www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego

Do startu 4. Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego pozostały już tylko 25 dni. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 21,0975 km. Do biegu zgłosiło się już ponad 700 uczestników, pozostało niespełna 300 wolnych miejsc.

Patron półmaratonu, olimpijczyk Janusz Kusociński
24 sierpnia odbędzie się już czwarta edycja biegu, którego celem jest upamiętnienie sylwetki wielkiego człowieka i sportowca Janusza Kusocińskiego oraz popularyzacja i promocja sportu. Janusz Kusociński to polski lekkoatleta i złoty medalista olimpijski z Los Angeles (1932 r.) w biegu na 10 000 m oraz srebrny medalista pierwszych mistrzostw Europy (1934 r.) na dystansie 5000 m. Półmaraton został nazwany imieniem Janusza Kusocińskiego, ponieważ olimpijczyk przez wiele lat mieszkał na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Trasa biegu
Trasa półmaratonu przebiega przez malownicze tereny gmin Powiatu Warszawskiego Zachodniego: Błonie, Leszno, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice. Start półmaratonu zlokalizowany jest w Błoniu, a meta w Borzęcinie Dużym, jedynie 12 kilometrów od granicy Warszawy. Rywalizacja odbędzie się na nawierzchni asfaltowej, płaskiej bez podbiegów, po drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Trasa posiada atest PZLA.

Rejestracja do 4. Półmaratonu PWZ prowadzona jest na stronie www.polmaraton.pwz.pl.

Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego

Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *