www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

PIKIETA 14.V – SOLIDARNI z DZIEKANOWEM

Szanowni Mieszkańcy Gminy Łomianki.

Zapraszamy wszystkich na pikietę, która odbędzie się w poniedziałek 14 maja 2018 r o godz. 16.30, przed Urzędem Miejskim w Łomiankach, przy ul. Warszawskiej 115.

Chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec planów realizacji tzw. Małej Obwodnicy Łomianek śladem Kościelnej Drogi, stanowiącej w praktyce kolejną drogę tranzytową biegnącą przez gminę Łomianki.

1. Projektowaną drogę zaplanowano tak, by zaspokoić potrzeby 25-tysięcznego osiedla w Pieńkowie, w gminie Czosnów, wbrew interesom mieszkańców Łomianek, którzy drogę tę mają sfinansować z własnych środków budżetowych, pochodzących między innymi z płaconych przez nich podatków.

2. Mała Obwodnica Łomianek wprowadzi tranzytowy ruch samochodowy do centrum miasta, przez co wpłynie na pogorszenie i tak już niewydolnego układu komunikacyjnego. Jej ujście zaplanowano w ul. Warszawskiej, przy rondzie Majdańskiego, co doprowadzi do paraliżu komunikacyjnego Łomianek.

3. Budowa Małej Obwodnicy śladem Kościelnej Drogi skutkować będzie wyburzeniami domów w Dziekanowie Polskim oraz zakazem remontów już istniejących budynków, położonych przy ulicy Rolniczej.

4. Planowane parametry techniczne drogi, takie jak np. dopuszczalny nacisk 115 kN/oś, pozwolą na ruch ciężkich samochodów przez centrum gminy.

5. Mała obwodnica śladem Kościelnej Drogi doprowadzi do poważnego pogorszenia stanu bezpieczeństwa wielu mieszkańców posiadających nieruchomości na terenach zagrożonych powodzią, w związku z planowanym ograniczeniem ilości dróg ewakuacyjnych z tych terenów.

6. Mała Obwodnica Łomianek śladem Kościelnej Drogi pozostaje w konflikcie z przepisami o ochronie przyrody, w związku z jej planowanym przebiegiem przez tereny przylegające do rezerwatu przyrody Jezioro Kiełpińskie.

7. Koncepcja budowy Małej Obwodnicy Łomianek jest forsowana mimo zdecydowanego sprzeciwu mieszkańców. Burmistrz oraz jego większość w Radzie Miejskiej odrzuciła uwagi i wnioski mieszkańców, zgłoszone na etapie uzgadniania planów.

Przyjdź na pikietę! Nie bądź obojętny!
14 maja 2018 r. godz. 16.30 przed Urzędem Miejskim w Łomiankach
przy ul. Warszawskiej 115.

Ten problem dotyczy również Ciebie!

MIESZKAŃCY DZIEKANOWA POLSKIEGO


Załączone dokumenty:
Solidarni z Dziekanowem.pdf
Kościelna Droga (tranzytowa).pdf

 

PIKIETA 14.V - SOLIDARNI z DZIEKANOWEM

PIKIETA 14.V - SOLIDARNI z DZIEKANOWEM

PIKIETA 14.V - SOLIDARNI z DZIEKANOWEM

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

4 komentarze

 1. RAZEM Z BURMISTRZEM!

  Se możecie pikietować. Jak się komuś nie podoba to sie może wyprowadzić i nie zawracajcie głowy Naszemu Burmistrzowi takimi pierdołami, bo ma ważniejsze sprawy na głowie. Zaraz rusza sezon potańcówek a potem przygotowania do Bitwy przed wybrami!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. gostek

  Tak to prawda pan Burmistrz , pan Rusiecki i ich RADA nigdy się nie przejmowali dobrem mieszkańców oraz ich potrzebami Głosy sprzeciwu po prostu wyrzucają w czasie konsultacji do kosza .Większość mieszkańców wg nich jak zwykle przy tym systemie konsultacji/głosy przeciw do kosza/jest za pomysłami gminy .Im się wydaje ,że wiedzą lepiej co ludziom potrzeba i na siłę to forsują często wbrew logice .Wydaje im się ,że wszystko można i że każde kłamstwo ludzie kupią..Pan Krystecki i niektórzy radni na dzisiejszej manifestacji po prostu śmieli się z protestujących a burmistrz nawet się nie pokazał. Tak oni o nas dbają i się problemami ludzi przejmują. SZKODA ,ŻE MAMY TAKIE WŁADZE I TAKĄ RADĘ

  0
  0
  Odpowiedz
 3. niezalogowany

  No i jak było? Burmistrz Dąbrowski miał odwagę spotkać się z mieszkańcami? Czy posłał swoich pracowników z aparatem i kamerą?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. paranoja

  Taaa, burmistzra nie było, reprezentował go H. Kostrzewski (facet od zbierania psich g…..ien z trawników), i kilku pijaczków zaoproszonych przez pana Henia. Ale oni petycji nie przyjęli.:)))

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *