www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Przesilenie zimowe

Dziś, 21 grudnia, rozpoczęła się astronomiczna zima. Dzisiejszy dzień był najkrótszym dniem w roku, trwał zaledwie 7 godzin i 42 minuty.

Rozpoczęła się zima, a wraz z nią perspektywa zmiennej i nieprzyjemnej aury, mrozów, śnieżyc i wiążącego się z tym odśnieżania podwórek, porannego skrobania szyb, ulicznej ślizgawki lub dla odmiany brei pośniegowej.
I tylko dzieci cieszyć się będą ze śniegu, z tej białej materii potrzebnej do ulepienia bałwana, obrzucania się śnieżkami i jazdy na sankach. Bo tylko dzieciom nie straszne przemoczone buty i rękawiczki kiedy wokół rozsypany biały puch, czyli cała masa frajdy.
Na razie niestety/stety śniegu brak i widoków na niego też nie ma, ale poczekamy-doczekamy, w końcu spaść przecież musi.

Dla tych, którzy zimy nie lubią, dla których dzień jest za krótki i słońca za mało pocieszający fakt – od jutra dnia będzie przybywać. W Wigilię ma być już o minutę dłuższy 🙂

Przesilenie zimowe

Przesilenie zimowe

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. hej lom piong

    Co za aluzyjna propaganda. Nad Lom Piong nigdy nie zachodzi słoneczko, nasz Umiłowany Przywódca do tego nie doprowadza. O bałwanach też nikt tu nie słyszał, to jakieś pomówienie, ciekawe co was znowu boli. O brei pośniegowej nawet nie wspominaj, bo my tego okropnego zjawiska unikamy dzięki Przywódcy. Proszę napisać prawdę – na Wigilię dzień będzie już dłuższy o 5o minut, a nie tylko i minutę. Wszyscy w to musimy wierzyć, bo tak powiedział nasz Umiłowany Przywódca.

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *