www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Pikieta i blokada ul Kolejowej

Stowarzyszenie ŁOMIANKI RAZEM – będące w dużej części zapleczem politycznym obecnej władzy wywodzącej się z Komitetu Wyborczego Tomasza Dąbrowskiego – organizuje pikietę i blokadę na ul. Kolejowej. Rozpocznie się ona w piątek 5 stycznia 2018 roku o godzinie 15.00 u zbiegu ulic Sierakowskiej i Kolejowej. Protest ma trwać dwie godziny, pod hasłem „Teraz albo nigdy!”.

– Będziemy blokować trasę DK7 na rzecz przywrócenia funduszy na realizację budowy trasy S7 na skraju Puszczy Kampinoskiej (wariant 2). Drugim naszym postulatem jest przyspieszenie prac związanych z wydaniem decyzji środowiskowej dla tego odcinka. Decyzja miała być wydana do końca tego roku. Po raz kolejny przesunięto termin jej wydania na koniec stycznia 2018 i trudno nam uwierzyć, że to po raz ostatni – informuje Stowarzyszenie Łomianki Razem na oficjalnej stronie UM Łomianki.

Jak zauważają bardziej uważni obserwatorzy sceny politycznej w Łomiankach podobnie jak cztery lata temu ŁOMIANKI RAZEM, której „twarzą” jest radna Joanna Roszkowska z Komitetu Tomasza Dąbrowskiego, daje o sobie znać w roku wyborczym. Cztery lata temu przed wyborami mieszkańcy byli zapraszani na cykl spotkań w ICDS dotyczących trasy S7. Organizacja spotkań, podobnie jak teraz, też była wspomagana przez burmistrza i jego pracowników, do promocji angażowano środki publiczne. Później po wyborach działania organizacji w tej kwestii przycichły.

Większość mieszkańców popiera postulaty ŁOMIANKI RAZEM, co jest zupełnie naturalne. Każde udogodnienie w dojeździe do Warszawy jest pożądane. Zarówno niegdyś postulowane poszerzenie o trzeci pas „siódemki” od Burakowa do Warszawy (czemu sprzeciwia się ŁOMIANKI RAZEM i obecna władza), jak i dodatkowa, nowa możliwość dojazdu – czyli budowa S7 – zostanie przyjęte z radością przez większość mieszkańców Łomianek.
Jednak nie wszyscy mieszkańcy Łomianek popierają organizowanie zbliżającej się blokady. W mediach społecznościowych można przeczytać, że „jedyne co przyniesie ten „protest” to irytacja mieszkańców. Takie będzie to coś. Bo nic więcej nie się z tego nie urodzi”… „Cóż, okres przedwyborczy. Bezpartyjny klub poparcia bezpartyjnego burmistrza musi się jakoś pokazać. „

Pikiety organizowane przez ŁOMIANKI RAZEM mają się odbywać co miesiąc aż do wakacji. Następna jest planowana na 2 lutego o godz. 17.00 u zbiegu ul. Staszica i Kolejowej.

Pikieta i blokada ul Kolejowej

Pikieta i blokada ul Kolejowej

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

20 komentarzy

 1. Adam

  Każdy głupi widzi, że to akcja wyborcza ekipy Dąbrowskiego. Pewnie nie każdy pamięta jak rok temu robili wiece wyborcze z Panią kandydatką Roszkowską w roli głównej. Ale tak właśnie było. Pewnie gdzieś na Info Łomianki znajdą się filmy albo wzmianki o tych wiecach. W wolnej chwili poszukam i skopiuje linki.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. BRAWO!

  Bardzo dobrze, że w końcu Burmistrz zmobilizował swoich radnych do działania. TERAZ ALBO NIGDY bo wybory już za 10 miesięcy. Mam nadzieję, że wszyscy razem z rodzinami i sąsiadami pokażemy swoje poparcie dla Burmistrza! ŁOMIANKI RAZEM z BURMISTRZEM!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Anonim

  A wypchajcie się z tymi waszymi wyborczymi protestami. Znaleźli się wybawiciele bohaterowie co nawet do Warszawy codziennie nie dojeżdżają bo własne firmy mają na miejscu albo pracują w urzędzie na Warszawskiej.

  http://www.krs-online.com.pl/studio-dn-design-group-sp-z-o-o-krs-126397.html

  Mam do was prośbę szanowni POLITYCY – odwalcie się od naszego codziennego życia!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. kierowca

  Jeżeli protest przyniesie jakieś efekty to dobrze. Choć jak wiadomo zawsze chodzi o kasę której jak wiadomo nie ma na S7. Protestowanie po to by się pokazać nie ma sensu bo to tylko utrudnia życie zwykłym ludziom.
  Zobaczymy jakie będą efekty tego pierwszego protestu. Jak żadne to nie ma sensu robić kolejnych.

  A faktem jest że byłoby uczciwie gdyby organizatorzy powiedzieli wprost że są od burmistrza.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Janek

  W listopadzie została wydana decyzja środowiskowa- ale że wybory się zbliżają….. trzeba pokazać że coś się robi.
  Mieszkam w Łomiankach kilkadziesiąt lat i tak nieudolnej władzy to jeszcze nie było w Łomiankach ( potrafią się chwalić – to trzeba im przyznać)- to wstyd dla mieszkańców.

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Kierowca2

  To zobaczymy jaką ma przepustowość nowa Warszawska wraz z objazdem.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. z Kazunia

  Czy dobrze rozumiem że do wakacji w piątki dzięki Łomiankom będzie utrudniony powrót z pracy? Kto mi zapłaci za te dni?
  Może pomyśleć o jakiejś innej formie protestu. Może niech się państwo przywiążą do sejmu bo to tam są decydenci a nie na trasie.
  Ludzie opamiętajcie się! Łomianki nie są pępkiem świata.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Po tej całej akcji łomianki razem i burmistrz niech przedstawią rozliczenie finansowe i napiszą ile mieszkańców Łomianek to kosztowało.

  O czym piszę?
  smsy dwa razy dziennie z urzędu w łomiankach, ulotki, transparenty nad ul. warszawską, zaangażowanie policji, straży miejskiej, pracowników urzędu miejskiego.
  to chyba nie są usługi darmowe?

  to już przesada żeby znowu za pieniądze mieszkańców robić kampanię polityczną jedynie słuszego komitetu partii „rusiecki&dąbrowski” . propaganda w łomiankowskiej i tak wam da wygraną. cytując kurskiego – ciemny lud to kupi.
  dajcie spokój i zapłaćcie w darmowe przejazdy autobusami dla dzieci ze szkół które były a teraz nie ma

  0
  0
  Odpowiedz
 9. POPIERAMY BURMISTRZA DĄBROWSKIEGO

  BARDZO DOBRZE ŻE BURMISTRZ ZA POMOCĄ ŁOMIANKI RAZEM ROBI TĄ BLOKADĘ. CAŁA TOTALNA OPOZYCJA ZOBACZY ILU BURMISTRZ MA ZWOLENNIKÓW!!!!!!!!!!

  KAŻDY KTO POPIERA BURMISTRZA POWINIEN OBOWIĄZKOWO MIEĆ DZIEŃ WOLNY I POWINIEN Z RODZINĄ SIĘ STAWIĆ NA TEJ BLOKADZIE.

  POKAŻMY ŻE POPIERAMY NASZEGO BURMISTRZ TOMASZA DĄBROWSKIEGO!!! POPIRRAMY ŁOMIANKI RAZAM!!! POPIERAMY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Keram2225

  Krytykować jest łatwo, ale robić trudniej… a co, Waszym zdaniem, trzeba zrobić, żeby zmusić decydentów do realizacji trasy?
  Doświadczenie innych miast, np. Marek, wskazuje, że takie akcje to JEDYNY sposób.
  Dodanie pasa na Pułkowej niczego nie zmieni, przeniesie tylko korki dalej. Przy wjeździe na Wisłostradę jest tylko JEDEN pas

  0
  0
  Odpowiedz
 11. paranoja

  Do Keram- Masz recję Keram, tylko od 2014 roku, od wygranych wyborów Łomianki Razem i Rusiecki nie zorganizowali ani jednej pikiet. Nie interesowali się S7. A w 2018 – czyli roku wyborów samorządowych rozpoczynają miesięcznicę S7 do lata. W jakim celu? Dlaczego tak nagle zainteresowali się S7? Znając Rusieckiego i Roszkowską twierdzę, ze jest to perfidna polityka wykorzystująca nieświadomych mieszkańców, będą blokować aż do wyborów. A potem znów 3 lata ciszy.No bo po co? Skoro stołki znów będą obsadzone. Głupi lud wszystko kupi – jak mawiał klasyk.
  Przypomnijcie sobie rok 2017 – co chwila pikiety konsultacje. A pamiętacie cały cyrk z tramwajem? No i co? Warszawska przebudowana a tramwaju nie ma!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 12. paranoja

  w tekście wkradł się błąd : Powinno byC ” Przypomnijcie sobie rok 2014!!!” a nie 2017

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Wreszcie!

  Nie interesuje mnie czy jest to element kampanii wyborczej burmistrzów. Przeprowadzając się do Łomianek 10 lat temu oczekiwałem wybudowania obiecanej wylotówki na Gdańsk. I co? Do dzisiaj nie ma nawet decyzji środowiskowej. Marki blokowały swoją drogę i wywalczyły obwodnicę. Dzisiaj mogą świętować jej otwarcie. A my? Lepiej późno niż wcale. Popieram blokady chociaż będę ich ofiarą wracając popołudniu z Warszawy. Popieram blokady chociaż nie głosowałem na tego burmistrza i jego komitet.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. paranoja

  Według wstępnego harmonogramu przetarg na budowę trasy S7 między Warszawą a Czosnowem w trybie zaprojektuj i wybuduj ma być ogłoszony w 2020 roku, rozpoczęcie prac budowlanych nastąpiłoby wówczas w roku 2022, a trasa byłaby gotowa do roku 2024.

  Droga ma mieć dwie jezdnie po trzy pasy ruchu z czterometrowym pasem dzielącym. Dostęp do drogi będzie możliwy tylko poprzez węzły. „

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Ja.

  Będzie się dziś działo 🙂 2000 ulotek pokazało że ponad 2000 osób nas popiera!
  Każdy kto popiera budowę S7, każdy kto popiera Burmistrza Tomasza Dąbrowskiegi i radnych Łomianki Razem, każdy kto popiera budowę małej obwodnicy na Kościelnej Drodze powinien dziś być na pikiecie. Będzie też grochówka.
  Już czas , żeby wpłynąć na przyspieszenie wydania decyzji! Mają być do końca stycznie ,ale może zrobią to szybciej!
  Dziś pokojowa pikieta godz. 15:00.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Arek

  Ja nigdzie nie dostałem żadnej ulotki,ale dziękuję Łomianki INFO za informacje o blokadzie.Będziemy tam i bedziemy blokować.Czy zabrać jakieś transparenty?Czy na następną też się mamy organizować?

  0
  0
  Odpowiedz
 17. paranoja

  Czy zabierać jakieś transparenty? pyta Arek.

  Tak, Arku. Przygotuj transparent:

  „Niech żyje burmistrz Dąbrowski!”

  albo : „Sto lat burmistrz Rusiecki” 😀

  0
  0
  Odpowiedz
 18. notak

  niech tylko 5 min wydłuży mi to powrót do domu, a do łomianek będę przyjeżdżała tylko wywalać śmieci.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Anonim

  Pani Radna Roszkowska oraz Łomianki Razem popierające Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego powinno dostać nagrodę i wynagrodzenie za trud jaki wkładają we wprowadzanie Dobrej Zmiany w Łomiankach.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Arkariusz

  P. Roszkowska zażądała usunięcia grafiki informującej o jej pikiecie którą organizuje? Ktoś tu już do reszty zwariował, czy ta pikieta to jedna wielka fikcja?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *