www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Przystanek na Piaskowej w końcu z wiatą?

Mieszkańcy Piaskowej z zazdrością patrzą na mieszkańców innych części Łomianek korzystających z komunikacji miejskiej. Niemal wszyscy czekając na autobus mogą schronić się pod wiatą. Tutaj takiej możliwości nie ma. Jest szansa, że w końcu to się zmieni.

– Latem jest pół biedy, ale od jesieni jazda do Warszawy to prawdziwy koszmar. Wieje, pada i nie ma gdzie się schować – skarży się mieszkaniec ulicy Piaskowej i podkreśla, że od długiego czasu prosił o pomoc w tej sprawie i do tej pory nie udało się nic wskórać. – Wszyscy tłumaczą, że nie ma miejsca na postawienie wiaty, a przecież nam nie potrzeba wielkiego miejsca. Cokolwiek, by uciec przed deszczem czy wiatrem.

Okazuje się, że w końcu pojawiło się światełko w tunelu. Po naszej interwencji sprawę w swoje ręce wziął prezes łomiankowskiej Komunikacji Miejskiej.

– Problemem jest w przypadku tego przystanku szczupłość miejsca. KMŁ występowała do właściciela sąsiedniej działki (VIP PARKIET) z propozycją ustawienia wiaty częściowo na ich terenie. Firma niestety nie jest zainteresowana takim rozwiązaniem – tłumaczy Bogdan Marcińczyk, prezes KMŁ. – Zrobiliśmy dokładny obmiar zatoki przystankowej i najlepszym rozwiązaniem sugerowanym przez nas, jest postawienie wąskiej (90 cm x 400 cm) wiaty w granicy z sąsiadami z wąskimi (60 cm) ściankami bocznymi. Konstrukcję zobowiązujemy się wykonać we własnym zakresie. Będziemy działać w porozumieniu z Wydziałem Inwestycji. Do załatwienia pozostają kwestie formalne – przystanek leży w pasie drogi powiatowej ul. Wiślanej – dodaje prezes.

AS., foto: mm.

Przystanek na Piaskowej w końcu z wiatą?

Przystanek na Piaskowej w końcu z wiatą?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. zadra

  Szanowny Panie Prezesie.
  Nie opowiadaj Pan bajek, tylko weźcie się do działania. Powinien Pan dodać do tego jeszcze, że działania musi zaakceptować PR. Niestety gmina ma bardzo złe stosunki ze Starostwem PWZ. Nie wróżę powodzenia. Ma Pan doradcę pracującego za dużą kasę, który jest przy okazji radnym powiatowym. Niech Pan zleci mu temat. Podpowiadam, że wiatę najlepiej kupić. Wystarczy w google wpisać odpowiednią frazę i zobaczy Pan setki wzorów. Resztę zapewne załatwi Pan z Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Jarek

  Dzieki, za to że się zajęliście tematem tego przystanku. Do tej pory nic nie można było, a teraz jak się wzięła prasa to się uda 🙂 Super. Dzieki.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. paweł

  Kiedy ma być ta wiata. Dziś taka pogoda, że by się przydała.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *