Potrzebna pomoc…
Szanowni Państwo,
w nocy z dnia 26 stycznia na 27 stycznia w domu Pani Elżbiety Owczarek, mieszkanki sołectwa Dziekanów Bajkowy wybuchł pożar, który strawił znaczną część jej dobytku. Spalił się samochód, spłonęło wyposażenie kotłowni: piec, wymiennik ciepłej wody oraz pralka. Ogień stopił instalację gazową, elektryczną oraz grzejniki wiszące na ścianach. Płomienie strawiły drzwi i okna. Nie oszczędziły również ubrań, które w chwili żywiołu znajdowały się w kotłowni, pełniącej funkcję prowizorycznej pralnio-suszarni. Czarny smolisty dym przedostał się do wnętrza domu spowijając pomieszczenia i przenikając przez drzwi znajdujących się na piętrze domu dziecięcych szaf z ubraniami. Potrzeba będzie tygodni, jeśli nie miesięcy, by ubrania te odzyskały swą świeżość.
Dziś w domu Pani Elżbiety odcięty jest prąd i gaz. We wnętrzu domu, temperatura nie przekracza 5 stopni. Na zewnątrz czeka na wywiezienie hałda przepalonego gruzu wraz ze szczątkami spalonego sprzętu oraz szczątkami luksfer i drzwi.
Najważniejsze w sprawie instytucje zostały o wydarzeniu już poinformowane. Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach przeprowadził już wywiad środowiskowy. Policja w Łomiankach tworzy protokół zdarzenia, a rzeczoznawca z zakładu ubezpieczeń szacuje straty. Procedury jednak wymagają czasu. Czasu, którego Pani Elżbieta nie ma. Dzieci przeprowadzone zostały na czas uporządkowania pogorzeliska do dziadków, do Izabelina. Tymczasem za kilka dni dwójka z nich będzie musiała, po feriach, wrócić do szkoły.
Szanowni Państwo,
zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc dla Pani Elżbiety Owczarek. Pomoc, która umożliwi rodzinie Pani Elżbiety szybki powrót do „normalności”. Pomoc, która pozwoli, o ile to w ogóle możliwe, w miarę szybko zapomnieć o przeżytym dramacie…
Jak możemy pomóc? Co uległo zniszczeniu? Czego potrzebujemy?
– Bardzo przyda się sprawna pralka.
– Czyste, świeże ubrania dla dzieci – dziewczynka 1 1 roku, chłopiec 9 lat i dziewczynka 12 lat.
– Zlewozmywak wraz z osprzętem – baterią, syfonem etc.
– 2 grzejniki ścienne.
– Płyty gipsowo-kartonowe.
– Farba gruntująca, farba akrylowa.
– Drzwi wraz z ościeżnicami, okna.
Pomoc Państwa pozwoli Pani Elżbiecie „łagodniej” znieść koszty związane z urządzeniem kotłowni, w tym zakupem pieca gazowego wraz z zasobnikiem wody, zakupem drzwi garażowych, naprawą tynków, sfinansowaniem prac związanych z ułożeniem od nowa kabli elektrycznych oraz podłączeniem instalacji gazowej.
Naszą akcję ograniczamy czasowo do końca lutego, zgodnie z łacińską maksymą Publiliusza Syrusa „Bis dat qui cito dat” – podwójnie daje, kto szybko daje.
Osoby, które chciałyby w jakiś sposób pomóc proszę o kontakt telefoniczny z Panią Elżbietą w celu uzgodnienia, czy określona rzecz jest jeszcze potrzebna. Podczas tak szybkiej pomocy sytuacja zmienia się dynamicznie. Punkt zbiórki znajduje się tymczasowo u Wojtka Bąka, Dobrej Wróżki 30 – tel. 501 186 170.
Dane kontaktowe do Pani Elżbiety Owczarek: ul. Wiklinowa 7a, tel. 506-334-234.
WIĘCEJ: na stronie internetowej Sołectwa Dziekanów Bajkowy
Licząc na Państwa WIELKIE SERCE,
z góry dziękuję!
Marcin ETIENNE
Sołtys Dziekanowa Bajkowego
„
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
17 komentarzy
Wyślij komentarz
Łomianki świętowały 75. urodziny Mistrza. Wyjątkowy jubileusz Henryka Miśkiewicza
Tak jak przypuszczaliśmy, jubileuszowy koncert z okazji 75. urodzin Henryka Miśkiewicza okazał się jednym z...
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki podsumowuje kadencję. Inwestycje, umowa z ZTM, problemy kadrowe
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o. Paweł Gutkowski przedstawił podsumowanie działań realizowanych przez...
„Znowu zostaliśmy postawieni pod ścianą”. Radni wstrzymują decyzję o 10-milionowej pożyczce
Radni Rady Miejskiej w Łomiankach nie poparli projektu uchwały dotyczącej zaciągnięcia pożyczki w wysokości 10 mln zł...
Długi weekend na Mazowszu!
Rowerem, kajakiem albo pieszo. Mazowsze to idealne miejsce dla wielbicieli zamków, skansenów, pałaców, meandrów rzek i...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #152
A w tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o...
14,99 proc. podwyżki za wodę i ścieki? ZWiK Łomianki wydał oświadczenie, ale nie odpowiedział na pytania
W trakcie dyskusji o zmianie taryf za usługi wodno-kanalizacyjne wielokrotnie padała liczba 14,99 proc. W związku z...
Dzień Dziecka w Łomiankach. Zobacz relację FOTO-VIDEO z imprezy i życzenia dla najmłodszych
Dużo radości, szczęścia, zdrowia i bezpieczeństwa, szerokiego uśmiechu, spełnienia marzeń, świetnej zabawy, rozwijania...
XXVIII Sesja Rady Miejskiej w Łomiankach. Decyzja w sprawie pożyczki 10 mln złotych odroczona
Podczas XXVIII Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach, która odbyła się 28 maja 2026 roku, radni rozpatrywali projekt...
Znamy zwycięzców loterii „PIT w Łomiankach” 2026
27 maja 2026 roku przy Urzędzie Miejskim w Łomiankach odbyło się losowanie nagród drugiej edycji loterii „PIT w...















Czy autor tego artykułu był na miejscu pożaru? Czy widział, jakie sa rzeczywiście zniszczenia w tym domu? Czy zniszczony garaż i kotłownia mogą stanowić znaczną część dobytku?
Z zażenowaniem odpowiadam. Autor tego artykułu był na miejscu pożaru. W przypadku Pani Elżbiety, zniszczony piec gazowy z wymiennikiem ciepła, spalona pralka, grzejniki, stopiona instalacja elektryczna i gazowa, spalone drzwi i okna, spalony samochód, wypalony garaż, osmolone wnętrze domu a także zniszczone ubrania stanowią stratę znacznej części jej dobytku. /eot
Ja jestem mocno przekonany ze ta pomoc nie trafila do osob ktore jej naprawde potrzebuja. Zbieranie pieniedzy w szkole, w kosciele, wsrod ludzi, a zniszczen nie ma wiele, bieda wokol jest wieksza niz u tej Pani.
Jestem oburzona, ze pani Elzbieta w taki sposob probuje naciagnac ludzi dobrej woli, ludzi, ktorym nie jest obojetna krzywda, nieszczescie innych!!! Jak Pani nie wstyd????? Mam nadzieje, ze pieniadze i pomoc, ktora wedruje do pani Elzbiety jest dobrze weryfikowana! Czy pani Elzbiecie nie jest wstyd, ze dorabia sie naciagajac innych!!! Apeluje do pani sumienia!! Otrzymala pani tak ogromna pomoc – niech juz pani przestanie naciagac innych!!
Czuje sie oszukana. Pomoglam tej kobiecie i jej rodzinie i boli mnie, jak widze, jak „podniosl” im sie teraz poziom zycia. Przykre to, bo czuje, ze ja i wiele innych osob dalo sie nabrac, naciagnac.
Szanowni Panstwo, Oburzenie nic nie zmieni, rozwiazanei jest proste przestance wspomagac bogatych i zacznijcie pomagać biednym
i love your blog, very very nice and soft at the same time!this shooting is pferect, lights here are so good and the model is really pretty!kisses
Just when I think you can’t get any better, You Do! Just when I think you can’t find anthoer more beautiful woman than the one before You Do!Always rolling it forward for us~ Thank you my friend! XO
Ciao babe,This post is the essence of chic meets gaumolr with an edgy flair! The first photo is absolutely my favourite…I have a weakness for short veils, I even wore one for my wedding. Everything about the outfit is so gorgeous!Love it. Rachel
Just when I think you can’t get any better, You Do! Just when I think you can’t find atheonr more beautiful woman than the one before You Do!Always rolling it forward for us~ Thank you my friend! XO http://gsqeqkmeoq.comylxnbuypkvy frmdqgu
Wow check out that liner and those boots! So sexy! Make sure to check out my Christmas giveaway if you haven’t aalerdy! http://www.blondeepisodes.comKori xoxo http://ebhbdygdctq.comxqjaruxklvk owwssh
Just when I think you can’t get any better, You Do! Just when I think you can’t find ahetnor more beautiful woman than the one before You Do!Always rolling it forward for us~ Thank you my friend! XO http://vhaligugud.comjlinjkwpdc qxkaek
Wow check out that liner and those boots! So sexy! Make sure to check out my Christmas giveaway if you haven’t adraely! http://www.blondeepisodes.comKori xoxo http://jucaza.comfgkgmf whgrjzuxy
i love your blog, very very nice and soft at the same time!this shooting is pefcert, lights here are so good and the model is really pretty!kisses
i love your blog, very very nice and soft at the same time!this shooting is pecefrt, lights here are so good and the model is really pretty!kisses