www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Radio Erewań w wydaniu lomianki.pl.

Jak donosi nasza niezawodna w dezinformacji redakcja serwisu urzędowego lomianki.pl, protest mieszkańców ulicy Grzybowej przeciw bezprawnym, irracjonalnym i bezsensowym działaniom władz Łomianek, próbującym na siłę przebudować leśną, urokliwą, spacerowa uliczkę w Dąbrowie Leśnej na przelotową drogę, porównywalną parametrami z głównymi ulicami osiedla, to podstępna robota "opozycji politycznej". Jak zresztą każdy inny sprzeciw wobec miłościwie nam panujących… Komuś nie podoba się plan zagospodarowania przestrzennego zamieniający jego działkę budowlaną w las? To znaczy, że jest opozycją polityczną., zapewne sterowany przez PO. Ten, który narzeka na tempo prac na Warszawskiej – opozycja polityczna, pewnie nasłany przez PIS. Przeciwnicy stadionu pośrodku osiedla – opozycja polityczna… Nie chcą kolejnego marketu pod oknami – precz, opozycjo polityczna!
W Łomiankach nie ma ludzi niezadowolonych z działań władz. Są tylko szczęśliwi, zwykli mieszkańcy, zachwyceni rozmachem inwestycji, potańcówkami i wdziękiem osobistym "włodarzy" oraz garstka frustratów z opozycji politycznej…
Nie wiem więc dlaczego jakoś nie mogę uwierzyć w to co widzę na lomianki.pl. No nie mogę i już. Pewnie więc też jestem opozycją polityczną, choć nie należę ani do PO, ani do PiS, ani nawet do Dialogu… Do PSLu, SLD, Nowoczesnej ani żadnej innej też nie! Ale kiedy czytam, że "gmina rozpoczęła budowę dróg w Dąbrowie Leśnej" to nie rozumiem…Jak to rozpoczęła??? Przecież drogi w Dąbrowie Leśnej są od jakiś 80 lat, a niektóre z nich są zupełnie przyzwoite, wyasfaltowane, jeżdżą po nich samochody i nawet autobusy. Co więcej, nawet pamiętam, że niektóre miały "utwardzoną nawierzchnię", popularnie zwaną asfaltem w czasach mojej bardzo wczesnej młodości, a to dawno temu. To na nich graliśmy w kapsle, uczyliśmy się jeździć na wrotkach i na rowerze… Więc jak to? Nasze drogi też zawdzięczamy dopiero temu Burmistrzu??? A może to nie były drogi? Coś mi się nie zgadza, chyba tuba propagandy rozpędziła się za bardzo…
Dalej czytam, że na ulicy Grzybowej "mniej więcej w połowie odcinka kilkanaście lat temu ktoś posadził drzewa, a stan ten był tolerowany przez poprzednich burmistrzów". Hmm… a poniżej zamieszczono decyzję o pozwoleniu na wycinkę drzew a tam m.in. dąb o obwodzie 212 cm, sosna 208 cm… Kilkanaście lat??? Dobre sobie… Ktoś posadził… to ja spieszę donieść na Matkę Naturę, to ona winna, że drzewa rosną tam, gdzie burmistrz chce mieć drogę. Ale tak to jest, jak się wytycza drogę w lesie, bo przecież pamiętam, że kilkadziesiąt lat temu dzisiejsza Grzybowa to była leśna ścieżka, którą chodziliśmy na polanę podgrzybków, pole kurek czy prawdziwki pod dębami – dokładnie tam, gdzie teraz stoją domy mieszkańców tego szczęśliwego zakątka. Tak, panie Burmistrzu, czy też panie redaktorze z radia Erewań – to nie drzewa stanęły na drodze, tylko drogę wytyczono w lesie, w miarę jak sprzedawano działki i konieczny stał się dostęp do nich. I przez wiele lat, mimo, że Grzybowa była coraz gęściej zamieszkana, ulica utrzymywała swój charakter leśnej ścieżki, która potem "ucywilizowano" i zamieniono w spacerniak, wyłożony kostką brukową, biegnący pomiędzy drzewami. I jakoś wtedy nikomu nie przeszkadzało, że nie ma przejazdu, że rosną drzewa. I jeszcze jedno się nie zgadza: podobno jest to ulica dla wybranych. Otóż nie – droga jest dostępna dla wszystkich 24000 mieszkańców Łomianek, każdy może przyjść, przejść, nawet przejechać (i to samochodem) bez pobierania myta i pokazywania przepustki. No chyba, że akurat trafi na dzień aktywności panów władzy i z powodu "wycinki drzew" lub innych "czynności operacyjnych" droga zostanie zamknięta, nawet dla tych, co przy niej mieszkają.
Co takiego jest w tej cichej uliczce, że tak bardzo naszej nieomylnej władzy zależy na jej przybudowie? Dlaczego ten 200 m odcinek stał się tak ważny, że prace nad jego przebudową miały rozpocząć się przed potrzebnym
remontem głównych dróg wiodących do nowo otwartej szkoły?. Dlaczego nie ma projektów utwardzenia innych dróg, dużo ważniejszych, bo np. leżących obok tejże szkoły, a zajmujemy czas i środki gminne na nic nie znaczącą uliczkę? I to wbrew woli jej mieszkańców i znacznej części społeczności osiedla? Co takiego poprawi w komforcie funkcjonowania osiedla poszerzenie przejazdu na Grzybowej, wiodącego znikąd donikąd, 100 m od głównej arterii jaką jest ul. Wiślana? A może samo zadawanie pytań i powątpiewanie w to, co głosi tuba, jest już zdradą? I opozycją polityczną, rzecz jasna.
A na koniec radio Erewań donosi, że "bez względu na protesty opozycji, gmina dalej będzie budowała drogi i inwestycje celu publicznego tak potrzebne i długo oczekiwane przez zdecydowaną większość mieszkańców Łomianek". Pozornie brzmi to zupełnie sympatycznie, biorąc jednak poprawkę na radio Erewań, w tłumaczeniu na nasze to zdanie oznacza, że "mamy w nosie Wasze zdanie, drodzy obywatele, my i tak zrobimy swoje, bez względu na to, czy Wam się to podoba czy nie".

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

4 komentarze

 1. Janek

  Posługują się metodami z poprzedniej słusznie minionej epoki. Mam nadzieję że szybko przeminą. Popatrzcie na ościenne gminy , miasteczka, tam widać rozkwit. U nas szukanie wrogów i kłótnie.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Jolka##

  Burmistrz i RADA Gminy/ o ile zatwierdzą propozycje planu sołectwa / znowu dążą do zniszczenia wsi Dziekanów Polski poprzez planowane poszerzenie we wsi ul. Rolniczej i przebieg obwodnicy przez środek wsi.

  W dniu 16.10.2017r w gminie Łomianki wyłożono o 15 ,oo Plan Zagospodarowania Przestrzennego Obszaru Północnej Części Sołectwa Dziekanów Polski . Jest to teren chroniony czterema programami ochrony środowiska w tym również Natura 2000 a położony pomiędzy wąską/11 m/ ul Rolniczą a jeziorem Dziekanowskim a następnie wałem Wisły. Konsultacje w sprawie planu odbyły się już 19.10.17r o godz.16 ,oo tak aby zbyt dużo osób nie dowiedziało się za szybko co jest w planie.
  Wieloletni ogromny sprzeciwu mieszkańców wsi Dziekanów Polski ,którzy nie zgadzają się na wprowadzenie środkiem wsi tj do ul. Rolniczej /nie spełniającej parametrów drogi kategorii Z / całego ruchu drogowego/z planowanej o szer.25 m obwodnicy Łomianek nic nie dał .W wyłożonym w/w planie ponownie założono przebieg ruchu na odcinku 1,3 km przez środek wsi a dodatkowo zaplanowano także poszerzenie ulicy Rolniczej o 4-5 m do 15 m .
  Ulica Rolnicza/jest to droga powiatowa/ we wsi Dziekanów Polski ma 11 do 12m szerokości a plan przewiduje jej poszerzenie chociaż wiele domów stoi w odległości 1 do 4 m od tej ulicy. Będą w przyszłości wyburzenia przy takim planie jak go Władze zatwierdzą.
  Wbrew swoim słowom i zapewnieniom w czasie licznych konsultacji , że nie jest planowana żadna przebudowa ul. Rolniczej od ul. Wiklinowej do ul.Wędkarskiej w związku z planowaną budową 2 nitek o szer. 25 m obwodnicy przez wieś na odcinku 1,3 km obecnie burmistrz zakłada poprzez wyłożenie takiego a nie innego planu wyburzenia części domów. Aż ponad 30 domów we wsi po jednej stronie ulicy stoi wg tego planu w strefie nieprzekraczalnej 10 m zabudowy.
  Zła gospodarka ziemią, bałagan i błędne decyzje w gminie Łomianki od 10 lat spowodowały ,że planowana w /g Studium 2002r i 2006 r pierwotna trasa tzw obwodnicy Łomianek została częściowo zabudowana .Wydano WZ na budowę domów na terenie planowanej w tym rejonie trasy ,która zakładała całkowite ominięcie wsi Dziekanów Polski .
  Burmistrz twierdzi ,że wyłożony plan jest zgodny ze Studium z 2015r ,które na siłę w związku z zabudowaniem terenów wtedy zmieniono mimo licznych sprzeciwów mieszkańców. Studium obecnie od 2015r zakłada skierowanie całego dodatkowego ruchu przez środek wsi .Studium nie określa jednak szerokości ulicy ale i nie zakłada poszerzenia ul. Rolniczej kosztem wyburzeń domów , nie zakłada też ,że ta nowa trasa będzie tak szeroka Trasa ta wg naszej wiedzy głównie ma służyć do obsługi mieszkańców z gminy Czosnów w związku z planowaną tam budową domów na gruntach PGR bo na gruntach klasy 3 we wsi Dziekanów Polski i Dziekanów Nowy nie jest planowana dodatkowa budowa domów a więc wsie nie będą się mocno rozwijać i mieszkańcy nie potrzebują dodatkowej drogi do miasta .
  Trasa ta zakorkuje dodatkowo i tak zakorkowane Łomianki wprowadzając więcej samochodów do miasta z gminy Czosnów niż obecnie jest w mieście Łomianki.

  Nasuwają się więc następujące pytania wymagające szybkiej odpowiedzi.

  Dlaczego burmistrz Łomianek i Rada nie dba o interesy własnych mieszkańców i od kilku lat forsują tą trasę/szeroką drogę kategorii Z/ przez wieś ,która tak naprawdę tylko pogorszy sytuację drogową w mieście. Dlaczego dba się za to o przyszłych mieszkańców gminy Czosnów ,którzy trasę S-7??? I od lat nie szuka się innych rozwiązań.

  Dlaczego burmistrz nie przejmuje się protestami mieszkańców i dąży do zniszczenia starej przedwojennej wsi poprzez planowanie wyburzeń bo bez nich nie da się poszerzyć tej ulicy do 15 m ??

  Dlaczego burmistrz nie udziela mieszkańcom informacji kiedy i dlaczego i komu pozwolono w latach 2007- 2017 na zbudowanie domów na planowanej od 2002r trasie obwodnicy.????

  Dlaczego w ciągu tych 10 lat /2007-2017/ o ile już pomylono się?? i wydano błędne decyzje o budowie domów na tej trasie nie cofnięto tych decyzji a teraz konsekwencje tego mają obecnie wg burmistrza ponosić mieszkańcy wsi Dziekanów Polski?????.

  Dlaczego burmistrz w planowanej uchwale zatwierdzającej ten plan zagospodarowania sołectwa Dziekanów Polski nie przewiduje odszkodowań dla mieszkańców wsi z tytułu utraty wartości ich posesji ,z tytułu pogorszenia warunków zamieszkania ,z tytułu zmniejszenia już i tak małych działek oraz z tytułu pogorszenia stanu zdrowia związanego z ze wzrostem zanieczyszczenia środowiska i utraty walorów wiejskich-bo wieś będzie w centrum dwóch szerokich tras wylotowych.

  Dlaczego burmistrz mówi oficjalnie ,że Gmina wybuduje dwie nitki obwodnicy połączone przez środek wsi Dziekanów Polski a o wieś musi się martwić głownie powiat bo to jest droga powiatowa. ??????????????
  Dlaczego, dlaczego ?????

  0
  0
  Odpowiedz
 3. janek

  Dlaczego?. Bo łomiankowska władza wie najlepiej czego nam trzeba.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. TCMed

  Ja to się tylko zastanawiam, kto bezkrytycznie wierzy to co jest pisane na lomianki pl? Kto wierzy w to, że za wszystkim co się sypie stoi „opozycja”?

  Można zadać pytanie szersze. Kto wierzy w gazety i strony internetowe które są w sposób bezpośredni zależne od władzy?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *