www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Podyskutujmy o książkach

21 października 2013 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łomiankach razem z Biblioteką Publiczną rozpoczęli kolejny sezon Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tego dnia wokół stołu w Bibliotece zgromadziłosię kilkanaście pań, żeby porozmawiać o „Kobiecie wlustrze” Erica-Emmanuela Schmitta. Dyskusję prowadziłaMałgorzata Kozińska. Niestety nie udało mi sięprzeczytać książki, słuchałam więc uważnie wrażeńrozdyskutowanych czytelniczek.

Książka wywołaładużo emocji i odmienne oceny, od pełnej zachwytupochwały, aż po opinie negatywne. Podczasrozmowy, zupełnie przez przypadek, wywiązała siędyskusja o tym kim dla współczesnej kobiety jestpostać Matki Polki: bohaterką i strażniczką domowegoogniska czy może umęczoną codziennymi obowiązkamigospodynią. Zauważyłam, że opinie byłyzależne trochę od wieku, no i pewnie od własnegodoświadczenia.

Ciekawie napisała o tym na stronieUniwersytetu pani Elżbieta Korzeniowska: „Terazo ważnej roli macierzyństwa mówią wreszcie także kobiety.I często okazuje się, że nie bardzo utożsamiają sięz matką zabieganą, zaharowaną i … mało atrakcyjną.Od mickiewiczowskiej matki tragicznej odeszły bardzodaleko. I dobrze. Mają obecne palące potrzeby i o ichrealizację zabiegają. Wychowując swoje dzieci ucząje radości, skutecznej komunikacji i prawa do samorealizacji”.Cały tekst opublikowany jest na www.utw.lomianki.pl.

SMW
foto: Biblioteka Publiczna w Łomiankach


Kolejne spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bibliotece Publicznej:

19 listopada 2013, g. 18.00
Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik, pisarką, laureatką Paszportu Polityki, autorką książki „”Warszawa Kobiet””

25 listopada 2013, g. 18.00
Rewolucja obyczajowa lat 60. Wolność czy niewola – „”Ciężarna wdowa”” – Martin Amis

Podyskutujmy o książkach

Podyskutujmy o książkach

Podyskutujmy o książkach

Podyskutujmy o książkach

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *