www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Rada Miejska oceniła burmistrz Łomianek

30 czerwca w ICDS odbyła się LX Sesja Rady Miejskiej w Łomiankach.

W porządku obrad najważniejszymi punktami były:
– Debata nad raportem o stanie Gminy Łomianki za rok 2021; Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Łomianek wotum zaufania za rok 2021;
– Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy Łomianki za 2021 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Łomianki za 2021 rok
– Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Łomianek absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok.

Po wysłuchaniu zaprezentowanego przez Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowską-Piotrak „Raportu o stanie Gminy Łomianki za rok 2021” część radnych dopytywała o szczegóły, a inni kwestionowali niektóre jego punkty. W drodze głosowania Rada Miejska nie udzieliła burmistrz Małgorzacie Żebrowskiej-Piotrak wotum zaufania za rok 2021. 14 głosów było „przeciw”, 5 głosów „za” udzieleniem wotum zaufania, jedna radna „wstrzymała się”, a jeden radny nie brał udziału w głosowaniu.

Kolejnym głosowaniem radni mieli zatwierdzić lub nie zatwierdzić sprawozdanie finansowe Gminy Łomianki za 2021rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Łomianki za 2021 rok. Radni nie podjęli uchwały w tej sprawie oddając: 7 głosów „za”, 7 głosów „przeciw” oraz 7 głosów „wstrzymujących się”.

W kolejnym głosowaniu – w sprawie udzielenia absolutorium – aby decyzja radnych była wiążąca, powinni ją podjąć bezwzględną większością głosów (11 głosów „za” lub 11 głosów „przeciw”). W głosowaniu za udzieleniem absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok – 7 głosów oddano „za”, 10 „przeciw”, 4 głosy „wstrzymujące się”. W związku z powyższym radni głosowali ponownie, tym razem za nieudzieleniem absolutorium. Wyniki były również niewiążące: 10 głosów „za”, 7 „przeciw” oraz 4 głosy „wstrzymujące się”. Podobnie jak w przypadku sprawozdania finansowego radni nie podjęli uchwały w sprawie udzielanie absolutorium burmistrz Małgorzacie Żebrowskiej-Piotrak.

redakcja@lomianki.info


Załączone dokumenty:
Raport o stanie Gminy Łomianki za rok 2021.pdf

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

10 komentarzy

 1. zdezorientowany

  Jak słucham radnych takich jak Naftyński czy Bartoszewski to nie wiem co oni robią w radzie. Brak merotorycznych i konstruktywnych inicjatyw.
  Wypowiedzi Bartoszewskiego maja znamiona mowy nienawiści, szkalowania, szuka powodów do awantury i sporu o wszystko. Kojarzy mi się z Międlarem.
  Naftyński udaje kogoś kto nie kompetencji albo nie ma kompetencji, zwłaszcza w komunikacji nastawionej na budowanie. Owszem coś potrafi, potrafi lansować, uwielbiać samego siebie. Kompletny brak zrozumienia najprostszych procedur udowadnia każdą swoją wypowiedzią.

  Czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi z tą imprezą alkoholową poprzedniej władzy, o której wspomniał radny Etien, a potwierdził, że taka była Bartoszewski i że w niej uczestniczył. Czy to faktycznie odbyło za pieniądze publiczne?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Madzia

  Dostałam dziś dwie gazety: Info Łomianki i Biuletyn Informacyjny urzędowy.
  Gazety różne i różne informacje, nawet na ten sam temat.

  W Info Łomianki jest napisane to co powyżej, że Bur.Żebrowska nie dostała wotum zaufania od radnych. Na temat absolutorium i budżetu nie podjęli decyzji bo nie było większości ani mniejszości.

  W Biuletynie Informacyjnym urzędowym jest, że radni zagłosowali ZA. Cytat z biuletynu „zatwierdzenia sprawozdania finansowego, udzielenia burmistrzowi Łomianek wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu (za: 11, przeciw: 9, wstrzymało się: 1)”.

  By sprawdzić kto pisze prawdę obejrzałam film z sesji i wyniki głosowań. Wychodzi jasno, że tak na prawdę można liczyć w Info Łomianki, a w biuletynie coś jest pokręcone, są wyniki głosowania, ale w najpierw jest napisana nieprawda.

  Wnioski nasuwają się same. Dobrze, że mamy w Łomiankach niezależną gazetę Info Łomianki. Niezależną od tych obecnych i poprzenich radnych i burmistrzów, bo jak widać wszystkie urzędowe, rządowe i polityczne należy traktować z dużym dystansem.

  1
  0
  Odpowiedz
 3. Kaziu Kaziu :)))))

  Ciekawe czy Żebrowska władze za pisanie prawdy też zacznie przed wyborami atakować Łomianki Info tak jak Rusicki i Dąbrowski :))))))))))))

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Kaziu

  Oj Kaziu coś ci się pokręciło, to Info jechało po Dąbrowskim i Rusieckim bo to koalicja biznesowa z Żebrowską. Ta pani i tak do wymiany to i koalicjant będzie popierał nowego, namaszczonego.

  0
  1
  Odpowiedz
 5. anonim

  I co to ma za znaczenie? Przeciwnicy wyglądają na grupę, która zamiast opiekować, troszczyć się o mieszkańców już rozgrywa prywatną kampanię wyborczą. Dawniej nazywano to prywatą, dziś nadal dla wielu tyle znaczy. Finanse RIO zatwierdziło bez większych uwag. Radni też niewiele mogli powiedzieć na temat złej realizacji budżetu. Nie było ani słówka o zwalczaniu Covid, jakby to uleciało radnym z pamięci. Natomiast bardzo wiele szumu, zapominając jednocześnie, że w swym rozdawnictwie budżetu radni przez cały ubiegły rok (ten bez inflacji, która skoczyła dopiero w grudniu) nie podwyższyli żadnych podatków. Ile dróg za te grosze daniny od nieruchomości można byłoby zrobić, nikt się nad tym nie zastanawiał. A wyniki głosowań. Dziwne, bo oba wyniki są prawdziwe, tyle że moim zdaniem każdy dotyczy czego innego! Tyle mogę powiedzieć po wysłuchani super nudnego, nużącego, pełnego pustego patosu posiedzenia. Ile nasi radni mają czasu do zmarnowania?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Panie anonim

  Pomijając Covid i ( wielkie inwestycje), brud, syf i zaniedbanie, chwasty kilku metrowe na chodnikach, w samym centrum, okolice bazarku, czy też Biedronki, a wiślana koło bazarku po deszczu to strach się bać, kałuże na jezdni i chodniku, chwasty na pół chodnika, drobiazg, taka wizytówka tych nieudaczników, no ale jak jakieś uwagi, to zapewne, polityczne nieuzasadnione, prezesie zwolenników poprzedniej władzy. No i ilu to jeszcze tych wice do tego koryta da się ściągnąć, do brydża jeszcze za mało.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. anonim

  #niezalogowany# Jeździć powiatowymi drogami to potrafita ale już widzieć że to droga powiatowa to nie wita. A szkoda. Tą drogą rządzi powiat i nikt inny. złego radnego do powiatu wybrałeś i taki skutek.Podobno jest wakat na czwartego, tyle że robota przedednia, jak wysysanie wody z drogi powiatowej, ścinanie traw na prywatnych posesja i wiele innych spraw w tym wbijanie matołako, że Rolnicza i Wiślaną to drogi powiatowe.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Panie anonim

  Panie anonim, ,,ile to jest dwa jabłka dodać dwa jabłka,,,? ,,Nie wiem bo ja się uczyłem na śliwkach”. Zapewne radny przyjdzie i doprowadzi Łomianki do normalnego stanu, tak zarządzają, te POpaprane umysły.To nie moja działka, tylko moje konto.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. bpn

  Czego się czepiacie Burmistrzowej, dojazd do Warszawy się skrócił, zgodnie z obietnicą 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 10. bpn1

  Co tam z tymi śniętymi rybami w odcinku Łomiankowskim Wisły, jak daleko jest posunięty, ,,realizowany” projekt odprowadzania ścieków do rowów melioracyjnych i do J.Kiełpińskiego Rezerwatu wodnego, deszczówka już leci ul.Fabryczna z ul.Warszawskiej to tylko drobniutki element POpapranego myślenia deweloperskiego zaplecza.Czy była rtęć, i czy przy zamoczeniu nie zmieni się kolor włosów na ,,złocisty” i czy się gęba nie pomarszczy, obaw jest wiele.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *