www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Psia pseudohodowla zlikwidowana

W miniony piątek – 19 lipca 2013 r. – po anonimowym zgłoszeniu, Policja oraz służby weterynaryjne wkroczyły na teren posesji w Łomiankach, gdzie – jak się okazało – znajdowała się pseudohodowla yorków.

Psy – około 70 sztuk – były przetrzymywane w klatkach z zamkniętej piwnicy. Odór wydobywający się z pomieszczeń był tak uciążliwy, że policjanci poprosili o pomoc łomiankowską Ochotniczą Straż Pożarną (Zdarzenie nr 142). Strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu przewietrzyli pomieszczenia.


źródło: TVN

– Nawet nie jesteśmy w stanie tego opisać. Psy siedzą w klatkach. Pod spodem jest kuweta. Pies jak się załatwia, to to po prostu spada. Psy siedzą w odchodach. Smród obrzydliwy. Zwierzęta na skutek makabrycznych warunków higienicznych są bardzo zaniedbane. Mają zapalenie gardła, oskrzeli, spojówek i zmiany skórne. Są bardzo wychudzone. W ich karmie, leżącej w odchodach, pojawiły się larwy much – mówiła dla Faktów TVN Małgorzata Mikuła, lekarz weterynarii.

Z relacji sąsiadów wynika, że smród był odczuwalny nawet na ulicy. Sprawa była zgłaszane już wcześniej, jednak brakowało formalnych środków aby wejść na posesję.

Jak informuje TVN oraz Polsat… właścicielki pseudohodowli, którym może grozić kara do dwóch lat więzienia. zrzeszone są w Związku Kynologicznym.


Informacja Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zsiedzibą w Starych Babicach

19 lipca 2013 roku policjanci z Komisariatu Policji w Łomiankach zostali powiadomieni przez pracowników Pogotowia dla Zwierząt o hodowli psów rasy york. Z przekazanej informacji wynikało, że może dochodzić doznęcania się nad zwierzętami.
Policjanci wspólnie z pracownikami Pogotowia dla Zwierząt udali się na miejsce. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych w piwnicy ujawnili około 30 szczeniąt rasy york zamkniętych w klatkach. Natomiast w oddzielnym pomieszczeniu znajdowało się około 40 zaniedbanych i wyczerpanych psów. Aby można było podjąć tam czynności, wezwani na miejsce strażacy z OSP Łomianki musieli najpierw przewietrzyćpomieszczenie. Wszystkie psy zostały odebrane właścicielom i oddane pod opiekę pracownikom Pogotowia dla Zwierząt i lekarzy weterynarii.


foto: www.facebook.com/Fakty.TVN
źródło: Fakty TVN, OSP Łomianki, Polsat
redakcja@lomianki.info

Psia pseudohodowla zlikwidowana

Psia pseudohodowla zlikwidowana

Psia pseudohodowla zlikwidowana

Psia pseudohodowla zlikwidowana

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

98 komentarzy

 1. Zuzka

  Jakby nie było chętnych do kupowaniu tych psiaków to by nie było takich „hodowli”. Tu rynek i popyt, zapotrzebowanie reguluje takie sprawy. Niestety winni są też „wielbiciele” pisków.

  A wielce szanowne panie właścicielki powinno się zamknąć w tych klatkach, w których siedziały psy, a zamiast kibla powinno się podstawić kuwetę.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. entomol

  Smutne to, szkoda zwierzaków.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. agabe

  Co teraz stanie się z tymi psiakami?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. wicek

  Do #Zuzka
  Co Ty gadasz za głupoty? Co ma wspólnego popyt na psy z hodowlą w skandalicznych warunkach? To tylko chore podejście właścicielek doprowadziło do takiej sytuacji.
  Autor artykułu napisał (o właścicielach) „zrzeszone są w Związku Kynologicznym” czyli powinny wiedzieć najlepiej jak i w jakich warunkach taka hodowla powinna być prowadzona.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. suka

  Grozi do 2 lat więzienia , czyli nic im nie zrobią. Dla mnie to po prostu powinny same posiedzieć w takiej klatce w piwnicy jakiś czas . Nie mam słów na takie szmaty .

  0
  0
  Odpowiedz
 6. martitka

  Panie oby zdechły w klatkach!

  0
  0
  Odpowiedz
 7. bagatella

  NA 1 maja to pewnie u tej znanej adwokatki taki syfffffff jedna z jej córek miała być radną w naszej gmine ,a druga jest prawniczką w pięknym domku mieszkały i dobre serca miały.W klatki z nimi i niech siedzą tam kilka lat.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. anita1980

  związek kynologiczny no proszę proszę :)) a to nie oni mieli być przypadkiem wzorem do naśladowania ? No wiecie FCI, rodowody, badania heheh

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Aneta

  W każdej organizacji kynologicznej są dobrzy i źli hodowcy, nikt nie weryfikuje , nie robi testów psychicznych dla nowych członków, nikt normalny nie popiera tego. O czy Wy piszecie !!!!!!!! Która organizacja w Polsce robi kontrole hodowli ?? żadna !!! Do tej pory nikt nie miał prawa wejść do domu i kontrolować.
  Postępowanie tych Pań jest skandaliczne i mam nadzieję że sprawy nie wyciszą i zostaną pociągnięte do odpowiedzialności z zakazem posiadania jakiegokolwiek pieska.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Aneta

  dodam że jest wielu byłych hodowców z ZKWP którzy za różne przekręty , oszustwa zostali usunięci z ZKWP i przeszły do klubów . Tak też kluby powinny być równie czujne , bo za chwile u nich wypłynie taka czy inna afera a może i ta Pani zechce pod ich patronatem hodować pieski .
  Cały czas mam nadzieję że tragedia tych piesków nie pójdzie na marne i zaczną się kontrole w hodowlach zarówno ZKWP jak i klubowych .

  0
  0
  Odpowiedz
 11. wikotoria

  A może ci co odeszli ze związku to mieli dość tego co się tam wyrabia ? bardziej dziś skłaniam się ku tej wersji. Oj nie wierzę że zostali wyrzuceni bo niby za co ? Nie ma kontroli nie ma kary jak widać na obrazkach powyżej.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Pati

  Zachęcam do odwiedzenia pseudohodowli pod Zielona Górą, która została wyrzucona z ZKWP i przeniosła się do tych śmiesznych klubów które utworzyły się do zrzeszania pseudo po 2012 r! Tyle zgłoszeń i nic! Te psy z Łomianek to chociaż miały dach na głową! Te trzymane są na dworze w klatkach, na podwórku odór i gnojowica! Duże rasy w klatce dla yorka! Więc w tych śmiesznych klubach i zrzeszeniach nawet nie wstydzą się tego ukrywać! Więc o czym my mówimy?

  0
  0
  Odpowiedz
 13. aska

  To nie panie to bydlaki do klatki zapakować pod spód kuwetę i raz w tygodniu odpadów nasypać.To degeneratki pieprzone. Oby doczekały takiego życia jakie bezbronnym stworzeniom zgotowały!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 14. ewa

  zapraszam do hodowli CUD NATURY w Warszawie hahahha tam jest kawalerka która ma 26m2 a niej 27 psów plus szczenięta!! było dwoje dzieci ale się wyprowadziły bo spały na piętrowych łóżkach. Jak ktoś przychodzi po pieska kupic, to cala reszta jest wynoszona do piwnicy!!! i chowana do wanny, żeby ludzie nie wiedzieli ,ze jest tyle psów.Psy nigdy nie wychodzą na spacer, żeby sąsiedzi nie widzieli i nie policzyli psów.
  Tam tez jest kolejna tragedia w tym domu , jeden smród i bieda.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. anka

  OD PROGRAMU W TVN I POLSAT WYDARZENIA Z 2013.07 .21 CAŁE ŁOMIANKI MÓWIĄ JEDNYM GŁOSEM UKARAĆ ICH ZAKAZAĆ DOŻYWOTNIO TRZYMANIA ZWIERZĄT TO ZWYRODNIALCY NIE LUDZIE, WSZYSCY WIEDZA O KOGO CHODZI.DOPILNUJEMY ABY ODCZUŁY CO TO SPRAWIEDLIWOŚĆ BĘDZIEMY NAGŁAŚNIAĆ, MÓWIĆ W CAŁYM MIEŚCIE;W URZĘDACH, SKLEPACH NA ULICACH BĘDĄ WYTYKANE PALCAMI.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Stanislaw

  Witam wszystkich zainteresowanych sprawą, niestety pani „hodowczyni” na FB usuwa wszystkie nie wygodne dla niej wpisy, blokując jednocześnie użytkownika FB. Jeśli ktokolwiek chciałby zabrać głos w tej haniebnej sprawie zapraszam https://www.facebook.com/kluczomania
  Jest przecież wolność słowa i każdy ma prawo wyrazić swoją opinie co na ten temat myśli. Pokażmy tej pani, że nie tak łatwo nas ograniczy.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. marzena

  może powinniśmy szturmowac ZK, wiadomo o jaką hodowlę chodzi słynny Y….x z pięknymi championami, mam yorka z tej hodowli, wredne babsko,taka była czuła i troskliwa przy sprzedaży, prosiła, żeby dzwonic i opowiedziec jak się chowają i o tym jak to wszystkie maluszki / te do sprzedaży / spią z jej córką w łóżku.Co prawda było to 8 lat temu, więc ten proceder nie trwa chyba tak długo, ale chęc zysku przysłoniła jej cały świat.Z jej obłudę, brak serca, zróbmy coś, żeby jej nie darowano to jest STARY UTYTUOWANY CZŁONEK ZK, nie mogę przejśc z tym do porządku dziennego, biedne są niektóre psy na wsiach /łańcuchy itp./ ale hodowca????? OKROPNOŚC

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Piotr

  Nie wiem czym tu sie tak ludzie podniecaja , wiadomo ze telewizja kłamie a szczególnie TVN i inne masonskie stacje. Dzieci głoduja i to w Lomiankach i nikt jakoś nie wkracza i nie zabierają ich do domów opieki. Czy teraz takich czasow dozylismy aby ludzie i „media”” bardziej sie przejmiwaly kosem jakis psow niz ludzi !! W ogóle to ta sprawa mocno śmierdzi… Kto miał cel w tym aby wyeliminować ta hodowlę?czemu policja w Lomiankach nie zajmie sie tymi wszystkimi dilerami narkotyków i 4 burdelami tylko jakimis psami?”

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Lucyna

  Haha członek Zk , chyba nie członek bo penisa nie ma 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 20. lena

  Tytuł nie adekwatny do prawdy 🙁
  Niby zlikwidowali tą masówkę zabierając 70 psów ale co z tego jak 60 psów pozostało tam dalej. Ciekawe dlaczego o tym nie wspomnieli 🙁

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Stanislaw

  Do Piotra – a co ciebie podnieca, hmm??? Nie udzielaj się i nie wp……aj jakiś zastępczych tematów!!! To że jes on ZKwP P. Lucyno, nie ulega wątpliwości. Być może że to też jakiś „wściekły hodowca”. Tacy jak te dwie bestie-niby kobiety i ten cały Piotr, nawet hodowanie pcheł powinno być im prawnie zabronione.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. Stanislaw

  ZKwP zdając sobie sprawę z powagi zaistniałej sytuacji, nabrało wody w usta i milczy. Może myśli, że ta afera się rozmyje jak wiele innych. Tym razem tak nie jest bo dobrze sobie zdają sprawę, że po przez takie numery, jakie stosowały te dwie ”hodowle” z Łomianek, rasa Yorkshire Terrier w ZKwP (FCI) została bardzo poważnie zachwiana. Dlaczego? Te dwie „hodowle” (myślę że) były, od wielu, wielu lat perełkami ZKwP. Każdy liczący się hodowca pragnął posiadać w swojej hodowli pieska z tej linii. Dlatego też pieski te nabywały różne hodowle. Wiele hodowli na zakupionych szczeniętach z tej niby ”przykładnych hodowli” które wyrobiły sobie renomę na całym świecie (wiem co piszę), oparło swoje hodowle.Więc je rozmnażano. Istnieje przecież prawdopodobieństwo, że te biedne pieski, które w tak haniebny sposób te zwyrodniałe kobiety, męczyły w piwnicy nie posiadały żadnych ”papierów”. Nie znaczy to jednak, że nie mogły ich rozmnażać i podkładać wybrane szczenięta pod swoje suki, które uczestniczyły na przeróżnych wystawach i uzyskiwały różne chempionaty. Po takich sukach szczenięta uzyskiwały niebotyczne ceny.(od 3600 zł w górę). Sprzedawały też swoje szczenięta w Belgii. Tak ZKwP psioczyło na nowo powstałe związki i stowarzyszenia, że wyrabiają rodowody a pochodzenie to puste kratki, a co teraz w tym wypadku? Co z tymi pieskami, które nabyli różne hodowle i ich rozmnażali przez tyle lat? Może się przecież okazać, że po przeprowadzeniu badań DNA tym pieskom w rodowodzie pozostaną puste kratki. Przecież one uczestniczyły na różnych wystawach i osiągały chempionaty. W takich osiągnięciach liczy się bardzo linia hodowlana i czystość rasy. Jest to ewenement na skalę światową. Teraz powiedzcie z czystym sumieniem, że pieski te na 100% mają to pochodzenie, które jest w rodowodzie. W tym wypadku wszystkim nabywcom szczeniąt z tych hodowli nie pozostaje nic innego jak przeprowadzenie badań DNA. Narodziło się za dużo wątpliwości o czystości i ciągłości rasy hodowli o przydomku tych zwyrodniałych bab. Jedna z nich (matka) jest adwokatem a córka ubiegała się o stanowisko radnej w Łomiankach. Pomyślcie, te pieski w piwnicy darmo nie były trzymane. Były męczone w jakimś celu. Logicznie myśląc, to w celu ich rozmnażania, selekcji szczeniąt i podkładaniu swoim sukom wystawowym. Nikt teraz rozsądny nie kupi pieska, który w rodowodzie ma przydomek przodków tej hodowli. Dlatego też uważam, że czystość rasy Yorkshire Terrier’ów , które w rodowodzie mają te przydomki, w ZKwP runęła. Teraz ZKwP nie pozostaje nic innego jak konieczne przeprowadzenie badań DNA u tych wszystkich piesków, gdzie w linni hodowlanej znajdują się te przydomki. Wręcz jest to obowiązkiem związku, szczególnie w tej niewygodnej sytuacji dla całego związku.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. Do Stanisława

  Do Stanisława

  Czy Pan sie zastanowił nad tym co pan napisał ? stek kłamstw i pomówień w stosunku do niewinnych osób .Cel jaki panu przyswiecal jest oczywisty – zniszczyć ludzi. Sad rownież po przeczytaniu tych oszczerstw nie bedzie miał żadnych wątpliwości .
  Moze być Pan lub Pani pewny/a ze za wszystkie zniesławienia zostanie Pan/i pociagniety do odpowiedzialności! O ustalenie pana adresu ip zostało zgłoszone na policję i w niedługim czasie zostanie Pan zdemaskowany i pociagniety do odpowiedzialności cywilnej i karnej! Zniesławienie adwokata na forum publicznym musi pana slono kosztowac. przekona sie Pan ze pomawianie ludzi wiąże sie z dolegliwymi konsekwencjami .Teksty Pana sa niedopuszczalne i pełne oszczerstw wiec pisząc takie słowa trzeba sie najpierw dobrze zastanowić. Ip komputera jest do ustalenia i dalej juz sie tym beda zajmowaly organy ścigania. Ja ze swej strony wytocze przeciwko Panu powództwo o ochronę dóbr osobistych ,zapłaci pan 30000 odszkodowania na schronisko dla zwierząt plus koszty przeprosin w ogolnopolskim wydaniu Gazecie Wyborczej
  I wtedy sie okaże ,która osoba z konkurencji za takimi pomowieniami stoi,i uważa ze pisząc bezczelne kłamstwa w internecie moze mnie lub moja matkę znieważac!

  0
  0
  Odpowiedz
 24. PierwszoMajowa

  Ho, ho, ho… 🙂 30 000 złotych i w GW 🙂
  Przeprosiny to ewentualnie w mediach, w których się narozrabiało. No i trzeba jeszcze udowodnić, że to co pisze pan „Stasiu” nie jest prawdą.

  A w międzyczasie strona Burmistrza Łomianek podała: Właścicielkom: Katarzynie i Barbarze S. za znęcanie się nad zwierzętami grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Tak się zastanawiam w związku z powyższym kim są wymienione wymienione panie „Kasia” i „Basia”

  0
  0
  Odpowiedz
 25. Stanislaw

  Droga pani ”zniesławiona”…. W naszym kraju jest jeszcze wolność słowa i każdy ma prawo mieć swoje poglądy na dany temat jak również wątpliwości. Po pierwsze nie wymieniłem pani danych ani przydomków ”hodowli”, więc uderzyć w stół a nożycę same się odezwą.
  Po drugie sądzi pani, że adwokat w naszym kraju ma jakiś immunitet? Co w ogóle wspólnego ma pani zawód z pasją, którą jest przecież hodowla? Po trzecie: od kiedy w naszym kraju adwokat stoi ponad prawem łamiąc Ustawę o ochronie zwierząt z dnia 01.01.2012 r.?
  Nie pani decydować co jest mi dopuszczalne a co nie. Akurat ja nie dam się zastraszyć i ograniczyć swoich wypowiedzi co myślę o tak nie godnym i haniebnym postępowaniu ”hodowcy” wobec zwierząt one na takie traktowanie w ogóle nie zasługują.
  Ma pani manię wyższości i władztwa, daleko pani sięga z tymi przeprosinami…..
  Jako adwokat powinna pani być świadoma tego co pisze. Żeby mnie o coś oskarżyć najpierw trzeba udowodnić jakąkolwiek winę. Czyli musiałaby pani udowodnić, że ja nie mam racji.
  A zapewne nie tylko mnie ale jeszcze wiele, wiele osób interesuje czy te pieski z piwnicy posiadały rodowody czy też były bez papierowe. Oburza się pani nie o niby zniesławienie dobrego imienia tylko o to, że ktoś miał dużo odwagi aby pociągnąć ten temat dalej i głębiej, co może wiązać się z jeszcze większą aferą niż tylko pani bestialskie podejście do piesków.
  http://www.lomianki.pl/lomianki2/index.php?dc=2407

  0
  0
  Odpowiedz
 26. DoMaciej

  @ho ho ho 16:14

  Czy to Pan kieruje oficjalna strona UM? Ni ezrozumiem zaangażowania

  0
  0
  Odpowiedz
 27. Do Stanisław

  Myli Pan wolność słowa z pomowieniami ,spotkamy sie w Sadzie

  0
  0
  Odpowiedz
 28. Nie Kasia

  Panie Stanisławie, 30000 zł to pikuś , od innej osoby zażądały 100000 zł :))))))) W głowie się poprzewracało tym paniom ! Małomiasteczkowe te straszenie. Na papugę jest zawsze lepsza papuga – kwestia pieniędzy. Szkoda tylko tych biednych psów. Wierzę w niezawisłość sądów. A świadkowie na ten proceder w tej hodowli znajdą się i to wśród hodowców związanych ze ZKwP.
  Oto dowód: http://www.petycje.pl/9804

  0
  0
  Odpowiedz
 29. 100000

  Nie kasia żałosne to ale widocznie nie odnosi Pani sukcesów w życiu ze tak bardzo chce teraz zaistnieć i sobie popluc , a daj se upust , tylko licz sie ze za każde zniesławienie i pomówienie mylac osoby – zapłacisz ,niestety tak jest skonstruowane prawo .

  0
  0
  Odpowiedz
 30. #100#

  Nie rozumiesz zaangażowania? Widocznie nie wszystkim dobro zwierząt jest tak obojętne jak wam i ludzie mają prawo głośno o tym mówić. Czy oburzanie się na taką gehennę nazywasz chęcią zaistnienia i upustem??? Widać, że dobro psów wam latało koło …
  Teraz dbacie o swoje dobre imię? Trzeba myśleć co się robi to nie było by całego tematu i nie było by co komentować. Każdy za swoje czyny powinien odpowiadać a za zgotowanie takiej gehenny tym biednym pieskom powinniście zapłacić podwójnie. Psy straciły tyle zdrowia a wy martwicie się tylko o dobre imię. Na dobre imię to trzeba sobie zapracować.

  0
  0
  Odpowiedz
 31. Kolega po fachu

  Teraz biznes im zamknęli, a pieniążków brak. 30 szczeniąt zabrali to jest 100000 zł. I widoku nie ma na dochód ze szczeniąt, to chciało by się od ludzi pieniądze wyłudzić. Panie Stanisławie, jeżeli nie podawał Pan nazwisk tych z Bożej łaski hodowczyń i przydomków hodowli, to mogą Panu skoczyć. Piszę to jako prawnik. Jak doszło by do sprawy, to chętnie podejmę się obrony Pana. Jeżeli teraz Pańskie opinie o tak nie godnym traktowaniu zwierząt poruszają te bezwstydne hodowczynie, to mogły postępować z pieskami jak należy. Boją się teraz ZKwP. bo jak dojdzie, jak Pan pisał, do badań DNA, to związek obciąży te panie w całości wszystkimi kosztami. Zapewniam Pana że to nie mała kwota. Znam Pana i skontaktuję się z Panem i podejmiemy odpowiednie kroki.

  0
  0
  Odpowiedz
 32. Stanislaw

  Do Pana „#Kolegi po fachu”
  Dzięki, czekam na kontakt.

  0
  0
  Odpowiedz
 33. kukuleczka kuka

  Brawo brawo brawo wyludzanie i szntarz obywatela jest karane tak jak inne przestepstwa,moze pan terz zlozyc skarge do policji i wtedy do prokuratora o zidentyfikowanie ip tej osoby ktora pana szntazuje.
  jesli bedzie pan potrzebowal pomocy prawnika podam panu adres jest to jeden z bardziej agresywnych i jeden z najlepszych adwokatow w polsce powiedzial ,ze pomoze za darmo dla dobra sprawy.
  A co dotyczy ADN teraz kazdy wlasciciel psa zakupionego w tej hodowli ma prawo o zlozenia wniosku zeby sprawdzic ADN swojego psa .

  0
  0
  Odpowiedz
 34. Stanislaw

  szntaz i zastraszanie jest takim samym przestępstwem jak każde inne

  0
  0
  Odpowiedz
 35. Nie Kasia do 100000

  Nie wiem kim jestes 100000- mogę się tylko domyślać :)))) ale jesteś za krótka by mnie przestraszyć . Stać mnie na bardzo dobrego adwokata. Postrasz mnie jeszcze trochę, a to ja sprawdzę kim jesteś 🙂 Poza tym odnoszę sukcesy z mężem w … łóżku. Pasuje ?

  0
  0
  Odpowiedz
 36. gość

  A ja tak czytam wszystkie te komentarze i własnym oczom nie dowierzam. Trzeba mieć mega tupet, żeby jeszcze być zbulwersowanym za to, że ludzie piszą prawdę. A wystarczyło aby szanowny ZKwP skomentował i podał wyjaśnienia odnośnie tej sprawy. To faktycznie dziwne, tak wrze w tej sprawie a władze nadal nic nie robią. Jak ludzie zaczeli dociekać głębiej, odnośnie rodowodów tych biednych psów i tego co działo z ich szczeniętami to nagle i „wspaniałe hodowczynie” się znalazły i zaczeły wszystko zagłuszać. W dodatku straszyć i szantażować.
  Ośmieszacie się, kto ma tu odpowiadać za pomówienia, zniesławienie czy coś w tym rodzaju??? A dla szczegółu za tego typu czyny są procesy cywilne więc jakie organy ścigania się tym zajmą i jaka odpowiedzialność karna??? Oj Pani adwokat nowego prawa to jeszcze dla nikogo nie ustawiono.

  0
  0
  Odpowiedz
 37. Dagmara

  Do gościa – a może te panie myślą, że są tak ważne, że dla nich polskie prawo zmienią hehehehe……:)
  Do Pana Stanisława – po komentarzach widzę, że „w ciemię nie jest Pan bity”. Wiadomo, że to za szantaż, zastraszanie a tu jeszcze próbę wyłudzenia uzbierało by się kilka art.KK a pani próbuje postawić Pana pod taką presją. A może warto z tego zrobić użytek?:)
  Jak zauważyłam to ta pani uważa się za najmądrzejszego adwokata w naszym kraju, aby się nie przeliczyła, bo dla większości osób z tego środowiska było by czystą przyjemnością stanąć przeciwko niej na sali sądowej:)
  Będąc prawnikiem, świadomie łamała Prawo w tak karygodny sposób zachwiała dobrym imieniem porządnych osób, które za wszelką cenę starają się bronić to Prawo.

  0
  0
  Odpowiedz
 38. pieski wróciły :(((

  odzyskała pieski , gorzej będzie z odzyskaniem dobrego imienia …

  0
  0
  Odpowiedz
 39. Jordan

  Do #100000
  A to widać twoje sukcesy na kilku portalach. Jesteś „sławna” bo trąbili o tobie w TV Polsat i TVN24. Masz teraz renomę – BESTII.
  Honoru i wstydu za grosz. Chorą ambicją się unosisz – bezwstydnico??? Bylo nie męczyć tych biednych piesków. Brzydzę się takimi jak ty. Niby wykształcona, bo adwokat, a postępuje jakby wypuszczono ją z buszu. Ludzie do końca twojego podłego życia nie powinni ci dać spokoju. Graficiarze powinni obsmarować twoje posesje, żeby przejezdny wiedział, gdzie taka bestia jak ty mieszka.

  0
  0
  Odpowiedz
 40. tosia

  A ja jakoś nie wierzę w to że odzyskała pieski – to już całkiem dowodziłoby że w naszym kraju nikt prawa nie szanuje!
  Uwierzę jak publicznie to potwierdzą a jakoś nigdzie nic o tym nie ma. Dobrego imienia to oni nigdy nie odzyskają!
  Obserwując całą dyskusję od początku na FB zastanawiam się dlaczego przez 3 czy 4 dni wszyscy mogli pisać śmiało co uważali na ten temat a po tym czasie znalazł się ktoś kto pousuwał większość komentarzy i z tego co mi wiadomo zablokował ludzi. Ciekawe to, a może Panie niby hodowczynie miały zaszczyt posiedzieć w paro gwiazdkowym hotelu komendy? hmm… ciekawe. Im to dać zakaz zbliżania się do jakichkolwiek zwierząt a nie oddać te bezbronne istoty.

  0
  0
  Odpowiedz
 41. Redakcja LOMIANKI.INFO
  Szanowni Państwo, bardzo proszę o opanowanie emocji. kwestie osądów proponuję zostawić odpowiednim instytucjom.

  Proszę również zapoznać się ponownie z regulaminem, w szczególności z częścią „KOMENTARZE LOMIANKI.INFO” pkt. 3 i 5. Dziękuję.

  0
  0
  Odpowiedz
 42. Waldek

  Ludzie dajcie już spokój z tym tematem. Wiem, że sprawa jest bulwersujący, ale bez przesady.
  Mi jako mieszkańcowi Łomianek jest wstyd za ten incydent, za to że mam takich sąsiadów. Jednak widzę, że komentarze pod artykułem wymkęły się poza Łomianki, dyskusja nie ma nic wspólnego już z Łomiankami.
  Przenieście się ze swoimi wspólnymi oskarżeniami i groźbami na jakieś forum tematyczne.
  Bardzo Was proszę, skończcie!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 43. do Waldka...Świat to za mało dla Łomianek

  Ma Pan rację. Komentarze pod artykułem wymknęły się poza Łomianki. Mówią o tym i komentują osoby z Międzynarodowej Federacji Kynologicznej- chyba to tak się nazywa :FCI. Wskazują konkretnie Łomianki i Pana sąsiadki jak Pan sam określił. I podobnie się wstydzą, jak Pan- hodowcy i miłośnicy psów z całego świata.
  Bo świat, to za mało dla Łomianek- tyle było okrucieństwa, psiego skowytu,smrodu. A jak ogląda ten świat zdjęcia z piwnicy gdzie pośród psich odchodów stoją puchary, tak, złote puchary zdobyte przez te psy na światowych wystawach, to… Panie Waldku,dawać spokój z tym tematem ? Tam macie w Łomiankach czarny PR… I jakoś tę żabę trzeba przełknąć,czy się komuś to podoba czy nie.

  0
  0
  Odpowiedz
 44. joannnaw123

  panie staśku ma pan racje co do tych piesków .tacy ludzie nie powinni miecpsow na spedanie bo nie wiadomo czy to jest rasowy czy mieszany,ja jestem ciekawa czy by ta kobieta tak chciała wygladać jak te biedne pieski to ja mam trzy psy i lepiej o nie dbam niz ta kobieta o te małe pieski to tez śą żywe psy to nie są zabawki tylko psy.

  0
  0
  Odpowiedz
 45. Karcer

  Polecam zdjęcia na stronie;www.pogotowiedlazwierzat.pl

  0
  0
  Odpowiedz
 46. ###

  Gratulacje dla Margaret która tak pięknie dbała i strzygla swoje psy .

  0
  0
  Odpowiedz
 47. ZKWP

  Ta Pani nie jest już członkiem ZKWP , pozostaje Sąd Powszechny .

  0
  0
  Odpowiedz
 48. Hodowca

  Ta afera naraża na szwank dobre imię wszystkich hodowli psów w Łomiankach.
  Dlatego oświadczam, że psy trzymane w piętrowych klatkach w piwnicach, zostały zabrane z hodowli o przydomku Yorexnależącej do Katarzyny Stasiak, zarejestrowanej w Związku Kynologicznym w Polsce.
  Chociaż napiętnowanie naszego miasta jest już nieodwracalne, mówmy o konkretnych hodowlach, chrońmy resztkę wizerunku Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 49. Jordan

  Nie ważne jest teraz to, czy ta „niby hodowczyni” sama się wypisała, czy została ze związku wyrzucona. Gdy to zostało ujawnione, „hodowla” ta była jeszcze pod egidą Związku Kynologicznego w Polsce. Tyle już dni minęło, a zarząd ZKwP nie wydał żadnego oświadczenia i nie zajął żadnego stanowiska w kwestii tej sprawy. Dziwi mnie to milczenie, bo wygląda to tak, jak by to było dla członków zarządu normalnością. To nie poszczególni hodowcy powinni wydawać oświadczenia, chociaż to bardzo dobrze o nich świadczy, lecz zarząd związku. Ta „niby hodowczyni” straszyła, że pozakłada sprawy za zniesławienie i pomówienia oraz naruszenie dóbr osobistych, komentarze dot p. Stanisława. Teraz mógłby związek założyć tej „hodowczyni” sprawę, za nadszarpnięcie dobrego imienia ZKwP i zniesławienie. W regulaminie jest, że każdy członek związku powinien dbać o jego dobre imię. Czy ta „hodowczyni”dbała???

  0
  0
  Odpowiedz
 50. Stanislaw

  Ludzie z Łomianek w niczym nie zawinili, winne są te „coś tam”, które te pieski udręzamęczały…

  0
  0
  Odpowiedz
 51. prawnik

  Katarzynie i Barbarze S należy się 2 lata więzienia .Zachęcam wszystkich którzy kupili psy z tej hodowli do zbadania czy kupili psy z danym rodowodem ,czy pies nie jest podstawiony (badania DNA ,badania krwi )jeśli tak to proces- oskarżyciel prywatny i walka o odszkodowanie. Powiadomię Urząd Skarbowy o możliwym unikaniu podatku dochodowego i sprawdzenie płatnika(podatk od każdego psa jest odprowadzany do kasy państwa w dwóch wariantach -U.S. i Urzędu Gminy (Z racji posiadania psa właściciele czworonogów zobowiązani są do uiszczenia raz w roku opłaty na poczet gminy)

  0
  0
  Odpowiedz
 52. Wielbiciel

  Takie warunki ( ciasnota) również w hodowli CARO AMICO z Warszawy raczej też luksusów nie ma bo właścicielka ma dwa małe pokoiki i w tym mniejszym w kojcach trzyma również około 10 dorosłych psów i do tego szczeniaki .Całe dnie jej nie mam w domu bo chodzi do pracy wiec pieski również u niej załatwiaja swoje potrzeby w domu .Swoja drogą mozna sie domyśleć jak tam musi ,,ładnie,, po całym dniu ,,pachnieć ,,!!!!!!!!!!! A ta pani również siedzi cicho i głosu nie zabiera czy to nie jest dziwne ? HAHAHAHAHAH DWA POKOIKI ALE HODOWLE MA

  0
  0
  Odpowiedz
 53. do hodowca

  Zapomniał Pan dopisać jeszcze jednej Pani Małgorzata S.też tam mieszkała i brała udział w tym precedensie.

  0
  0
  Odpowiedz
 54. Bruno

  Czytając te komentarze, zbulwersował mnie pierwszy komentarz, Pani Zuzi. To my, posiadacze Yorków wg. Pani jesteśmy winni że te dwie ciemiężycielki urządziły tym biednym i bezbronnym pieskom taką gehennę? To chore, co Pani napisała. Winne, to są tylko dwie pazerne i nie czułe babska, które kosztem zwierząt chciały zbić fortunę i to robiły przez wiele, wiele lat. Szkoda tylko, że to tak długo trwało.

  0
  0
  Odpowiedz
 55. Pierr

  Ce n’est pas les gens, avides d’animaux d’argent, peu importe le coût

  0
  0
  Odpowiedz
 56. Jordan

  Do Wielbiciela
  Jeżeli pieskom z CARO AMICO dzieje się krzywda, to dlaczego Pan tego nie zgłosi odpowiednim organom do tego powołanym?

  0
  0
  Odpowiedz
 57. do yorex

  Wezcie się za porządki i umyjcie psy które wam zastawili,bo jak przechodziłem koło waszej posesji to daje straszny fetor ,a psy pod bramą tak smierdziały…………….,a może to ma odstraszac ciekawskich takich jak ja ha ha ha …….Po tygodniu taki smród to co tam było wcześniej biedni mieszkańcy 1 Maja.e

  0
  0
  Odpowiedz
 58. tosia

  I tak ja pisałam wcześniej, że nie wierzę, że pieski zostały oddane tym „hodowczyniom” tak jest. Na FB Fundacja zdementowała płotki. Zostało zabrane 70 psów i te pieski nadal są pod opieką fundacji, są bezpieczne. Fundacja nie mogła zabrać piesków, które były zadbane, były zapewne pokazówką i przykrywką całej koszmarnej prawdy. Niestety takie mamy prawo, osobiście trzymam mocno kciuki aby „hodowczynie” dostały całkowity zakaz posiadania zwierząt i prowadzenia hodowli, wtedy były by podstawy do odebrania wszystkich piesków.
  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.572174959492693.1073741992.165209940189199&type=1

  0
  0
  Odpowiedz
 59. Stanislaw

  Trzymajmy wszyscy „kciuki” którym zależy na dobru piesków, by Sąd w swoim ferowanym wyroku pozbawił te dwie, a w zasadzie trzy pseudo-hodowczynie DOŻYWOTNIO POSIADANIA JAKIEGOKOLWIEK ZAWIERZĄTKA. Tylko takie orzeczenie Sądu uchroni zwierzątka przed tymi sadystkami.

  0
  0
  Odpowiedz
 60. sulfenka

  A jak kiedyś pisałam żeby omijać hodowle związku to nikt nie wierzył. Ja mam pieska z hodowli związkowej. Ma dysplazje, był bardzo zarobaczony po zakupie. Dorosłe psy siedziały w małych klatkach na samym końcu działki 🙁 Rolnicy lepiej dbają o psy bo są nauczeni, że żyją ze zwierząt i zapewniają im najlepsze warunki. Te panienki chcą szybciutko się dorobić, nie mają pojęcia o hodowli. Dno, dno, dno. Tym rodowodem mogę sobie podetrzeć to i owo.

  0
  0
  Odpowiedz
 61. Jordan

  Teraz rodowody tej „hodowli” faktycznie nic sobą nie reprezentują. Niech mi da ktoś na 100% gwarancji, że to jest teraz czysta linia. I ma Pani słuszność stwierdzając, że tymi rodowodami mogą podetrzeć to i owo.:)

  0
  0
  Odpowiedz
 62. miska82

  Na stronie tej pani ktoś napisał że szczeniaki były podkładane do innych suk. Wpisy już znikły. Każdy kto ma pieska z tej hodowli powinien zrobić badania genetyczne inaczej przecież dalsza hodowla i rozmnażanie to oszustwo !

  0
  0
  Odpowiedz
 63. Stanislaw

  Na stronie FB tej pseudo-hodowli, nadal widnieje ich oświadczenie. W chwili obecnej już cały świat pisze legalnie przydomek tej pseudo-hodowli, a nawet dane personalne są wymienione, a one nadal trwają uparcie przy tym oświadczeniu. Straszą i straszą… Na ich stronie są komentarze, w których co niektórzy usiłują przekonywać o wybaczeniu im win. Ja więc pytam, dlaczego mam im wybaczyć, skoro one nadal są harde. Są chamsko bezczelne i władcze, żadnej skruchy, tylko straszenie. Ich mega tupet przekracza już wszelkie granice. Prawdopodobnie pieski były zamęczane przez kilka ładnych lat. Stworzyły tym bezbronnym, nic nie winnym pieskom istny obóz koncentracyjny. I w takim wypadku ja mam wybaczyć? W imię czego? Ja osobiście im tego przenigdy nie wybaczę, nigdy nikt i nic do tego mnie nie przekona. Jak podłym trzeba być, żeby taką okrutną gehennę tym biednym pieskom zgotować… Brakuje mi słów…
  Co do usuwania komentarzy na FB to najprawdopodobniej prawda w oczy koli, dlatego pani bardzo szybko usuwa wszystkie komentarze dotyczące tego tematu, blokując przy tym użytkowników FB. Niech się cieszą, że nie posiadam pieska zakupionego w tej „hodowli”, już ja bym wiedział co w zw. z zaistniałą sytuacją, zrobić. Nie tylko pani „hodowczyni” może odpowiadać za prawdziwość danych w rodowodzie. Pani adwokat na pewno dobrze wie, że jest takie przestępstwo jak potwierdzanie sfałszowanych dokumentów, takimi dokumentami są przecież metryki i rodowody psów i wie zapewne jaka jest za tego typu czyny kara.
  Dziwi mnie to, że z tak niskich pobudek, jaką jest chęć zysku, łamać przepisy PRAWA.
  A poza nawiasem mówiąc, to zastanawia mnie co na to PALESTRA.

  0
  0
  Odpowiedz
 64. Ewa Popie

  I cóż Związek Kynologiczny wydał oświadczenie tzw” masło maślane” Jestem hodowcą od ponad 30-tu lat również z nie bagatelnym dorobkiem hodowlanym i wystawowym, również należę do Związku.Nie chcę, żeby moją hodowlę w jakikolwiek sposób „utożsamiano” z obozem koncentracyjnym tych……Proszę o kontynuowanie „monitorowania” tej sprawy,ponieważ już znikła możliwość wpisywania komentarzy na stronie facebooka, wedle oświadczenia Związku hodowla nie jest zlikwidowana-jedynie pieski są odebrane i to chyba nie wszystkie…panienki mają sporo czasu na posprzątanie i przygotowanie nowych klateczek na nowe pieski…, ludzie zapomną i „pozamiatane”

  0
  0
  Odpowiedz
 65. Stanislaw

  Związek Kynologiczny w Polsce wydał oświadczenie. A właściwie tylko nazwał swoje wypociny oświadczeniem. Jak na tak poważną sprawę w kynologii, bardzo, ale to bardzo długo się zastanawiali, co podać do publicznej wiadomości. Faktycznie się wychylili – jeden wielki śmiech. Zebrała się zgrana klika, wypili sobie kawę, poklepali po plecach i myślą, że wrzucą to „bagno” pod dywan, jak zresztą wiele innych podobnych spraw. A te sadystki nadal są w związku psując wszystkim hodowcom opinię. Czym ci porządni hodowcy sobie na to zasłużyli???!!! Faktycznie że ta sprawa jest wielowątkowa bo śmiem podejrzewać że z ten proceder był „błogosławiony” przez niektórych członków zarządu. Jakże teraz sprawdza się przysłowie „Kruk krukowi oka nie wykole”. Mam tylko jedno pytanie do zarządu ZKwP – dlaczego te dwie sadystyczne pseudo-hodowczynie są nadal w związku???

  0
  0
  Odpowiedz
 66. Jordan

  Mafia to mało jeszcze powiedziane. To stara zabetonowana banda komunistyczna!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 67. życzliwy

  Do Hodowców, (w pełnym tego słowa znaczeniu)ZKwP
  Zbierzcie się ludzie i nie pozwólcie na takie postępowanie zarządu.
  Zmienić zarząd, bo ten co jest, to starzy, zabetonowani tetrycy pierdzący w stołki. Nie interesuje ich dobro piesków, nie interesuje ich dobre imię hodowców i ich honor.
  Rozgonić tą skorumpowaną bandę na cztery wiatry.

  0
  0
  Odpowiedz
 68. Jordan

  Nie wszystko napisałem, co dotyczy się zarządu Związku Kynologicznego w Polsce. Przewodniczącym tego związku jest lekarz weterynarii Jan Gajewski, który został wybrany na to stanowisko w maju b. roku. „Elita jak się patrzy””, tylko że przeciwko właśnie temu przewodniczącemu jest toczona sprawa karna gdzie odpowiada jako oskarżony. Sprawa ta toczy się od zeszłego roku. Ów przewodniczący oskarżony jest o kopiowanie ogonów i uszu pieskom w 2012 roku, czyli po wejściu Ustawy o Ochronie Zwierząt z dn. 01-01-2012 r. Czego więc można spodziewać po tym zarządzie tego związku skoro przewodniczący tego związku żyje na bakier z Prawem ??? Śmiech, śmiech i jeszcze raz śmiech… W głowie się nie mieści, skoro tacy ludzie reprezentują taki związek………….”

  0
  0
  Odpowiedz
 69. tosia

  Związek Kynologiczny zrobił sobie istną kpinę z tej sprawy! To nawet jedno z nowo powstałych stowarzyszeń wyrzuciło ze swoich szeregów hodowcę za podkładanie miotów. To nawet tacy nie dadzą jednemu psuć opini wszystkim. A co robią władzę ZKwP – żenada, żenada i jeszcze raz żenada. Biedni hodowcy ZKwP, szaraczki tam nie mają nic do powiedzenia… Powinni się zebrać i na kopach wygnać tą klikę, która niby udaje że rządzi w związku!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 70. Magda

  Należy sprawę nagłosnić w TELEWIZJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 71. mirka

  wywalić GAJEWSKIEGO ZE ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO I RESZTĘ TEGO MOTŁOCHU .Kierować skargi gdzie się da

  0
  0
  Odpowiedz
 72. ciekawy

  Jestem ciekaw, czy te zadbane suczki wystawowe, które zdobywały championaty faktycznie były szczenne i miały mioty. Jest prawdopodobieństwo, że mioty całe były od suczek z piwnicy, a sprzedawane jako po championach…

  0
  0
  Odpowiedz
 73. mała

  do pierdla baby za oszustwa podatkowe,szkody moralne i znęcanie się nad zwierzętami.ŻĄDAMY dymisji członów ZWIĄZKU kynologicznego

  0
  0
  Odpowiedz
 74. Jaga

  Adwokatka wszystkim dupy obrabiała ,a w psich odchodach wraz z dwiema córeczkami mieszka ,ale bajka…….Brudasy 3 baby w domu,a smród ,robale wstyd na całe Łomianki.Wszędzie gęby darły paniusie do roboty się weżcie .

  0
  0
  Odpowiedz
 75. ciekawy

  Jak się poszpera w necie i poobserwuje wystawy Yorków kilka lat wstecz to sie okazuje ,że hodowla była rejstrowana każdego roku na inna widnieje;Barbara S. Małgorzata S i Katarzyna S.Ciekawe czemu to służyło ?

  0
  0
  Odpowiedz
 76. ciekawy

  Właśnie oszustwom…

  0
  0
  Odpowiedz
 77. 7goldust

  To bardzo renomowana hodowla:)))))))
  Wiele osób było zachwyconych, że tam kupiło pieska i to za niemałą kasę.

  0
  0
  Odpowiedz
 78. agata

  miałam pieska z tym przydomkiem, był piękny,zginął.Pomyślałam że po danych z rodowodu wejdę na tą hodowlę może znowu kupię pieska z tym przydomkiem…..a tu taka wiadomość, zatkało mnie, jestem w lekkim szoku. Życzę wam byście były traktowane w waszym środowisku jak trędowate do końca życia, by za waszymi plecami szeptano, by nie opuszczały was szydercze uśmieszki, by wasze nazwiska były na ustach wszystkich z tej branży w naszym kraju i poza jego granicami. Jak mogłyście to robić?!!

  0
  0
  Odpowiedz
 79. puppy

  Nie kupujcie psów i kotów, napędzacie tylko rynek tzw. hodowcom. Prawdziwych hodowców miłośników jest znikomy odsetek, a kupujący nie jest w stanie ocenić z kim ma do czynienia – nawet jak kupuje na salonach, to i tak niema pewności czy te stworzonka nie zostały przyniesione na jego przybycie np. z tzw klatkowego kennelu lub piwnicy.
  Dla wszystkich związków liczy się kasa, a największą mają od takich (często „renomowanych”) fabrykantów.
  Niektórzy hodowcy prawie płaczą z rozrzewnienia jak opowiadają o miłości swoich podopiecznych, ale to są niestety tylko POZORY.

  0
  0
  Odpowiedz
 80. agata

  tzn ojciec mojego pieska ma ten przydomek i wspaniały rodowód.Teraz jako zwykły klient który pragnie mieć pięknego pieska tylko dla siebie, do kochania będę się bacznie przyglądała osobie od której zdecyduję się zakupić psa i nie będę miała skrupułów by donieść do odpowiednich władz informacji o znęcaniu się nad zwierzętami. Do Pana Stanisława:niech się Pan nie martwi znajdą się dobrzy ludzie którzy zechcą Panu pomóc

  0
  0
  Odpowiedz
 81. agata

  obawiam się „puppy” że możesz mieć rację!!

  0
  0
  Odpowiedz
 82. Klaudia

  Może znajdzie sie CZŁOWIEK który w końcu opowie jakie przkrety sa w związku kynologicznym i bedzie koniec z tymi oszustwami i brakiem szacunku dla zwierząt.

  0
  0
  Odpowiedz
 83. ##

  Handelek yorkami na Tablica .pl kwitnie ha ha ha

  0
  0
  Odpowiedz
 84. Gas

  ### – niestety nie tylko na tablica .pl.
  Daleko szukać? – tutaj w ogłoszeniach są trzy Yorki pewnie na sprzedaż, które oczywiście „…uwielbiają zabawę z dziećmi…” (mając zaledwie dwa miesiące(!)

  Czyli idealny „prezent” pod choinkę… jego mać!

  Ludzie pojedźcie lepiej do schroniska i adoptujcie – nie kupujcie!

  0
  0
  Odpowiedz
 85. Karolina

  Breeder -aż sie roi od ich danych w necie ,że wszystkie trzy Paniusie zajmowały sie hodowlą Yorex i The best of Yorex-Basia Kasia i Małgosia.Może dostana wspólną małą klateczkę w więzieniu i poczuja to co te biedne maluszki.

  0
  0
  Odpowiedz
 86. Anonim

  W związku ze skandalem dotyczącym makabrycznych warunków panujących w znanej hodowli yorków Yorex z Łomianek oraz odkryciem przez policję kilkudziesięciu dorosłych psów i szczeniąt w piwnicy właścicielek poszukuję osób, które tak jak ja kupiły pieska z tej hodowli. Możliwe, że niektóre metryki wystawiane dla zwierząt z tej hodowli są oszustwem – niektóre pieski mogły być podkładane jako potomstwo utytułowanych rodziców. Istnieje możliwość zrobienia badań genetycznych, aby to sprawdzić.
  Oczywiście, gdyby okazało się, że mój piesek nie ma nic wspólnego z rodzicami, których ma wpisanych w metryce, nie miałoby to wpływu na mój stosunek do niego (byłby tak samo kochany i dopieszczany jak dotychczas, bo dla mnie jest najfajniejszym psem na świecie), ale zwyczajnie nie chciałabym, aby paniom hodowczyniom na sucho uszły takie nielegalne praktyki, oszustwa i znęcanie się nad zwierzętami.W związku ze skandalem dotyczącym makabrycznych warunków panujących w znanej hodowli yorków Yorex z Łomianek oraz odkryciem przez policję kilkudziesięciu dorosłych psów i szczeniąt w piwnicy właścicielek poszukuję osób, które tak jak ja kupiły pieska z tej hodowli. Możliwe, że niektóre metryki wystawiane dla zwierząt z tej hodowli są oszustwem – niektóre pieski mogły być podkładane jako potomstwo utytułowanych rodziców. Istnieje możliwość zrobienia badań genetycznych, aby to sprawdzić.
  Oczywiście, gdyby okazało się, że mój piesek nie ma nic wspólnego z rodzicami, których ma wpisanych w metryce, nie miałoby to wpływu na mój stosunek do niego (byłby tak samo kochany i dopieszczany jak dotychczas, bo dla mnie jest najfajniejszym psem na świecie), ale zwyczajnie nie chciałabym, aby paniom hodowczyniom na sucho uszły takie nielegalne praktyki, oszustwa i znęcanie się nad zwierzętami. W związku ze skandalem dotyczącym makabrycznych warunków panujących w znanej hodowli yorków Yorex z Łomianek oraz odkryciem przez policję kilkudziesięciu dorosłych psów i szczeniąt w piwnicy właścicielek poszukuję osób, które tak jak ja kupiły pieska z tej hodowli. Możliwe, że niektóre metryki wystawiane dla zwierząt z tej hodowli są oszustwem – niektóre pieski mogły być podkładane jako potomstwo utytułowanych rodziców. Istnieje możliwość zrobienia badań genetycznych, aby to sprawdzić.
  Oczywiście, gdyby okazało się, że mój piesek nie ma nic wspólnego z rodzicami, których ma wpisanych w metryce, nie miałoby to wpływu na mój stosunek do niego (byłby tak samo kochany i dopieszczany jak dotychczas, bo dla mnie jest najfajniejszym psem na świecie), ale zwyczajnie nie chciałabym, aby paniom hodowczyniom na sucho uszły takie nielegalne praktyki, oszustwa i znęcanie się nad zwierzętami. W związku ze skandalem dotyczącym makabrycznych warunków panujących w znanej hodowli yorków Yorex z Łomianek oraz odkryciem przez policję kilkudziesięciu dorosłych psów i szczeniąt w piwnicy właścicielek poszukuję osób, które tak jak ja kupiły pieska z tej hodowli. Możliwe, że niektóre metryki wystawiane dla zwierząt z tej hodowli są oszustwem – niektóre pieski mogły być podkładane jako potomstwo utytułowanych rodziców. Istnieje możliwość zrobienia badań genetycznych, aby to sprawdzić.
  Oczywiście, gdyby okazało się, że mój piesek nie ma nic wspólnego z rodzicami, których ma wpisanych w metryce, nie miałoby to wpływu na mój stosunek do niego (byłby tak samo kochany i dopieszczany jak dotychczas, bo dla mnie jest najfajniejszym psem na świecie), ale zwyczajnie nie chciałabym, aby paniom hodowczyniom na sucho uszły takie nielegalne praktyki, oszustwa i znęcanie się nad zwierzętami.

  0
  0
  Odpowiedz
 87. Anonim

  Numer publikacji: 7017974
  Ogłaszający:
  uzytkownik_68073869 (0)
  Lokalizacja:
  ul. Praga-Południe
  mazowieckie, Warszawa
  Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
  Data dodania publikacji: 2013-12-15 22:39:13Numer publikacji: 7017974
  Ogłaszający:
  uzytkownik_68073869 (0)
  Lokalizacja:
  ul. Praga-Południe
  mazowieckie, Warszawa
  Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
  Data dodania publikacji: 2013-12-15 22:39:13

  0
  0
  Odpowiedz
 88. Szukając sprawiedliwości

  W związku ze skandalem dotyczącym makabrycznych warunków panujących w znanej hodowli yorków Yorex z Łomianek oraz odkryciem przez policję kilkudziesięciu dorosłych psów i szczeniąt w piwnicy właścicielek poszukuję osób, które tak jak ja kupiły pieska z tej hodowli. Możliwe, że niektóre metryki wystawiane dla zwierząt z tej hodowli są oszustwem – niektóre pieski mogły być podkładane jako potomstwo utytułowanych rodziców. Istnieje możliwość zrobienia badań genetycznych, aby to sprawdzić.
  Oczywiście, gdyby okazało się, że mój piesek nie ma nic wspólnego z rodzicami, których ma wpisanych w metryce, nie miałoby to wpływu na mój stosunek do niego (byłby tak samo kochany i dopieszczany jak dotychczas, bo dla mnie jest najfajniejszym psem na świecie), ale zwyczajnie nie chciałabym, aby paniom hodowczyniom na sucho uszły takie nielegalne praktyki, oszustwa i znęcanie się nad zwierzętami.

  Informacje o skandalu związanym z tą hodowlą:
  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-fatalne-warunki-w-hodowli-yorkow-policjanci-wyciagali-je-w-m,nId,999521
  http://www.lomianki.info/document.php?did=3067
  http://www.warszawa.zkwp.pl/oddzialy.php?oddzial=warszawa
  http://nie-taki-pies.blogspot.com/2013/07/yorki-z-omianek-antyreklama-dla.htm

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *