www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Planszówki PRACOWNI ŁOMIANKI

Stowarzyszenie PRACOWNIA ŁOMIANKI w ostatnią sobotę ferii zorganizowało popołudnie z grami planszowymi (popularnie zwanymi PLANSZÓWKAMI). Dwie sale Klubu Tenisowego Frajda wypełniły się po brzegi. Gracze zajęli wszystkie stoliki i krzesła, a nawet materace.

Nie byliśmy pewni czy jest to interesująca forma spędzenia wspólnie czasu. Zwłaszcza, że pogoda nie przekonywała do wyjścia z domu. Okazało się, że odwiedziło nas kilkadziesiąt osób, całe rodziny z dziećmi, od najmłodszych do nastolatków, które przez prawie 4 godziny pasjonowały się wspólną grą. Warto było zorganizować to popołudnie i planujemy kolejne takie spotkania.

A jak to wyglądało?

W grze Wsiąść do pociągu chodziło o zbudowanie połączeń kolejowych na mapie przedstawiającej Europę z roku 1900. 5 graczy budowało między miastami kolorowe linie kolejowe. Ich długość zależała od kart wagonów, które dobierało się ze specjalnej talii w trakcie rozgrywki. Emocje rosły z każdą chwilą, kto zbuduje dłuższą linię, kto połączy Moskwę z Madrytem, czy Londyn ze Smyrną?

Inny stolik to świat bankierów i finansistów. Na blacie rozłożona plansza i karty do gry Monopol polegającej na pomnażaniu swojego kapitału przez handel nieruchomościami i pobieranie czynszu od innych graczy. Tu już panował XXI wiek, nie było gotówki bo wszelkie transakcje realizowano za pomocą kart kredytowych i terminala płatniczego.

W kolejnych grupach co chwilę słychać było wybuchy śmiechu lub głośne dyskusje. Na stolikach rozłożone Rummikub, Q Twist, Bluff, Niagara, i Top A Top – szalona gra, w której liczył się przede wszystkim refleks, uczestnicy wstawali, siadali, wykrzykiwali różne hasła.

W drugiej salce na materacach trzy drużyny. Tutaj grało się w Blokusa, Chińskie warcaby, Jeżyki i Pędzące żółwie a w przerwach, kiedy rodzice popijali herbatę, najmłodsi uczestnicy urządzali wyścigi z przeszkodami. Było wesoło.

Ponieważ planujemy kontynuację PLANSZÓWEK, prosimy o kontakt osoby, które chciałyby przekazać Stowarzyszeniu niepotrzebne już ale kompletne gry planszowe. Zapraszamy do kontaktowania się z nami poprzez e-mail: pracownia@lomianki.org oraz do odwiedzania naszej strony www.PracowniaLomianki.org i profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Pracownia.Lomianki. Można tam obejrzeć m.in. film z czwartego już Bazaru Zabawek Używanych, który odbył się w grudniu 2014 r.

Stowarzyszenie PRACOWNIA ŁOMIANKI

Planszówki PRACOWNI ŁOMIANKI

Planszówki PRACOWNI ŁOMIANKI

Planszówki PRACOWNI ŁOMIANKI

Planszówki PRACOWNI ŁOMIANKI

Planszówki PRACOWNI ŁOMIANKI

Planszówki PRACOWNI ŁOMIANKI

Planszówki PRACOWNI ŁOMIANKI

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. Krzysztof

  Kiedy następne granie? Chętnie się wybiorę z synem. Czy obowiązują jakieś zapisy albo rezerwacje? Nie każdy korzysta z facebooka.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Małgorzata

  Też proszę o informacje kiedy następny raz będzie można pograć w planszówki. Tylko proszę nie face bookach i twisterach.
  Napiszcie tutaj.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. PracowniaLomianki

  Następne wspólne granie w gry planszowe planujemy w połowie marca. Na pewno damy znać 🙂 Pozdrawiamy i zapraszamy!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *