www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Prokuratura prowadzi śledztwo

W tzw. przestrzeni publicznej Łomianek pojawiała się informacja jakoby prokuraturawszczęła „postępowanie w sprawieniegospodarności burmistrza Tomasza Dąbrowskiego,czyli o przekroczenie uprawnieńi wyjaśni, czy wyrządzono szkody budżetowigminy na prawie 1 000 000 złotych.”

Natomiast na stronie internetowej prowadzonejprzez Urząd Miejski w Łomiankach,kierowany przez T. Dąbrowskiego możnaprzeczytać w tytule jednej z informacji „Niema żadnego prokuratora w Urzędzie!”.

Skoro informacje są rozbieżne, o to jakajest prawda postanowiliśmy zapytać u źródła,czyli w Prokuraturze…
Otrzymaliśmy odpowiedź, że… „Prokuraturapod sygn akt PR 1 DS. 332.2018.11prowadzi śledztwo w sprawie przekroczeniauprawnień przez burmistrza Łomianek TomaszaDąbrowskiego…” .
Ponadto rzecznik prasowy ProkuraturyOkręgowej w Warszawie poinformował, że:„Po przeprowadzeniu czynności na etapiepostępowania sprawdzającego, postanowieniemz dnia 19 września 2018 r. prokuratorwszczął śledztwo w sprawie ewentualnegoprzekroczenia uprawnień lub niedopełnianiaobowiązków służbowych przez funkcjonariuszapublicznego i działania na szkodę interesupublicznego, tj. o czyn z art. 231 § 1 kk.Po wszczęciu śledztwa, prokurator zlecił policjiwykonanie określonych czynności procesowych.Postępowanie dowodowe jest w toku.Śledztwo prowadzone jest w sprawie.”

Jaki będzie finał sprawy okaże się w przyszłości. Zadziwiające są jednak rozbieżnościw informacji przekazywanej przez Urządw Łomiankach a informacjami udzielanymiprzez Prokuraturę Okręgową w Warszawie

Prokuratura prowadzi śledztwo

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

7 komentarzy

 1. Henry

  Zadziwiające jest raczej to że wszystko dzieje się w trakcie kampanii. Burmistrz pisał gdzieś że to już 5 sprawa w prokuraturze w trakcie kampanii. A w poprzedniej kampanii było ich 7. Co wybory to samo.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Szkoda mi Tomaszka :)

  Ojej, jakie to bolesne. Znowu Tomaszek. Ojej, no dlaczego mnie to nie dziwi.
  Najpierw Rusiecki i Krystecki z Komitetu Dąbrowskiego dostali wyroki karne za pisanie nieprawdy, potem cały Komitet w trybie wyborczym za wprowadzanie mieszkańców w błąd, a teraz jeszcze twierdzą co innego niż prokuratura.
  No dlaczego mnie to nie dziwi?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. ciekawski

  no to w końcu Heniu jest ta spprawa, nie ma, czy jest 5?
  ciekawa jest ta zbieżność, że 19 września rozpoczęto czynności i jak raz nam zarządzono na „zamiesiąc” wyboiry. cholera jasna, jak ten rząd musi burmistrza nie lubić, skoro ziobro nasyła na niego prokuraturę w tym samym czasie kiedy akurat morawiecki zarządził wybory! biada nam! a te pozostałe 4 sprawy to jest się czym chwalić, czy tez to tylko takie chojractwo jak spod celi?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. do Henrego

  do „Henrego”.
  Wedłu ciebie wszyscy są przeciwko biednemu Tomaszkowi. Mieszkańcy malkontenci, prokuratura, wszyscy. Tylko TOmaszek taki święty. Coraz mniej osób w te bajki wierzy.
  Naiwny jesteś, czy z układu?

  0
  0
  Odpowiedz
 5. hahhah

  Dokładnie!

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Assange

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *