www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Pogrzeb Tadeusza Mazowieckiego

Dziś odbył się pogrzeb Tadeusza Mazowieckiego. Żałobna Msza święta została odprawiona w archikatedrze św. Jana Chrzciciela, a trumna z ciałem została złożona w grobie rodzinnym na cmentarzu w Laskach.

Tadeusz Mazowiecki był m.in. pierwszym Premierem III Rzeczpospolitej, posłem, publicystą, dyplomatą, współtwórcą i przewodniczącym Unii Demokratycznej i Unii Wolności, a w ostatnich latach doradcą Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

redakcja@lomianki.info

Pogrzeb Tadeusza Mazowieckiego

Pogrzeb Tadeusza Mazowieckiego

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. demokrata

  Pan Premier to wielki człowiek. Potrafił łączyć konsekwencje w działaniu politycznym z etyką na najwyższym poziomie. Potrafił rozmawiać, spierać się na argumenty. Potrafił się z kimś różnić w kwestiach poglądów, różnego spojrzenia na konkretne tematy i jednocześnie szanować swojego adwersarza jako człowieka.

  Niestety teraz takie cechy nie są zbyt popularne, nawet w Łomiankach, gzie wszyscy jesteśmy sąsiadami.
  Obserwuję, że radni są atakowani za każde „nieposłuszeństwo burmistrzowi”, za inne zdanie. Nie ma chęci na merytoryczną z mini dyskusję, która jest przecież przypisana do demokracji.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. kot w worku

  To był mądry i dobry Człowiek. Mało takich teraz (a może są, tylko się nie ujawniają?). Wziął na siebie obowiązek zbudowania podwalin nowej Polski.
  Bardzo mocno odczułam też jego sprzeciw wobec tego co działo się w byłej Jugosławii (m.in. w Srebrenicy).
  Coraz bardziej brak takich światłych ludzi, prawdziwych europejczyków.
  Cześć Jego pamięci!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Problem chyba polega na tym, że ludzie klasy Pana Tadeusza Mazowieckiego nie chcą podpisywać się stylem dzisiejszej polityki. Stylem nie tylko jak twierdzą co po niektorzy przypisanym tylko członkom partii, choć ci są na świeczniku i łatwo rzucać w nich sloganami typu „dość partyjniactwa”.
  Równie destrukcyjni, a może nawet bardziej są tzw. bezpartyjni lokalni politykierzy, którzy dla władzy są w stanie skłócić wszystkich, kierując się bezwzględnością w stosunku do swoich sąsiadów, brakiem refleksji, brakiem etyki.
  Przepraszam za tak gorzką ocenę, ale patrząc na to jak i z jaką łatwością jest niszczone dzieło m.in. Pana Mazowieckiego, może powinno się w końcu o tym mówić głośno, a nie tylko utyskiwać przy obiedzie czy u przysłowiowego fryzjera.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *