Poznaj radnego – Wojciech Berger
WOJCIECH TADEUSZ BERGER – Przewodniczący Rady Miejskiej w Łomiankach
Urodzony 6.11.1939. Wykształcenie wyższe, magister ekonomii.W Łomiankach mieszka od 1993 roku, przedtem od urodzeniana Bielanach. Żona Maria Magdalena – filolog.Trzy dorosłe córki, dwie zamieszkałe w Łomiankach.Przewodniczący Rady Osiedla Dąbrowa Zachodnia,członek Zarządu Stowarzyszenia Ochrona Puszczy Kampinoskiej.
Kontakt: tel 502 192 790, e- mail Wojciech.Berger@lomianki.pl
Co Pana skłoniło do kandydowania do Rady Miejskiej?
Będąc związany z miejscem zamieszkania chcę brać czynny udział w rozwiązywaniuproblemów Łomianek i kształtowania jego wizji przyszłościowej. Chciałbym wykorzystacswoje pozytywne doświadczenia zawodowe i wolny czas dla dobra ogółu.
Moje główne cele/marzenia:
– aby kanalizacja, woda, chodniki, ulice bez dziur były w Łomiankach standartema nie osiągnięciem;
– aby nie czekając na kontrowersyjną i problematyczną S-7 udrożnić dotychczasowywylot z Warszawy na północ przez Łomianki (trzeci pas, bezkolizyjne skrzyżowania);
– aby nasze miasto połączone było z Warszawą szybkim pojazdem szynowym;
– aby miasto i gmina bardziej wykorzystywały swoje położenie i rozwijały się w oparciuo unikalny komleks leśny, jakim jest Puszcza Kampinoska i zmierzały w kierunkumiasta-ogrodu, a nie węzła komunikacyjnego.
Jakie wartości generalnie są dla Pana najistotniejsze?
Przyjacielskie relacje międzyludzkie, oparte na wzajemnym szacunku i racjonalnym podejściudo rozwiazywania problemów, przed którymi stoimy. Równowaga pomiędzywiarą, tradycja i patriotyzmem a nowoczesnym podejściem do rzeczywistości.
Co jest Pana pasją, jakie ma Pan hobby prywatnie?
Moje pasje i hobby to: sporty zimowe –narciarstwo alpejskie i biegowe; latem –turystyka wodna i rowerowa.
Zainteresowania: historia, w tym historiasztuki, muzyka poważna, kolekcjonerstwo– np. stare malarstwo ludowe naszkle i sztuka ludowa.
Jaki jest aktualnie Pana stosunek do problemu trasy S7? Czy uważa Pan, że kontrowersyjna”akcja”” z trumną z 26 września 2008 r. – w której Pan uczestniczył– była niezbędna?
Mój pogląd na trasę S-7 jest niezmiennie taki sam; prezentowałem go otwarcie zarównoprzed jak i po wyborach. Uważam, że jest ona szkodliwa dlaŁomianek i ich mieszkańców, ponieważ:
– wprowadza ruch espresowy w środek aglomeracji, z dwoma ogromnymi węzłami;
– odcina Łomianki od Puszczy Kampinoskiej, stwarzając równocześnie dla KPN poważnezagrożenia, np. zakłócenie stosunków wodnych;
– nie rozwiązuje problemów komunikacyjnych Łomianek, ponewaz natężenie ruchuna dotychczasowym północnym wylocie z Warszawy (Pułkowa/ Kolejowa)będzie nadal rosło;
– skumulowane skutki stężenia spalin i hałasu, przy przewazających kierunkach wiatrów,będa dla Łomianek niszczace.
W tym kontekście nalezy tez traktowac wszystkie protesty mieszkańców, tym „”akcjęz trumną””, która była dopuszczalnym happeningiem, a za kontrowersyjna zostałauznana przez osoby do których była skierowana.
Dzisiaj, kiedy ten odcinek S-7 jest odłożony w czasie, a ze względu na ogromne koszty(dwa tunele z nierozwiązanym problemem wyrzutu spalin oraz przebieg przez terenypodmokłe) staje się problematyczna, Łomianki powinny przemówić jednym głosemw sprawie udrożnienia/unowocześnienia dotychczasowego wylotu oraz energicznegozabiegania o szybki pojazd szynowy.
Czego mieszkańcy Łomianek, mogą oczekiwać od Wojciecha Bergera?
W miarę moich sił i możliwości będę dążył do realizacji przedstawionych przeze mniecelów i postulatów.
MIESIĘCZNIK LOMIANKI.INFO – 2/2011
„
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
8 komentarzy
Wyślij komentarz
Łomianki świętowały 75. urodziny Mistrza. Wyjątkowy jubileusz Henryka Miśkiewicza
Tak jak przypuszczaliśmy, jubileuszowy koncert z okazji 75. urodzin Henryka Miśkiewicza okazał się jednym z...
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki podsumowuje kadencję. Inwestycje, umowa z ZTM, problemy kadrowe
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o. Paweł Gutkowski przedstawił podsumowanie działań realizowanych przez...
„Znowu zostaliśmy postawieni pod ścianą”. Radni wstrzymują decyzję o 10-milionowej pożyczce
Radni Rady Miejskiej w Łomiankach nie poparli projektu uchwały dotyczącej zaciągnięcia pożyczki w wysokości 10 mln zł...
Długi weekend na Mazowszu!
Rowerem, kajakiem albo pieszo. Mazowsze to idealne miejsce dla wielbicieli zamków, skansenów, pałaców, meandrów rzek i...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #152
A w tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o...
14,99 proc. podwyżki za wodę i ścieki? ZWiK Łomianki wydał oświadczenie, ale nie odpowiedział na pytania
W trakcie dyskusji o zmianie taryf za usługi wodno-kanalizacyjne wielokrotnie padała liczba 14,99 proc. W związku z...
Dzień Dziecka w Łomiankach. Zobacz relację FOTO-VIDEO z imprezy i życzenia dla najmłodszych
Dużo radości, szczęścia, zdrowia i bezpieczeństwa, szerokiego uśmiechu, spełnienia marzeń, świetnej zabawy, rozwijania...
XXVIII Sesja Rady Miejskiej w Łomiankach. Decyzja w sprawie pożyczki 10 mln złotych odroczona
Podczas XXVIII Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach, która odbyła się 28 maja 2026 roku, radni rozpatrywali projekt...
Znamy zwycięzców loterii „PIT w Łomiankach” 2026
27 maja 2026 roku przy Urzędzie Miejskim w Łomiankach odbyło się losowanie nagród drugiej edycji loterii „PIT w...















Większych bzdur, niż wygaduje ten człowiek, ciężko znaleźć
ojtam ojtam, wystarczy poczytać roro. roro jest miszcz – krótkie zdanie, a jedna wielka pustka. zapewne wyraża to co roro ma w głowie. współczuć.
Dzięki za przypomnienie, o aktywnych samorządowcach nigdy za mało informacji.
Happening z wniesieniem trumny miał ten walor, że trwał krótko. Ponadto każdy, kto nie chciał uczestniczyć mógł po prostu wyjść z sali.
A ja mam odczucie, że już czwarty rok wszyscy jesteśmy wmanewrowani w happening z Dąbrorusem w roli performera, a wyjść się nie da. I to wcale nie jest śmieszne.
Dąbrorus,nie dorastają do pięt p.Bergerowi i m.in dlatego są tacy złośliwi.
Panowie burmistrzowie niezgoda, konflikty,pomówienia itp.i jeszcze wasza czerwona gazeta to kompromitacja władzy gminnej,was panowie.
Sprzeciw przeciwko jedynemu nieomylnemu burmistrzowi, bardzo uwiera partię burmistrzowską. Właściwie źle piszę, partyjkę burmistrza i jak niektórzy mówią nieformalnej grupie chcących tu działać deweloperów łącznie tymi z czołówki krajowej jak Gelamco. A tak na marginesie podobno przegrali i chyba się wyniosą na jakiś czas z okolicy! Brawo mieszkańcy Prochowni, których popierał również Pan Radny Berger!
Proszę Obserwatorze III skoryguj swe dane – nie podobno przegrali, tylko z pewnością przegrali razem z Dąbrorusem, który ich mocno promował. Przypomnę tylko sławne zebranie w auli ICDS z mieszkańcami, na którym okazało się, że byli uprzejmi skorygować swe propozycje KILKA GODZIN przed rozpoczęciem spotkania. Mieszkańcy, a nawet ówczesna liderka Referatu, nie mieli zatem żadnej szansy aby się do nich ustosunkować. To była żenada i jawna kpina zebranych.
Może ktoś bardziej biegły rozwinie tę sprawę.
Mieszkam od urodzenia w Dąbrowie, aktualnie jeżdżę do pracy na Służewiec. Gdy już odsłonę swoje na Wielkiej, Wólce, i przez Boerneroeo dotrę po 30-40 minutach do trasy ma Poznań, dalsza podróż autem dookoła Okęcia lądując na Marynarskiej zajmuje mi jakiś kwadrans. jak czytam powyższe wywody o KPN, spalinach itd, to szlag mnie trafia. Większość Łomianki dojeżdża do City a przyjezdni z Północyiod lat okupują starą 7. Pan kandydat chyba nie musiał nigdy wozić się Ł lub 701 w korku do roboty, a sam tramwaj niczego do końca nie zmieni. Tramwaj, obwodnica z węzłami, bezpieczne przejścia dla pieszych to minimum teraz dla sŁomianek:) hej!
To znaczy, polpocie, mam zrozumieć, że dla Twojej wygody dojazdu do pracy na służewiec mamy na Dąbrowie dać się rozjechać trasą? Może zacznij pracować na Białołęce, bo zgodnie z tym trybem rozumowani będą musieli nam wybudować nowy most.
Ręce precz od Zielonej Dąbrowy! I nie marudź – ja pracowałem na Szczęśliwicach i w życiu nie przyszłoby mi z tego powodu obstawac za prlowską trasą przez środek lasu!
Co za bawół!
no nie mogę…