www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Płać niższe rachunki za wodę i ścieki…

…a za zaoszczędzone w ciągu roku pieniądze kup zmywarkę.

Cena wody, ścieków i energii do jej podgrzania systematycznie rośnie coraz bardziej obciążając domowe budżety. W najbliższych latach możemy spodziewać się dalszych podwyżek, które będą wynikiem wyrównywania cen wody we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Przewiduje się, że cena wody w niektórych rejonach Polski wzrośnie nawet o 100%. W tym roku, co prawda, nasza gmina wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, zdecydowała się na dopłaty do 1m3 wody i ścieków, ale sytuacja ta jest chwilowa i w niedalekiej przyszłości przyjdzie nam zmierzyć się z kolejnymi podwyżkami.

Jeżeli rachunki za wodę, ścieki oraz energię do jej podgrzania mimo tego w dalszym ciągu wydają się Wam wysokie, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i jak najszybciej to zmienić, zwłaszcza, że można zrobić samemu. Oszczędności na poziomie ponad tysiąca złotych* w skali roku dla 4 osobowej rodziny są osiągalne już przy inwestycji ok. 100 zł, a zainwestowane pieniądze zwracają się zwykle w okresie ok. 3 miesięcy. Jak to możliwe?


Większość z nas orientuje się, ile energii zużywają żarówki, niewielu z nas jednak wie, ile wody w ciągu minuty przepływa przez kran czy też słuchawkę prysznicową, nie mówiąc już o ilości wody spłukiwanej w toalecie. Warto wiedzieć, że zwykle dla kranów w Polsce jest to od 12 do 15 l/min, dla prysznica od 15 do 18 l/min, a dla spłuczki od 6 do 18 l przy każdym spłukaniu. Niestety w wielu przypadkach jest to o wiele więcej. Wartości te możemy zmniejszyć bez problemu o połowę i nie odczuwać dyskomfortu z dokonanej zmiany. Jedyną różnicą, jaką odczujemy będą niższe rachunki za wodę, ścieki i energię do jej pogrzania. Aby uzyskać efekt, o którym mowa powyżej, należy skorzystać z doświadczenia specjalistów, którzy doradzą, co należy zrobić, aby uzyskać optymalny efekt dopasowany do potrzeb każdego z osobna. Wprowadzone usprawnienia będą w takim przypadku służyły latami.


Przykład: Ile możesz zaoszczędzić?
Dzienne zużycie wody przez 4 osobową rodzinę wynosi średnio ok. 500 litrów, czyli 15m3 miesięcznie. Średni miesięczny koszt 15m3 wody, ścieków i energii do podgrzania wody wynosi ok 300 zł, przy odprowadzeniu ścieków do szamba jeszcze więcej. Z przyjętej wzorcowej kalkulacji wynika, że rocznie płacimy ponad 3 tys. zł, a moglibyśmy płacić ponad 1 tys. zł mniej.
Wynika z tego, że roczne oszczędności w wyniku wprowadzonych usprawnień, pozwolą nam na zakup przykładowej zmywarki, która pomoże zaoszczędzić kolejną porcję wody, ścieków i energii. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można oczywiście przeznaczyć na inne cele. Jeżeli to możliwe najlepiej byłoby, aby zaoszczędzoną sumę pieniędzy systematycznie odkładać.


Od czego powinniśmy zacząć?
Aby obniżyć rachunki za wodę, ścieki i energię do jej podgrzania należy w pierwszej kolejności sprawdzić wielkość przepływu wody we wszystkich kranach i słuchawce prysznicowej w naszym domu lub mieszkaniu. Warto wykorzystać w tym celu narzędzie o nazwie „”Test Zużycia Wody””, który jest dostępny on-line na stronie www.kropladokropli.pl Do testu dołączona jest prosta instrukcja pokazująca krok po kroku co należy zrobić, aby dowiedzieć się jak gospodarujemy wodą i co możemy zrobić, aby płacić niższe rachunki. W końcowym etapie testu dobierane są konieczne usprawnienia i pokazywane są oszczędności przeliczone na konkretne pieniądze. Wybrane usprawnienia można zamówić bezpośrednio na stronie www.kropladokropli.pl po czym zostaną one dostarczone pod drzwi klienta.

Kto za tym stoi?
Rozwiązywaniem tych problemów zajmuje się firma EFERGO. To autorski projekt wyróżniony w programie Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu. Firma EFERGO przekazuje w prosty sposób wiedzę i rozwiązania, aby każdy mógł płacić mniej za media a przy tym miał osobisty wkład w ochronę środowiska. Działania jakie promuje firma EFERGO mają na celu podnoszenie poziomu efektywności energetycznej również gospodarstw domowych, co w efekcie wpływa na bardziej racjonalne gospodarowanie wodą i energią wokół niej.

Biorąc pod uwagę wzrost ceny wody, ścieków i energii do jej podgrzania w następnych latach, proponowane usprawnienia będą przyczyniać się do coraz wyższych oszczędności.

www.efergo.pl      www.kropladokropli.pl

*Obliczenia dla 4 osobowej rodziny zużywającej 15m3 wody i ścieków miesięcznie przy uśrednionym koszcie podgrzania 1m3 wody. Przykład opisujący możliwość zakupu zmywarki z zaoszczędzonych w cyklu rocznym pieniędzy w wyniku wprowadzenia rekomendowanych przez EFERGO usprawnień dostępnych na stronie www.kropladokropli.pl Możliwość zakupu zmywarki w cenie ok 1 tyś zł oparto na przykładzie modelu Whirpool ADP 658. Nie gwarantujemy osiągnięcia takich samych wyników w przyszłości.

[artykuł sponsorowany]

Płać niższe rachunki za wodę i ścieki...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *