www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Radni przyjęli stanowisko ws. Papieża

Wczoraj radni Rady Miejskiej obradowali nad uchwałą dotyczącą zaproszenie Papieża Franciszka do Łomianek. Radna Sylwia Maksim-Wójcicka zawnioskowała w imieniu klubu Platformy Obywatelskiej aby uchwałę, zdjąć z porządku obrad – „Z powodu szacunku jaki żywimy do Ojca Świętego trudno nam zaakceptować przyjętą przez wnioskodawców formę zaproszenie. Formę uchwały Rady Miejskiej, głosowania za lub przeciw… W naszej opinii starania o możliwość spotkania z Ojcem Świętym winna być czyniona w atmosferze współpracy i ogólnego zrozumienia… a ewentualne zaproszenie powinno być efektem wcześniejszych porozumień i wspólnych ustaleń.”” – mówiła radna Maksim-Wójcicka.

Przewodniczący Jan Grądzki natomiast, prosił radnych o przyjęcia uchwały, twierdząc, że uchwała jest najwyższą formą jaką może się wypowiedzieć Rada Miejska w tej sprawie.

Podobne zdanie do radnej Maksim-Wójcickiej na temat dyskutowanej uchwały mieli radny Wojciech Berger i burmistrz Tomasz Dąbrowski.

„”Bylibyśmy zaszczycenia wizytą tak zacnej osoby ale forma zaproszenmie poprzez głosowanie jest formą niewłaściwą. anie przewodniczący – protestuję przeciw takim formom zaproszenia! To jak zaproszenie została przedatwione przez media i internautów zaszkodziło tej dobrej inicjatywie. Szkoda. Dobra ale zmarnowana inicjatywa. Wszystko przy uzgodnieniu byłoby jak najbardziej właściwe „” – mówił Burmistrz Dąbrowski.
Radny Grzegorz Porowski odpowiedział, że „”radni nie mają żadnej możliwośći konsultowania z burmistrzem jakichkolwiek propozycji i pomysłów, ponieważ od dwóch lat burmistrz Dąbrowski nie jest obecny na komisjach i wolnych wnioskach podczas sesji. Nie ma możliwości wypracowania wspólnego stanowiska.””

Wniosek radnych Platformy Obywatelskiej o zdjęcie uchwały z porządku obrad ostatecznie nie został nie został przyjęty. Ogłoszono przerwę.

Po przerwie przewodniczący Jan Grądzki poinformował, że większość radncyh wnioskodawców podpisanych pod uchwałą podjęła decyzję o zmianie formy dokumentu – z uchwały na stanowisko Rady Miejskiej. W głosowaniu wzięło udział sześć osób. Wszystkie były na „”tak””, więc stanowisko przegłosowano. Pozostali radni nie brali udziału w głosowaniu.

Radny Krystecki zapytał Jana Grądzkiego o podstawy zmiany „”uchwały”” na „”stanowisko””. Jan Grądzki poinformował, że „”zgodnie z wolą inicjatorów””.
Niestety sprawy nie mógł wyjaśnić prawnik obsługujący sesję Rady Miejskiej bo w międzyczasie razem z burmistrzem Tomaszem Dąbrowskim, wiceburmistrzem Piotrem Rusiecki i sekretarz Beatą Kosiorek-Duch opuścili – jak się okazało na dobre – obrady…

redakcja@lomianki.info

Radni przyjęli stanowisko ws. Papieża

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

10 komentarzy

 1. Paweł

  Radny Porowski ma rację.
  Jak radni mają cokolwiek ustalić z burmistrzem skoro ten ciągle ucieka z sesji Rady albo nie przychodzi w ogóle?
  Niestety na takim zachowaniu burmistrza tracą tylko mieszkańcy – nikt więcej. Burmistrz przez to, że robi złośliwości radnym, źle robi całym Łomiankom. Niestety to widać na każdym kroku 🙁

  ps. a Pan Grądzki nie powinien wyskakiwać z taką uchwałą przed szereg. Lepiej dwa razy pomyśleć, niż chlapnąć gafę.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Ferdek

  W imieniu własnym oraz tysięcy zainteresowanych mieszkańców oraz oglądaczy dziękuję panie burmistrzu za umożliwienie bezpłatnego dojazdu do wilczeńca w dniu bitwy. Wspaniały pomysł.
  A czy nie udałoby się Panu wprowadzić również bezpłatne autobusy w dniu sesji Rady Miejskiej? Wczoraj nie było miejsca na parkingu pod ICDS-em. A tak mieszkaniec mógłby sobie podjechać za darmo i pooglądać.
  Ps. teraz zrozumiałem czemu tak szybko pan sp*****lił z kolegami i koleżanką z wczorajszej (20.09) sesji. Po prostu chciał pan zwolnić miejsce na parkingu dla innych. Dobrze że poczekał pan aż TeFauEn wyszedł. Jak by to wyglądało – sesja bez gospodarza. A tak już o 17 z minutami na pana miejscu ktoś mógł zaparkować. Naprawdę wspaniałe pan ma pomysły…

  0
  0
  Odpowiedz
 3. wyborca

  Przecież ten pomysł z zaproszeniem to Przewodniczący Grądzki wymyślił. Radna Maksim i radni Platformy próbowali uratować sytuację, ale się nie udało.

  Dziwi mnie podejście Radnej Podolskiej. Najpierw się podpisuję pod uchwałą a potem coś kręci i się wycofuje? Po cholerę się podpisywała skoro teraz odkręca kota ogonem?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Załamany

  Tak jak mówili r. Maksim-Wójcicka, r. Berger, i b. Dąbrowski. Nigdy takie coś nie powinno mieć miejsca!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Magda

  Najważniejsze że pozbył się Pan Burmistrz kilku osób niekompetentnych z Domu Kultury ,ale do kompletu brakuje jeszcze rudej . Będzie wtedy normalnie czyli kulturalnie.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Karol .K

  Trzeba było się zapytać buraka z Burakowa jakie ma zdanie na ten temat lub następnego wielkiego myśliciela z Łomianek ciecia z U.M. oni są głównymi specjalistami od głupoty .

  0
  0
  Odpowiedz
 7. antypartyjny

  W najbliższych wyborach samorządowych będziemy głosować w okręgach jednomandatowych. Czas pokaże czy wyborcy nie mają czasem dosyć partii politycznych ogólnopolskich w lokalnych samorządach…To co dzieje się w Sejmie jak się partie rządzące z opozycją kłócą to wszyscy widzimy. Moim zdaniem nadszedł czas żeby pożegnać partie polityczne w samorządach…idą wybory czas pokaże…

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Karola

  A co za różnica czy jakas partia czy np. Razem. I jedni i drudzy reprezentuj mieszkańców. Zupełnie nie rozumiem nagonki.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Chopin z Łomianek

  Ten cały kabaret z zapraszaniem Papieża należy jak najszybciej zakończyć bo zapomnieć już się nie da. Za rok wybory samorządowe. Obyśmy wybrali całkowicie nowych radnych. Obecni wystarczająco już się skompromitowali. Gratulacje dla burmistrza i zespołu organizacyjnego za inscenizację bitwy. Teraz czas zabrać się za drogi. Jak długo mamy jeszcze jeździć po dziurach na al. Chopina?

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Dionizos

  Jazda bez trzymanki :/
  Chyba zacznę chodzić na sesję aby pooglądać ten cykr Dąbrowsko-Rusiecko-Grądzko-Krystecki na żywo.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *