www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Przychodnie w Łomiankach

W związku z planowaną w lutym 2022 Komisją Społeczną, której tematyką będzie świadczenie pomocy zdrowotnej na rzecz mieszkańców naszej gminy wystąpiłem do Urzędu z interpelacją w sprawie funkcjonujących na terenie gminy przychodni.

Na podstawie uzyskanej informacji sporządziłem zestawienia, które mam nadzieję, będą dla mieszkańców naszej gminy cennym źródłem informacji.

Na terenie Gminy Łomianki działa sześć przychodni:
SPZZLO W-wa Żoliborz, ul. Szpitalna 6, tel. 22 833 14 77.
Royalmed, ul. Wiślana 36, tel. +48 533 702 703.
POLMO], ul. Warszawska 31, tel. 22 751 69 91.
Szpital w Dziekanowie Leśnym, ul. M. Konopnickiej 65, tel. 22 76 57 210
CMP, ul. Warszawska 55, tel. 22 737 50 50
STARTMED, ul. Partyzantów 23, tel. +48 572 66 00 66

W załączeniu do pobrania dwa opracowania:

Specjaliści.pdf – zestawienie zawierające informację o liczbie pracowników medycznych w poszczególnych specjalnościach świadczących nieodpłatne usługi w ramach NFZ.

Usługi_Komercyjne.pdf – zestawienie zawierające informację o usługach komercyjnych świadczonych przez łomiankowskie przychodnie.

Więcej na stronie Dziekanowa Bajkowego.

 


Załączone dokumenty:
Specjaliści.pdf
Usługi_Komercyjne.pdf

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

17 komentarzy

 1. Waldemar

  Panie Radny dziękuję za informację.
  Jaki wpływ na funkcjonowanie przychodni macie? Czy gmina może przykładowo opracować na podstawie zapotrzebowania mieszkańców listę specjalnościach, których oferta powinna być rozszerzona?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Marcin Etienne

  #Waldemar, zacytuję Ci Art. 7 ust. 1 (p. 1 i 4) ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia 27 sierpnia 2004 r.:

  Do zadań własnych gminy w zakresie zapewnienia równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej należy w szczególności:

  1) opracowywanie i realizacja oraz ocena efektów programów polityki zdrowotnej wynikających z rozpoznanych potrzeb zdrowotnych i stanu zdrowia mieszkańców gminy;
  4) podejmowanie innych działań wynikających z rozeznanych potrzeb zdrowotnych i stanu zdrowia mieszkańców gminy.

  Istnieją ponadto pewne zobowiązania wynikających z dotacji, jakie Gmina udziela określonym podmiotom. Dla przykładu przychodnia przy ul. Szpitalnej otrzymała z budżetu gminy dotację ok. 2 mln. zł.

  Warto zatem wszelkimi możliwymi sposobami zabiegać o to, by usługi świadczone na rzecz naszych mieszkańców były na możliwie jak najwyższym poziomie. I nie chodzi mi tu jedynie o dostęp do specjalistów lecz również o kwestie związane z obsługą mieszkańców. Stąd właśnie idea zorganizowania komisji, na której będzie można przekazać kierownikom placówek wszelkie wnioski, czy sugestie płynące od mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Powodzenia

  Publiczna służba zdrowia, w całej Polsce, kuleje. Ostatnio, pod rządami pis jest to zwłaszcza zauważalne. Nie sądzę, by udało się coś poprawić w sytuacji, kiedy jest taka jak teraz dystrybucja podatków. Władzy nie chodzi o podwyższanie jakości udług, które powinno zapewnić państwo, a o populistyczne utrzymanie elektoratu.
  Mimo to, powodzenia. Każda zmiana na lepsze, nawet ta najmniejsza i lokalna jest pożądana.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Jak tam działa zwik

  Panie Radny Etienne. W podobnym tonie wypowiadał się Pan odnośnie ZWiK s. Z o.o. w Łomiankach i co z tego wynikło? W ZWik kontrola sanepid i pip na wniosek związków zawodowych, ZWik przegrał przetarg na odbiór zielonych odpadów etc co wynikło z Pana spotkania z prezesem ZWik. Patrząc po tym co się dzieje w ZWik to niewiele.. aha jak wygląda walka z samochodami wystawianymi na sprzedaż już wiele lat temu mówił Pan o walce z tym, minęły lata a samochody na sprzedaż jak były tak są wystawiane na publicznych parkingach…. coś Panu te interwencje chyba nie wychodzą…

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Marcin Etienne

  Do ukrywającego się pod: „Jak tam działa zwik”.

  ZWiK działa, przy czym nie wiem, o co chodzi z sanepidem i z pip. Informuję o pracach ZWiK na bieżąco – zarówno na stronie http://www.dziekanowbajkowy.pl jak również profilu radnego na Fb). W sprawie słupów ogłoszeniowych na kółkach – dość dawno pisałem, zamykając ten temat na Fb. Jeśli byłby problem z dotarciem do wspomnianych informacji proszę o kontakt via e-mail. Prześlę zwrotnie odnośniki. Na wypadek problemów z odszukaniem mojego adres e-mail, podaję: marcin.etienne@radny.lomianki.pl.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. do Radny Marcin Etienne

  Czy w sprawach związanych z przychodniami planowane są konsultacje?

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Jak tam działa zwik

  Szanowny Panie Radny Etienne, ZWik działa to oczywiste, ale pytanie jak działa skoro przegrał przetarg na odbiór zielonych odpadów dając najwyższą cenę spośród oferentow gminie, która powołała ZWik do życia. Jest to co najmniej niezrozumiałe. Odchodzą z pracy wieloletni pracownicy, a niektórzy działacze związków zawodowych są zwalniani? Czy to jest pozytywne? Do tego w ZWik kontrola na wniosek związków zawodowych z pip i sanepid…to musi budzić zaniepokojenie, ale skoro to Pana Radnego nie niepokoi to gratuluję dobrego samopoczucia… Zapytam się tak, czy jako radny będzie Pan wyjaśniał kulisy przegranego przetargu przez ZWik w sprawie odbioru odpadów zielonych i co ZWik teraz zrobi z 11 pracownikami, którzy pracowali przy odbiorze zielonych oraz z bardzo drogimi śmieciarkami, które ZWik kupił de facto za kasę podatników, bo właścicielem ZWik jest burmistrz Łomianek czyli my podatnicy

  0
  0
  Odpowiedz
 8. NIEZALOGOWANY

  Z danych które pokazał radny wychodzi, że najwięcej specjalistów na NFZ jest w POLMO, a najmniej w CMP. Komercyjnie wygrywa RoYalmed.
  Dziwi mnie słaba pozycja przychodni na Szpitalnej. Czy przypadkiem z pieniędzy gminnych tam nie był budowany budynek? Pan radny ma na ten temat informacje?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. ZWIK DZIAŁA?

  Poza tym Panie Radny Etienne, Burmistrz Łomianek nie działając zgodnie i w granicach prawa (jak sama o sobie mówi) nie musiała rozpisywać przetargu i mogła bez niego powierzyć odbiór zielonych odpadów jednostce podległej jaką jest ZWiK w Łomiankach sp. z o.o. Dlaczego rozpisano przetarg na odbiór zielonych odpadów skoro ZWiK w Łomiankach sp. z o.o. dysponuje środkami do odbioru odpadów czyli zakupionymi nowymi śmieciarkami (pośrednio za pieniądze podatników) oraz zatrudnionymi bodajże 11 pracownikami do tych czynności? Może Pan ustali kto wygrał przetarg i co gmina zrobi ze śmieciarkami i ludźmi..i co się zmieniło w ciągu tych kilku lat rządów Pani MŻP, że nagle trzeba rozpisywać przetarg w sprawie odbioru zielonych odpadów. Poza tym jakim cudem ZWiK dał nawyższą ofertę skoro jest powołany do zaspakajania podstawowych potrzeb bytowych mieszkańców czyli z definicji nie jest nastawiony na zysk…? To Pana nie niepokoi? Jeżeli nie to ponownie gratuluje dobrego samopoczucia…

  0
  0
  Odpowiedz
 10. ZWIK DZIAŁA?

  Przepraszam mały edit – wkradł się czeski błąd powinno być „Burmistrz Łomianek działając zgodnie z prawem i w jego granicach…”

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Zespół zgrany

  Czego się ta ekipa nie tknie to śmierdzi przekrętem z daleka.

  2
  3
  Odpowiedz
 12. Jak tam działa zwik

  Redakcja serwisu lomianki.info na pewno zajmie się przegranym przez ZWik przetargiem na odbiór zielonych odpadów…

  1
  1
  Odpowiedz
 13. Burmistrz do dymisji

  Buum! Burmistrz Łomianek odwołała kolejnego swojego zastępcę Pana Witolda Gawde. W oświadczeniu napisała, tak to zrozumiałem, o tym, że dymisjonuje burmistrza Gawde, gdyż nie będzie działać niezgodnie z prawem. To towarzystwo rządzące Lomiankami jest tragiczne nawet sami ze sobą nie umieją się dogadać. Skoro już prawie wszystkich odwołała i pokłóciła się prawie że wszystkimi to może łaskawie sama poda się wreszcie do dymisji. To najgorsza ekipa rządząca Lomiankami w całej historii. Masakra

  1
  1
  Odpowiedz
 14. Ewelina

  Gdzieś jest nagranie, stenogram tego spotkania? Bardzo mnie ten temat interesuje.

  1
  0
  Odpowiedz
  • Marcin Etienne

   Były nagrania (rejestrowane przez Urząd). Niestety Urząd je usunął 🙁

   0
   1
 15. Ewelina

  Dlaczego nagrania Urząd usunął? Szkoda!

  0
  0
  Odpowiedz
  • Marcin Etienne

   Ewelina, Burmistrz tłumaczy się, że cyt. „urząd nie musi” udostępniać nagrań. W programie Burmistrz Łomianek (https://www.mieszkancylomianek.pl/1159-2/) jest p. 4.7 „Przyjazny urząd”. Więc szkoda, bo nie tak miało być…

   0
   0

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *