www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Pomóż Szpitalowi Dziecięcemu w Dziekanowie Leśnym. Zajmie Ci to tylko 30 sekund!

Ty też możesz pomóc Szpitalowi Dziecięcemu w Dziekanowie Leśnym zdobyć sprzęt rehabilitacyjny i diagnostyczny. Nie zwlekaj – zajmie Ci to tylko 30 sekund!

POZNAJ SZCZEGÓŁY PROJEKTU: Zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego dla Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym

Projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2024. zakłada zakup nowoczesnego sprzętu do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych i diagnostyki w Oddziale Rehabilitacji Dziennej w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym. Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny otworzy nowe możliwości lecznicze fizjoterapeutom oraz rehabilitantom, ułatwi prowadzenie zabiegów, zwiększy skuteczność oddziaływań terapeutycznych, a także spowoduje zadowolenie pacjentów.

Wraz z rozwojem technologicznym techniki zabiegowe stosowane w poszczególnych dziedzinach medycyny stają się coraz doskonalsze i skuteczniejsze. Nie inaczej jest z rehabilitacją, rozrastającą się o kolejne metody oparte na zaawansowanej aparaturze. Nowoczesny sprzęt stanowi znaczące ułatwienie dla terapeutów, a także otwiera nowe możliwości przed samymi pacjentami – zwiększa efektywność ćwiczeń, coraz częściej skracając czas powrotu do sprawności. Każdorazowo terapię dostosowuje się indywidualnie do konkretnego przypadku – do sytuacji, w jakiej znalazł się dany pacjent (stan ostry, podostry bądź przeciążeniowy, pourazowy lub pooperacyjny). Po przeprowadzeniu diagnostyki dobiera się najbardziej optymalną metodę rehabilitacji (np. trening motoryczny, terapię manualną czy trening propriocepcji), wspierając ją dodatkowo wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń. Zakup nowoczesnej aparatury diagnostycznej pozwoli na precyzyjną diagnostykę zaburzeń ruchowych u dzieci w każdym wieku. Dzieci poddane badaniom za pomocą  urządzeniami do klinicznych analiz postaw nie będą narażone na promieniowanie rentgenowskie, które używane jest podczas tradycyjnych badań RTG. Zakupiony specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń da możliwość monitorowania postępów rehabilitacji, wykonywanie obiektywnej oceny siły grup mięśniowych i możliwość prowadzenia terapii z wykorzystaniem sprzężenia zwrotnego (biofeedbacku).

Zagłosuj na Szpital w Dziekanowie Leśnym w Budżecie Obywatelskim Mazowsza 2024.
Wybierz PROJEKT NR 143
(KATEGORIA: OGÓLNOWOJEWÓDZKA, OBSZAR TEMATYCZNY: PROMOCJA I OCHRONA ZDROWIA)

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *