www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Puchar Polski Freestyle BMX&MTB

W ubiegły weekend – 5 września 2009 r. – dzięki wsparciu Gminy Łomianki, podczas Pikniku Rodzinnego na terenie placu zabaw w Kiełpinie przeprowadzono kolejną edycję Pucharu Polski Freestyle BMX&MTB. Chodź pogoda starała się popsuć organizatorom szyki, w drugiej połowie dnia wyszło upragnione słońce i niemal 30 zawodników za całej polski rozpoczęło zmagania na specjalnie przygotowanym skateparku. Do gotowej już rampy, będącej atrakcją tamtejszego placu zabaw, organizatorzy dostawili na specjalnie przygotowanej podłodze kolejne figury. Dzięki temu powstał park, gotowy na przyjęcie najlepszych w kraju zawodników, oraz amatorów doskonalących swe umiejętności. W drugiej połowie dnia, chmury odsłoniły słońce i nadszedł długo oczekiwany moment, czyli start zawodów.

Zawodnicy zostali podzieleni na 3 grupy. BMX Amator, czyli startujących na rowerach o kołach 20 calowych, ale takich którzy nie posiadają wsparcia sponsorów. BMX Pro, dla zaawansowanych zawodników, także na „małych rowerach””, oraz MTB, popularnie zwanych „”góralami”” (rowery o kołach 26″”).

Zawody rozgrywane były w dwóch seriach, w której każdy z zawodników miał po minucie na zaprezentowanie swoich umiejętności, przed licznie zgromadzoną publicznością. Wśród amatorów wystartowało kilki reprezentantów Łomianek, co wzbudziło spory aplauz u widzów, oklaskujących lokalnych zawodników. Jak się okazało nawet w kategorii Amator, można było zobaczyć wiele poważnych trików wykonywanych na rozstawionych przeszkodach jak i rampie. Można było zobaczyć takie sztuczki jak tailwhip, czyli obrót rowerem o 360 stopni trzymając go jednocześnie za kierownicę, barspin, obrót kierownicą o 360 stopni, pojawiły sie też flary i turndowny w wykonaniu Maćka Kiwaka który wygrał tę kategorię.

Najbardziej widowiskowe triki jak można było przypuszczać wykonywali zawodnicy z kategorii BMX Pro. Tu wykonywane triki pobudziły publiczność do gorącego aplauzu. Kombinacje trików przyprawiały o zachwyt, co było słychać w komentarzach zebranych widzów. Triki wykonywane przez amatorów były wykonywane w niezliczonych kombinacjach. Wśród BMX Pro największą kreatywnością, płynnością przejazdów i trudnością wykonywanych trików okazał się Bartłomiej Zięcina z Katowic. Tuż po nim sędziowie sklasyfikowali Michała Juraszka i Damiana Onufraka. Na zakończenie zawodów, odbył się Best Trik, czyli konkurs na najlepszą sztuczkę. Tu także poziom był wysoki. Bartek Szwarczewski wykonał podwójnego tailwhipa, Michał Juraszek typowo parkowy trick, tail tap-barspin-tail tap (stójka na tylnym kole-obrót kierownicą 360 stopni-stójka na tylnym kole) oraz double barspin to tail tap (obrót kierownicą o 720 stopni do stójki na tylnym kole).
Jednak nagrodę za najlepszy trik zdobył Marcin Oskiera, za 540 barspin (obrót z rowerem o 540 stopni i w trakcie obrót kierownica o 360 stopni).

Po zakończonych zawodach w promieniach zachodzącego słońca zawodnicy odebrali nagrody pieniężne i rzeczowe, które wręczyła Pani Wiceburmistrz Łomianek Jolanta Niegrzybowska.

Warto wspomnieć o doskonałej atmosferze panującej podczas imprezy, której nie zepsuł nawet poranny deszcz. Wszyscy i zawodnicy i publiczność wracali do domu w doskonałych humorach, zatem czekamy na kolejne zawody w Łomiankach i rozwój tamtejszego skateparku.

PN
foto: mm

Puchar Polski Freestyle BMX&MTB

Puchar Polski Freestyle BMX&MTB

Puchar Polski Freestyle BMX&MTB

Puchar Polski Freestyle BMX&MTB

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *