
  Trzeba było mądrze wybrać w wyborach, a nie teraz żale wylewać. Do wyboru byli też inni kandydaci, nie tylko Pszczółkowski i Rusiecki (Dąbrowski).

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *