www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Powracające eko-torby

Od niespełna miesiąca w łomiankowskichsklepach pojawiają się torbybumerangi. Przedstawiciele StowarzyszeniaMieszkańcy Łomianekw trosce o ekologię zadbali, abyw małych, lokalnych sklepach możnabyło wypożyczyć lnianą torbę.

Sklepikarze ustawili w swoich lokalachpunkty z torbami wielorazowego użytku.Każdy klient może wziąć taką torbę,a przy następnych zakupach zwrócić.W akcji chodzi o to, aby ograniczyć zużycieplastiku.

Wystarczy przygotować miejsce, w którymmożna położyć lub powiesić kilkaczystych, wielorazowych toreb i zachęcićwłaściciela sklepu, aby umieściłplakat z krótką informacją o zasadachkorzystania z toreb bumerangów. Kliencimają możliwość skorzystania z darmowejtorebki, a także podzielenia sięswoimi, które posiadają w domach.

Cała akcja w bardzo szybkim tempie zyskałaprzychylność sklepikarzy, a przedewszystkim Klientów. Z rozmów z właścicielamioraz pracownikami sklepów,w których akcja działa już kilka tygodni,dowiedzieliśmy się, że pomysł bardzopodoba się naszym mieszkańcom. Jaksami mówią, Klienci są zachwyceni takimrozwiązaniem. Dzięki możliwościwypożyczenia torby wielorazowegoużytku ograniczyli znacznie foliowereklamówki, a co za tym idzie zadbalio ekologię. O ile w pierwszych dniachbrakowało toreb w sklepach, tak jużkilka dni później mieszkańcy zaczęlioddawać, a także przynosić swoje nieużywanetorby. Kilka tygodni od wprowadzeniacałej akcji widzimy, że naszymmieszkańcom zależy na ekologii i ograniczaniuplastiku.

Do tej pory w akcji udział biorą: Sklep NaWypasie Rybki oraz Zdrowa Żywność ul.Kościelna Droga/Wiślana; Sklep u Violiul. Warszawska 107; Sklep Pani KrystynyGozdek ul. Strzelecka 29 w Sadowej;Delikatesy Zakrzewski ul. Warszawska71A; Mini Delikatesy ul. Warszawska79; Delikatesy Groszek ul. Warszawska280.
Torby do akcjiprzekazali lokalniprzedsiębiorcy, BritischSchool, UrządMiejski Łomianki,firma Triggo, a takżeGalilieusz.

Sami mieszkańcy zadeklarowali się,aby samodzielnie uszyć takie torby.Zachęcamy do przekazania zbędnychmateriałów, dzięki którym mieszkańcysamodzielnie będą szyć torby bumerangii umieszczać w sklepach. Zachęcamyrównież inne sklepy do dołączenia.Chętnie pomożemy w przygotowaniumiejsca oraz przekażemy torby.A na wiosnę szykujemy dla Państwa Ekopikniki, podczas których nie tylko przygotujemywiele atrakcji, ale pokażemyjak możemy być bardziej Eko.WIĘCEJ INFORMACJI: www.facebook/mieszkancylomianek

Stowarzyszenie Mieszkańcy Łomianek

Powracające eko-torby

Powracające eko-torby

Powracające eko-torby

Powracające eko-torby

Powracające eko-torby

Powracające eko-torby

Powracające eko-torby

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *