www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Potrzebne zaangażowanie mieszkańców

Jak informuje UM Łomianki…Gmina Łomianki przystąpiła do projektu, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do akcji.Zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”. Zakup masztu i flagi zależy od zaangażowania mieszkańców.

Umieszczenie flagi na maszcie to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. „Pod biało-czerwoną” to projekt, który uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny i zachęci do patriotycznych postaw. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, buduje wspólnotę i wzmacnia ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego.

Jako gmina do 30 000 mieszkańców potrzebujemy 500 podpisów.
Głosujemy na stronie https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/
Podpisy zbieramy do 11 listopada 2020 roku
Wpisujemy gminę: Łomianki

Więcej informacji na https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/pod-bialo-czerwona

źródło: UM Łomianki

Potrzebne zaangażowanie mieszkańców

Potrzebne zaangażowanie mieszkańców

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

23 komentarze

 1. terefere

  Po cóż nam maszty skoro nie mamy kanalizacji. Czyli co? mamy patrzeć s w niebo na łopoczący sztandar, podczas gdy będziemy po kostki w brudzie? Nie na tym polega zrównoważony rozwój. Bardzo proszę wysłać do edukacji tego od rur.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Piotr

  Świetna inicjatywa. Bez względu na poglądy i bieżącą nawalankę w krajowej polityce, wszyscy powinniśmy krzewić dumę z bycia Polakami, szczególnie wśród dzieci i młodzieży

  0
  0
  Odpowiedz
 3. NIE DLA MASZTÓW

  Jak burmistrzami były Panowie Rusiecki i Dąbrowski to sami postawili Krzyż a teraz na maszty mam głoskować karzą.

  PRECZ Z 5G i COVIDEM!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. obserwator III

  Świetna inicjatywa, i za darmo, a tu o jakiejś ,,rurze i krzyżu”.
  Na dodatek ,,nie dla masztów”, czyli nie dla Polskiej flagi.
  Ogarnijcie się POpaprańcy! Jestem przekonany że burmistrz Dąbrowski i Rusiecki popierają takie inicjatywy, tak że nie mieszajcie ich nazwisk z POpaprańcami.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Patryk Zajączkowski

  Popieram inicjatywę i już udostępniam informację 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 6. obserwator III

  Coś cicho o tej akcji, a wystarczy tylko kliknąć na podanym powyżej temacie, ciekawe czy jest możliwość sprawdzenia ile osób zagłosowało do tej pory, tak że głosujcie nawet ci nie posiadający kom. wystarczy zgoda i podanie nr.tel.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. obserwator III

  Głosujmy na biało-czerwoną, w tym temacie.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. obserwator III

  Głosujmy na Biało-Czerwona, w tym temacie, głosować może każdy mieszkaniec miasta i gminy , pełno letni i nieletni, całe rodziny. Kto nie posiada komputera może skorzystać z waszego.
  Wystarczy trochę dobrej woli i poczucia patriotyzmu.Zapewne przyjemnie będzie popatrzeć na maszt i flagię z poczuciem że stanęła z waszym udziałem.Potrzeba tylko 500 głosów, 500 głosów ludzi dobrej woli.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. obserwator III

  Głosujmy na Biało-Czerwoną w tym temacie, na FB lub na stronach Urzędu Miasta Łomianki.Kto posiada konto na FB mógł by udostępniać temat by co pewien czas pojawiał się i nie ginoł w podbijanych tematach, akcja tylko do 11listopada,może wyłonił ktoś zgłosi się na lidera akcji to i mieli byśmy wiedzę o liczbie głosów.
  A tak na marginesie jako obserwator, to jestem zdziwiony że po mimo przystąpienia do tego projektu przez UM nic ze strony urzędników się nie dzieje, żadnej informacji w Gazecie Łomiankowskiej, co by dało najlepszy efekt.A w innych kolorach ochoczo zabierali głos.
  Nawet dyżurny na FB pan ,,JAN” udostępnia różne tematy a w tej wspólnotowej milczy jak zaklęty, a przecież inicjatywa jego pracodawców.Czyż by taktyczne zagranie.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. obserwator III

  Głosujmy na Biało-Czerwoną w tym temacie lub na FB do 11listopada.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. obserwator III

  Głosujmy na Biało-Czerwoną, w tym temacie, na FB a tak że na stronie UM Łomianki, temat ,,Pod Biało-Czerwoną” do 11listopada, głosować może każdy mieszkaniec Miasta i Gminy Łomianki pełnoletni i nieletni, wymóg tylko zameldowanie na naszym terenie, odrobina patriotyzmu i dobrej woli.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. obserwator III

  Głosujmy na Biało-Czerwoną w tym temacie lub na stronie UM Łomianki pod hasłem ,,Pod Biało-Czerwona” lub na FB ,Coś blado Łomianki wypadają w tym głosowaniu Na razie 211 osób wykazało się patriotyczną postawa i zagłosowało, a potrzeba 500, Gdzie te organizacje paramilitarne, kombatanckie, czy narodowcy.I ci normalni, uczciwi, mający chęć uczczenia bohaterów ,,Bitwy Warszawskiej”.Może by tak Pan Rusiecki na FB udostępnił temat i wykazał się patriotyczna postawa,Pan Jan ,,dyżurny” FB który ochoczo udostępnia różne tematy, znudzony obowiązkami gminnej posadki.
  Dołączmy do tych 211 patriotycznych mieszkańców naszej gminy.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. obserwator III

  Głosujmy na Biało-Czerwoną,po mimo szerzącej się pandemii i zapewne wielu innych ważnych spraw,wystarczy kliknąć kilka razy palcem, aby uczcić tych którzy ginęli za nasza wolną ojczyznę.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. obserwator III

  Pod Biało-Czerwoną, zostało niewiele do 11listopada, tak że z takim zaangażowaniem, blado, 215 osób zagłosowało do tej pory, za upamiętnieniem Cudu nad Wisła, tak że trzeba cudu co by ten maszt z flaga stanął w Łomiankach.Jedno to brak informacji i zachęty w lokalnej prasie szczególnie gazecie łomiankowskiej czy też działaczy na FB , dziwi mnie milczenie i brak zaangażowania tych którzy organizowali pokazy bitwy pod Łomiankami a prowadzą swoje strony na FB widać taki patriotyzm na pokaz i przewałkę sporej kasy.Jedno cieszy że są miejscowości nawet na Mazowszu gdzie mieszkańcy głosowali 500-600 procent i więcej.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. obserwator III

  Głosujmy na Biało-Czerwona tu w tym temacie Mamy 432głosy potrzeba jeszcze 68 głosów nie zmarnujmy tego kto ma konto na FB niech udostępni ten temat ,,Pod Biało-Czerwona.”ja nie posiadam konta i nie prowadzę strony na FB jak Pan Rusiecki czy też dyżurny propagandzista pan Jan, Może Pan Maciej coś w temacie zrobi na swoich stronach FB zostało tylko 4 dni i aż tyle bo można te głosy zmobilizować w kilka minut. Wszystkie głosy się liczą pełnoletnich i nieletnich co by zameldowanych na terenie Gminy Łomianki. Uczcijmy w tak skromny sposób tych którym zawdzięczamy nasza Niepodległość.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. obserwator III

  Głosujmy na Biało-Czerwoną w tym temacie brakuje 68 głosów do 11listopada, można też na stronie UG pod hasłem ,,Pod Biało-Czerwoną” Wystarczy odrobina dobrej woli, Biało-Czerwona, czyli nasze barwy narodowe nie mają zabarwienia politycznego, to uczczenie pamięci walczących o nasza niepodległość.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. obserwator III

  Wielkie brawa i podziękowania dla patriotycznej postawy społeczeństwa Łomianek, ukłon dla zarządu PiS za cudowne przebudzenie, tak dedukuje że po ostatnich wydarzeniach śledzili nastroje i wpisy lokalnych portali i natknęli się na moje skromne działanie, I na kilka dni przed upływem terminu głosowań Pani Anna Rudzka ogłosiła się liderem i dobrze by było żeby nim została a nie jakiś urzędnik UM bo urząd nic nie zrobił prócz powiadomienia że taka inicjatywa istnieje, co też zjechało szybko do archiwum, to samo na FB i info.Miejmy nadzieje że UM wspólnie z liderem wybiorą godną lokalizacje dla masztu i Biało-Czerwonej.
  Głosujmy jeszcze do godziny 23.59 11 listopada.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. obserwator III

  Do poprzedniego wpisu, w apelu zarządu PiS użyto sformowania ZEBRALIŚMY, uważam że bardziej trafne by było ZEBRANO do tej pory tyle i tyle głosów, lub brakuje jeszcze tyle głosów, bo sformowanie jako zarząd zebrał te głosy,nie jest prawdą i jest krzywdzące dla zaangażowanych do tej pory w ten projekt.Ja nie jestem członkiem PiS i kilkadziesiąt osób które z mojego konta e-mail zagłosowało i nie byłem inspirowany przez ten zarząd.
  Myślę że te ,,niefortunne” sformowanie zostanie dostrzeżone przez Panią Anne Rudzką, której życzę jak wyżej, żeby została liderem tego projektu.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Ryszard

  Chcemy masztów zamiast walki z covidem? Czy ich zupełnie poebao?

  „środki Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 przeznacza się na wsparcie „gmin zakwalifikowanych do udziału w projekcie »Pod Biało-Czerwoną«, zorganizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji, które wynosi do 5 tys. zł dla każdej zakwalifikowanej gminy”.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzad-stawia-maszty-za-pieniadze-z-funduszu-na-walke-z-koronawirusem/8g82kv2?utm_source=l.facebook.com_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

  0
  0
  Odpowiedz
 20. obserwator III

  Propaganda działa i uwiera ta patriotyczna inicjatywa,to że finansowanie tego projektu jest na podstawie spec ustawy,w której zawiera się wsparcie gmin, nie tylko z zagrożeniem covid-19.I jest to podstawa prawna, a nie zabranie środków na walkę z epidemią.No ale widać że odpowiednia interpretacja działa.Covid-19 minie przyjdzie jakiś następny,a maszt będzie nadal, to i jak przejmiecie władze zawieście swoją ulubioną tęczowa lub czerwoną z sierpem i młotem.
  Łomianki mimo wyraźnej niechęci i biernej postawie lokalnych władz przekroczyły wymagane 500głosow.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. obserwator III

  Najlepiej zachować pewna skale to dofinansowanie to 5tys. na gminę która się zakwalifikuje, a w takiej gminie np.jak nasza jest mnóstwo stanowisk opłacanych z budżetu gminy przekraczających grubo tą jednorazową dotację, a tu miesiąc w miesiąc , czy się robi czy się leży to się należy to jeden przykład.Może z tego coś na covit.
  I taka prośba zanim się popełni jakiś wpis czy wypowiedz w takim temacie.
  Zapoznajcie się co ro było nazywane ,,Cudem nad Wisłą”, o walkach z bolszewizmem od Lwowa po Warszawę,O bitwie pod Zadwórzem,o Orlętach Lwowskich itd.
  Wykorzystywanie tego do rozgrywek politycznych wydaje się nie na miejscu.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. obserwator III

  Można nadal głosować na Biało-Czerwoną, do 31.12.2020 do godziny 23.00, Łomianki przekroczyły wymagany próg 500 głosów ale blado wyglądamy na 61 miejscu w rankingu, liderzy mają około 4000% wymaganych głosów. Wcześniej pisałem że to skromne uczczenie tych którzy walczyli o naszą niepodległość, walczyli i ginęli,poświęcali swoje niejednokrotnie bardzo młode życie dla wolnej Polski.
  Głosujmy poprawmy swoje miejsce w rankingu.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *