www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Po co warto przyjść do GCI?

Gminne Centra Informacji z założenia wspierają bezrobotnych w poszukiwaniu pracy, w tym szczególnie młodzież. Łomiankowskie GCI zostało utworzone dzięki dofinansowaniu przez Ministerstwo Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów „PIERWSZA PRACA”.

Po co warto przyjśćdo GCI w Łomiankach? Gminne Centrum Informacji mieści się w centrum Łomianek przy ul. Warszawskiej 71. Wyposażone jest w dziewięć stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, drukarkę, skaner, kserokopiarkę i podręczną literaturę dotyczącą zagadnień prawnych i rynku pracy. Takie wyposażenie daje wiele możliwości. Można tu przeglądać strony związane z poszukiwaniem pracy, kursami podnoszącymi kwalifi kacje, strony zawierające informacjeo naborze do pracy czy testy umiejętności. Można zarejestrować się w portalach dla poszukujących zajęcia, umieścić swoje CV, list motywacyjny, założyć własną skrzynkę emailową, by wysyłać oferty do pracodawców. Można przygotować na komputerze autoprezentację, życiorys, podanie, list motywacyjny. Można również uzyskać podstawowe informacje o obsłudze komputera czy też, jak korzystać z Internetu.

Zasoby internetowe to również wsparcie dla uczniów i studentów w trakcie nauki, a szczególnie przy przygotowaniu prac semestralnych czy dyplomowych. Stąd częste wizyty młodych ludzi w naszym centrum. Młodzież, zwłaszcza ta młodsza, lubi też po prostu pograć w różne gry dostępne w Internecie. Jednak przede wszystkim przeszukuje sieć internetową, szukając informacji potrzebnych do przygotowania zadań domowych.

GCI prowadzi stronę internetową www.praca.lomianki.pl, gdzie dostępna jest baza łomiankowskich firm – potencjalnych pracodawców. Można tu znaleźć informację o ofertach pracy (pozyskanych od Powiatowego Urzędu Pracy oraz lokalnych przedsiębiorców), o stronach internetowych zawierających takie oferty. Można też zamieścić tu swoje ogłoszenie o poszukiwaniu pracy. GCI w Łomiankach posiada certyfi kat instytucji szkoleniowej przyznany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Trwa właśnie kurs podstawowych umiejętności komputerowychz zakresu Worda, Excela, działania na plikach i poruszania się po Internecie. Odbywają się tu również szkolenia pracowników.W Gminnym Centrum Informacji w Łomiankach co czwartekw godz. od 9.30 do 14.00 mają miejsce dyżury pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Błoniu. Dzięki temu osoby bezrobotne mogą w Łomiankach załatwić niezbędne sprawy bez konieczności jeżdżenia do Błonia.

Gminne Centrum Informacji w Łomiankach zaprasza od poniedziałku do soboty w godzinach 8-18.

BDr.
Gazeta Łomiankowska nr 24/2007

Po co warto przyjść do GCI?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *