www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Piotr Wyleżoł Trio

JazzCafe Łomianki zaprasza na koncert jednego z czołowych polskich pianistów jazzowych.

Piotr Wyleżoł od lat uznawany jest zapraszany do współpracy z niezliczoną ilością muzycznych osobowości polskiej i zagranicznej sceny jazzowej. Nie przeszkadza mu to jednak w prowadzeniu – właściwie od początku swojej kariery – własnej formacji jazzowej Piotr Wyleżoł Trio.
Jego autorskie płyty „Yearning” oraz „Piano Trio” zdobyły uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków. Ostatnio nagrał materiał na kolejny album, z którego mamy nadzieję usłyszeć kilka utworów na koncercie w Jazz Cafe. Trzon repertuaru jednak stanowić będzie płyta „Piano Trio””.

Piotr Wyleżoł – pianista, który nie boi się improwizacji. To muzyk, który niezwykle umiejętnie oddaje nastrój wykonywanego utworu. I choć jego gra jest subtelna i nastrojowa, to nie brakuje w niej także mocniejszych akcentów, uniesień. Jako lider dobrze wie, czego chce, chociaż młodość rzadko idzie w parze z dojrzałością.
Jego Trio tworzą: Michał Barański – kontrabas, Łukasz Żyta – perkusja.
Michał Barański – jest laureatem wielu konkursów klasycznych i jazzowych. Odbył trzykrotne tournée po USA, grając w kwartecie Brada Terry’ego. Współpracuje także z amerykańskimi i polskimi jazzmanami takimi jak: Roger Kellaway, William Galison, Joachim Mencel, Maciej Sikała, Ireneusz Głyk, Jose Torres, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko czy Anna Serafińska.
Łukasz Żyta – zadebiutował na jazzowej scenie 15 lat temu. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Zbigniew Namysłowski, Piotr Wojtasik, Jarosław Śmietana, Henryk Miśkiewicz, Aga Zaryan, Grażyna Auguścik, Urszula Dudziak, Ewa Bem, Lee Konitz, Bennie Maupin, Dino Saluzzi, David Murray, David Friedman, Bobby Watson, Brad Terry.

Koncert odbędzie się 28.10.2008 we wtorek o godzinie 20.00. Bilety w cenie 30 pln do nabycia w JazzCafe (Łomianki, ul. Warszawska 69, tel. (0-22) 751-41-12).

źródło: JazzCafe Łomianki
redakcja@lomianki.info

Piotr Wyleżoł Trio

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *