www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Puchar został w Łomiankach

16 lutego 2013 roku w hali Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego odbył się drugi z czterech halowych turniejów piłki nożnej pod nazwą CHA Łomianki Cup 2013.

Rywalizacja toczyła się w kategorii juniorów młodszych, a więc chłopców urodzonych w 1997 roku i młodszych. Do walki o cenne nagrody ufundowane przez Centrum Handlowe Auchan Łomianki stanęło 10 zespołów, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Obsada zawodów była ciekawa ponieważ, AON Rembertów oraz Unia Boryszew to odpowiednio lider i v-ce lider rozgrywek ligowych. Natomiast Orlęta Warszawa prowadzone przez Tomasza Sokołowskiego byłego piłkarza warszawskiej Legii, to zwycięzca turnieju Orzeł Cup 2012.

Ciekawostką jest, że w zespole Mazowsza Warszawa, zagrało kilku chłopców niesłyszących. Osoby niesłyszące z powodu bariery w komunikowaniu się mają tendencję do izolacji i zamykania się we własnym środowisku. Tam czują się bezpiecznie i nie są narażone na pośmiewisko. My dokonaliśmy wszelkich starań, aby przeciwdziałać takiej izolacji poprzez aktywizację tych chłopców w halowym turnieju piłki nożnej. Osoby niesłyszące oczekują od naszego społeczeństwa przede wszystkim otwartości, cierpliwości i zrozumienia. Jeżeli wykażemy chęć zgodnego współżycia społecznego, życie tych osób będzie o wiele łatwiejsze. Czasem odrobina zrozumienia i otwartości znaczy więcej niż nauczenie się całej serii znaków języka migowego. Myślę, że wszyscy, którzy uczestniczyli z tej imprezie stanęli na wysokości zadania, a chłopcy niesłyszący pokazali swoją sportową klasę zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Poziom sportowy turnieju był wysoki. Wiele spotkań kończyło się wynikami remisowymi lub rozstrzygane były różnicą jednego gola. W czterdziestu pięciu spotkaniach padło aż 160 bramek. Podczas spotkań zaobserwować można było zawodników o dużych umiejętnościach indywidualnych, którzy dysponowali dobrym panowaniem nad piłką. Było na co popatrzeć i każdy kto tego dnia wybrał się by dopingować młodych piłkarzy z pewnością nie jest zawiedziony.

Zwycięzcą turnieju został zespół Klubu Sportowego Łomianki, który nie doznał żadnej porażki i całkowicie zdominował zawody, pewnie wygrywając większość spotkań. Najlepsze zespoły otrzymały piłki, torby, medale i puchary.
Były również nagrody indywidualne, o których decydowali trenerzy wszystkich zespołów w demokratycznym głosowaniu. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Łukasz Gospodarczyk z Cezara Konstancin, a najlepszym bramkarzem Damian Liśkiewicz z Klubu Sportowego Łomianki. Tym, który strzelił najwięcej bramek był Bartłomiej Tondera (Unia Boryszew) – strzelec 16 goli. Rewelacją turnieju okazał się zespół Klubu Sportowego Łomianki rocznik 1999, który pomimo dwóch lat różnicy dzielnie walczył ze starszymi kolegami. Ostatecznie zajął 6 miejsce, a za świetną postawę, nagrodzony został podczas ceremonii zakończenia gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną widownię oraz zawodników innych zespołów.

Przed nami kolejne turnieje z cyklu CHA Łomianki Cup 2013, w których rywalizować będą chłopcy z roczników 1999 (23.02) oraz 2003 (2.03).

Klasyfikacja końcowa:
1. KS Łomianki
2. Unia Boryszew
3. Mazowsze Warszawa
4. KS Łomianki II
5. AON Rembertów
6. KS Łomianki’99
7. Cezar Konstancin
8. Cezar Konstancin II
9. Orlęta Warszawa
10. KS Dziekanów

Michał Piros

Puchar został w Łomiankach

Puchar został w Łomiankach

Puchar został w Łomiankach

Puchar został w Łomiankach

Puchar został w Łomiankach

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

 1. Grzegorz

  Należą się wielkie gratulacje dla chłopaków z Łomianek!
  Dobrze, że takie turnieje są organizowane w Łomiankach i bardzo dobrze, że pozyskany jest potężny sponsor. Dzięki.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *