www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Podziałów ciąg dalszy…

Wczorajsza – 41. Sesja Rady Miejskiej obnażyła poziom absurdu, do którego dobrnęły stosunki między Radnymi a Burmistrzem.

Z jednej strony – ze strony Burmistrza Dąbrowskiego (choć jak część świadków wczorajszej „szopki”” twierdzi ze strony zastępcy Piotra Rusieckiego) widać ewidentną chęć podziału Radnych na tych „”burmistrzowskich – dobrych”” i tych „”nieburmistrzowskich – niedobrych””, notoryczną tendencje upolitycznienia samorządu oraz wprowadzenia zamieszania za wszelką cenę.
Z drugiej strony – u Przewodniczącego Jana Grądzkiego widać niemoc w stosunku do bardzo sprawnie przeprowadzanych prowokacji i nieumiejętność pogodzenia się z bardzo umiejętnymi rozgrywkami oraz brnięcie w destrukcyjne scenariusze.

Na polecenie Burmistrza sala w ICDS nie została przygotowana do obrad Rady Miejskiej zgodnie z dotychczas sprawdzonym standardem. Burmistrz stwierdził, że polecił ustawić stoły tak jak w Domu Kultury dzieląc tym samym radnych na swoich i nie swoich. Jest oczywiste, że generowanie – nawet takiego, wydawało by się tylko przestrzennego – podziału powoduje dodatkowe napięcia i pęknięcia w Radzie Miejskiej, która przecież jest organem uchwałodawczym, gdzie rozmowa, dyskusja, merytoryczna polemika jest istotą podejmowania decyzji. Generowanie dodatkowych barier temu zapewne nie sprzyja.

Pojawiła się też kwestia czysto techniczna – zdaniem Przewodniczącego Grądzkiego ustawienie stołów nie pozwalało na prowadzenia obrad Sesji RM. Na poniższej relacji video widać brak możliwości wystarczającej komunikacji przewodniczącego z radnymi. Przewodniczący aby policzyć głosy oddawana przez radnych w głosowaniu musiał wstawać, wychodzić na środek sali – co wywoływało niekryte uśmiechy nie tylko przy stole Burmistrza.

Przewodniczący kilka razy prosił o przygotowanie sali do prowadzenia obrad. Jednak pracownicy ICDSu nie otrzymali zgody od Burmistrza na stosowne przestawienie stołów. Burmistrz poinformował radnych, że mogą sobie poprzestawiać…

Absurdalność sytuacji zauważył nawet – z czym się zgodził Przewodniczący Grądzki – radny Tadeusz Krystecki z tzw. grupy Burmistrza – mówiąc, że „”jeśli się chce robić zamęt to każda okazja jest dobra do zamętu, co do tego nie mamy wątpliwości””.

Ze względu na brak możliwości procedowania Radni podjęli decyzję o ogłoszeniu dwutygodniowej przerwy w obradach.

Jak długo będziemy jeszcze świadkami torpedowania normalności w łomiankowskim samorządzie? Niestety wszystko wskazuje na to, że do końca tej kadencji – czyli półtora roku. Niestety też możemy się spodziewać eskalacji napięcia i coraz częstszych i coraz bardziej „”wykwintnych”” prowokacji – w związku ze zbliżającą się przyszłoroczną kampanią wyborczą i widoczną bardzo dużą chęcią pozostania „”na stołkach”” przez naszych włodarzy – burmistrzów i radnych…

Czy kolejna kadencja będzie równie absurdalna? Może warto zastanowić się nad przyczynami takiego stanu już dziś? W czym lub w kim leży przyczyna notorycznych niemerytorycznych konfliktów, dążenia do podziałów w łomiankowskim społeczeństwie…

redakcja@lomianki.info

Podziałów ciąg dalszy...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

20 komentarzy

 1. janek

  Początek kadencji był spokojny, ale od kiedy pan Gradzki został przewodniczącym zaczęły się ciągłe problemy i przepychanki, nie tylko na sesjach. Może pan Jan poda się do dymisji lub radni go odwołają. Wtedy pewnie wszystko wróci do normy. Tego pana już znamy z kadencji 1998-2006 gdy był wiceburmistrzem-bez komentarza.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Mieszkaniec

  Obecność p. Piotra Rusieckiego w życiu publicznym Łomianek nie wróży niczego dobrego na przyszłość. Od samego początku od kiedy jest wiceburmistrzem nie ma możliwości normalnej merytorycznej dyskusji. Wszystko sprowadza się do awantur.
  Może Burmistrz Dąbrowski podejmie samodzielną decyzję o odwołaniu wiceburmistrza Rusieckiego w imię dobra Łomianek.
  W rękach Pana Dąbrowskiego jest decyzja o tym jak będą wyglądały Łomianki. Czy będą podzielone, skłócone czy też wspóółpracujące i konstruktywne. Nie wykluczając oczywiście merytorycznej dyskusji i polemiki o problemach naszej Gminy.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. WYBORCA

  PYTANIE DO RADNYCH. DLACZEGO POZWALACIE TAK SOBĄ POMIATAĆ? CZY JESTEŚCIE AŻ TAK KIEPSCY ŻE NIE POTRAFICIE SOBIE Z TYM WSZYSTKIM PORADZIĆ? WSZYSTKIE ZAGRYWKI UDERZAJĄ W WAS JAKO NASZYCH PRZEDSTAWICIELI, WEŹCIE SIĘ ZA SIEBIE.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. obserwator

  Ciekawe,co uzależniło tak bardzo burmistrza od jego zastępcy?

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Wariancja

  „u Przewodniczącego Jana Grądzkiego widać niemoc w stosunku do bardzo sprawnie przeprowadzanych prowokacji i nieumiejętność pogodzenia się z bardzo umiejętnymi rozgrywkami oraz brnięcie w destrukcyjne scenariusze.”

  Pytanie tylko czy w tym przypadku „niemoc w stosunku do prowokacji i nieumiejętność pogodzenia się z rozgrywkami” jest wadą czy zaletą? Na prowokacje odpowiadać kolejną prowokacją, na rozgrywkę inną rozgrywką (nie mylić z rozrywką bo ta dawno się skończyła)?. Tylko gdzie byłby kres podkładania sobie nawzajem nóg?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. mieszkaniec

  Obserwuję dąbrowskiego od jakiegoś czasu i …podziwiam. Na proporcu Bóg a tyłu rogi i racice (a siarką jak pachnie…).
  Albo on taki mądry albo – nie. Może tylko go niemoc ogarnęła?.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. mieszkanka Ł

  Burmistrzu Dąbrowski – głosowałam na ciebie i namawiałam do głosowania swoich znajomych. A teraz mi wstyd!
  Jednak to nieprawda, że jabłko pada blisko jabłoni – ty upadłeś za daleko!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. PRAWDA

  Skowyczcie sobie, skowyczcie i tak was nikt nie traktuje poważnie.
  Dzięki następnej naszej Gazecie Łomiankowskiej wszyscy poznają oficjalną i ostateczną wersję tego co się wydarzyło.
  . Gamonie!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 9. PRAWDA

  A jak ten z Info partyzant będzie fikał to go … i po temacie 🙂 🙂 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Łomianki

  Jestem zaszokowany sytuacją. Dlaczego Pan Dąbrowski nie polecił pracownikowi przestawienie stołów i podłączenie mikrofonów. Po co ta cała farsa. Najwyraźniej nasz burmistrz nie dorósł do tego aby rządzić gminą.

  Najlepiej by było, gdyby wojewoda rozpędzi to całe towarzystwo, z Rusieckim i Krysteckim na czele i całą rade bo z tego nic dla Łomianek dobrego już nie będzie

  Wstyd Panie Dąbrowski bo to Pan sprowokował tą sytuację

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Co my mamy zrobić?

  Na filmie widać że obsługa ICDSu idzie zapytać się o decyzje „burmistrza” po tym jak o przygotowanie sali poprosił grzecznie i kulturalnie Przewodniczący Rady Miejskiej. Burmistrz jest przełożonym tych zdezorientowanych ludzi.
  Widać mieli chęć przywrócić salę do normalnego stanu. Skoro po konsultacji z Burmistrzem tego nie zrobili. Znaczy że otrzymali zakaz.
  Przecież Burmistrz tymi decyzjami tak naprawdę utrudnia pracę swoim urzędnikom. Panie Burmistrzu Dąbrowski dlaczego Pan nam to robi?

  0
  0
  Odpowiedz
 12. wstyd

  I to wszystko za nasze pieniądze!!!!!! Granda!!!!! Burnistrz i jego Super podpora Rusiecki wstydu nie mają.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. obserwator

  Obiektywny ty jesteś nie obiektywny
  Wystarczy obejrzeć przebieg sesji.
  Burmistrz zachował się jak przedszkolak.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. AD.2013

  Zobaczcie gdzie jest nasz Burmistrz Dąbrowski. Jest z nami a Radni tam , po drugiej stronie.
  Wierzę w Burmistrza Dąbrowskiego a wiara czyni cuda. Uda nam się wygrać t wojnę .

  0
  0
  Odpowiedz
 15. obserwaror

  Właśnie,na filmie widać ,kto to zamieszanie wprowadza i komu na tym zależy.Wstyd dla burmistrza.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Tornado

  To jest zasadnicze pytanie. „W czym lub w kim leży przyczyna notorycznych niemerytorycznych konfliktów, dążenia do podziałów w łomiankowskim społeczeństwie…”
  Może najsensowniej byłoby pogonić całe to towarzystwo, i Burmistrzów, i Radnych. Zacząć wszystko on „zera”. Wykluczyć przy pomocy wyborów starą gwardię i wybrać nowych ludzi.
  Tylko czy stać nas mieszkańców Łomianek na taki „gest”?

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Mieszkaniec ŁCH

  Obserwuję scenę polityczną w Łomiankach od ponad 5 lat. Od 3 lat jako mieszkaniec. Jednego jestem już pewien. W kolejnej kadencji mieszkańcy powinni wybrać całkowicie nowy skład Rady. Powinniśmy z premedytacją usunąć obecnych radnych, którzy w moim przekonaniu już nic dobrego dla tej gminy nie zrobią. Co do burmistrza. Głosowałem na Pszczółkowskiego uważając, że trzeba mu dać szansę kontynuacji tego co rozpoczął, chociaż to bufon i przeciętny manager. Mieszkańcy wybrali jednak Dąbrowskiego, co do którego miałem i mam wiele wątpliwości. Teraz nie wiem na kogo zagłosuję. Z pewnością nie na obecnych radnych. Tutaj nie mam wątpliwości. O wiceburmistrzach nie ma co strzępić języka. Ich dopiera sobie burmistrz a burmistrza wybieramy my, mieszkańcy.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Pogodny

  Za poprzednich burmistrzów nikt o takim cyrku nie słyszał,bo takiego chaosu nie było.Poprzednicy potrafili współpracować z radnymi.
  Ta ekipa nie ma doświadczenia w pracy z ludźmi ,a ponad to nie rozumie jaka jest rola rady.
  Takie widowiska na sesjach,wyzwiska,pomiatanie radnymi przez nieokiełznaną grupę zwolenników burmistrza to wszystko źle świadczy o łomiankowskich włodarzach,gdyż oni pozwalają na takie wyczyny i sami też powodują zamieszania jak na tej ostatniej sesji.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. piotr R

  Zobaczcie gdzie jest nasz Burmistrz Dąbrowski. Jest z nami a Radni tam , po drugiej stronie.
  Wierzę w Burmistrza Dąbrowskiego a wiara czyni cuda. Uda nam się wygrać t wojnę .
  AD.2013 – patrzysz i nie widzisz!
  1.Stoły zostały ustawione na polecenie burmistrza więc sam się alienuje;
  2. Podzielił radnych na dobrych=swoich i złych=pozostałych
  3. Wiara czyni cuda – owszem. Ale wiara w Boga a nie w nieudolnego managera. Zmień obrazki nad łóżkiem!

  0
  0
  Odpowiedz
 20. r9ok1c5x

  Pani Urszulo. Na spotkanie pryjzdzie niewielka ilość mieszkańcf3w. Zaniepokojenie podwyżkami to za mało. PO musi być partią wyrazistą i jednoznacznie podejmować uchwały w sprawach miasta, czyli nas wszystkich. Czy nie lepiej było zorganizować akcję obywatelską zbierania podpisf3w przeciwko polityce podwyżek? Na środku placu przed ratuszem? Wstrzymanie się w głosowaniu to moim zdaniem chowanie głowy w piasek. Nawet 70 dni przerwy, aby uchwała weszła samoistnie w życie, to dużo w portfelu mieszkańcf3w. Albo się jest za, albo przeciw. Miasto stać na amfiteatr, baseny w planach jest hotel i SPA, a więc stać Kętrzyn na dofinansowanie miejskich spf3łek. Bez podwyżek. I jeszcze jedno. Co się dzieje ze stroną po ketrzyn.pl? Wybory minęły, święta też Strona jest martwa. A ja chcę wiedzieć, co słychać w PO.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *