www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Radni T.D. dostali ostatnią szansę…

W marcu apelowałem do radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Dąbrowskiego, by nie prowadzili ryzykownej gry ze starostwem w sprawie przejęcia i prowadzenia liceum. Podczas połączonych komisji ostrzegałem, że zabawa ta z dużym prawdopodobieństwem zakończy się likwidacją placówki. Nie słuchano mnie. Odrzucano wszystkie moje argumenty.

Dziś przychodzi nam ścierać się z rzeczywistością. Radni powiatowi podczas dzisiejszej Sesji Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego zdecydowali, iż nie będą „na siłę” utrzymywali liceum. Jednocześnie (na szczęście) dali ostatecznie burmistrzowi T.Dąbrowskiemu i jego radnym czas do lutego, by podjęli decyzję, czy chcą prowadzić liceum, czy nie.

Przypominam swoje stanowisko w sprawie, które przekazałem na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łomiankach w maju tego roku.

26 marca 2015 r. podczas VI Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach głosami radnych z KWW Tomasza Dąbrowskiego przyjęte zostało stanowisko, w którym wyrażono zdecydowany sprzeciw przejęciu przez Gminę Łomianki od Powiatu Warszawskiego Zachodniego roli organu prowadzącego Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Wojtyły w Łomiankach.

Przedłożone przez radnych z Klubu KWW Tomasza Dąbrowskiego stanowisko wyrażające brak woli przejęcia Liceum jest według mnie rozwiązaniem niekorzystnym i nieracjonalnym.

Liceum Ogólnokształcące zostało powołane w 1999 roku na wniosek ówczesnych władz gminy Łomianki. Usytuowane jest w wynajmowanych pomieszczeniach ICDS. W ostatnich latach liczba uczniów radykalnie spadła. Aktualnie szkoła to trzy klasy, do których uczęszcza 85 uczniów. To niewiele więcej niż w likwidowanej przez władze Łomianek szkole podstawowej w Sadowej.

Tak, jak w przypadku wspomnianej szkoły podstawowej i tu władze Łomianek nie inwestują w rozwój szkoły. W przypadku przejęcia przez Gminę roli organu prowadzącego Liceum, władze gminy miałaby możliwość m.in. decydowania o profilach kształcenia. Mogłyby powstać takie profile, jak językowy, matematyczny czy informatyczny. Z pewnością zwiększyłoby to atrakcyjność oferty placówki, co przełożyłoby się na zainteresowanie nią absolwentów uczęszczających do gminnych gimnazjów.

Pragnę zwrócić uwagę, iż gimnazjum i liceum mieszczą się w tym samym budynku ICDS. Mimo to podlegają pod różne samorządy, a co za tym idzie posiadają różne dyrekcje. Taki stan moim zdaniem jest nieracjonalny. Przejęcie przez władze gminy Liceum, sprawiłoby, iż można byłoby utworzyć w tym samym budynku zespół szkół, który mając ten sam organ prowadzący posiadałby jedną dyrekcję. Niewątpliwie korzystnie wpłynęłoby to na uczęszczającą do gimnazjum młodzież, która mogłaby kontynuować naukę w łomiankowskim liceum.

Warto zaznaczyć, iż pieniądze w oświacie idą za uczniem. Zatem również wielkość subwencji na prowadzenie liceum w przypadku przejęcia go przez władze Łomianek nie zmieniłaby się.

Biorąc powyższe pod uwagę uważam przyjęte przez radnych z Klubu KWW Tomasza Dąbrowskiego stanowisko za szkodliwe. Otrzymaliśmy wyraźny sygnał. Pozostawienie roli organu prowadzącego liceum w gestii Powiatu Warszawskiego Zachodniego doprowadzi w krótkim czasie do likwidacji liceum, co będzie ze szkodą dla młodzieży z terenu naszej gminy.

Czyje będzie Liceum?


Załączone dokumenty:
Stanowisko w sprawie Liceum.pdf

Radni T.D. dostali ostatnią szansę...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

41 komentarzy

 1. były uczeń

  Tak jest niestety świat ułożony, że mądry głupiego nie przekona. Szkoda, że mamy głupich w większości.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Mieszkanka

  Burmistrz chce zniszczyć wszystko. A może chce tę szkołę oddać swoim ulubionym zakonnicom? Mają wypasione przedszkole, to teraz szkółka by im się przydała. Co z tego, że budowana za społeczne pieniądze i unijne dofinansowania? Co z tego, że należy do nas wszystkich? Zniszczyć, zamknąć a potem cichcem przekazać pupilkom. Tak się w tym naszym grajdole łomiankowskim dzieje.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. TAK dla łomiankowskiego Liceum!

  Do Liceum uczęszczają uczniowie z Łomianek więc powinniśmy żądać aby to Liceum funkcjonowało. Czy Radni nie rozumieją tego, że pracują dla nas, dla mieszkańców, a nie przeciwko nam?

  Dziwi mnie naliczanie opłat za korzystanie z ICDS. Przecież ICDS jest nasz, wybudowany z naszych podatków, w szkołe uczą się nasze dzieci. Nie powinny być pobierane ŻADNE opłaty.
  To nie prywatny biznes, tylko szkoła!

  Jeżeli w gminie nie ma pieniędzy na funkcjonowanie Liceum, to może ograniczyć imprezki na deskach i inne kosztowne zabawy. Wtedy się pieniądze znajdą.

  Pieniądze, które powiat wydaje na Liceum pójdą na remonty dróg, infrastrukturę.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. zadra

  Burmistrzom płacimy bardzo duże pieniądze, z naszych podatków, przede wszystkim za myślenie. Niestety nie wychodzi im to kompletnie. Formuła pstrykania zdjęć na ilość i zamieszczanie ich w GŁ powoli się kończy. Ludzie nie chcą już ich oglądać, więc mamy filmy i zdjęcia z dronów. Remont boiska przy ICDS sprzedano jako sukces Tadeusza Krysteckiego. Inwestycja wod.-kan. leży kompletnie. Ulice rozgrzebane. Jak widać problem liceum w Łomiankach przerasta władze lokalne również. Od marca 2015 roku burmistrz nie podjął rozmów ze Starostą w tej sprawie. Teraz oczywiście winne jest Forum Samorządowe. Mówią o tym zastępczy radni z komitetu burmistrza Dąbrowskiego. Mają kolejnego wroga, więc będą z nim walczyć. Burmistrz pomoże.
  Podpowiem więc burmistrzowi, że w ICDS działa jeszcze inne liceum – niepubliczne, prowadzone przez Polski Związek Koszykówki. Może PR, zamiast jątrzyć i wskazywać palcem winnych podjąłby rozmowy w sprawie połączenia dwóch placówek oświatowych mieszczących się w budynku ICDS? Uważam, że nie ma znaczenia, do jakiego liceum będą uczęszczać młodzi ludzie z Łomianek. Ważne żeby szkoła średnia w Łomiankach istniała dalej.
  Ciekawe, czy burmistrz ma już przygotowany scenariusz działań związany z zapowiedziami PiS dotyczącymi likwidacji gimnazjów i powrót do 8-klasowej szkoły podstawowej. Może Ministerstwo Edukacji zleci np. prowadzenie szkół średnich gminom? Zamiast organizować medialne imprezy i wyżerki we własnym gronie, trzeba niestety wziąć się do roboty.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. ojciec

  Chyba jeszcze nie jest za późno aby burmistrz wykazał chęć porozmawiania z powiatem. Wierzę że jest szansa na porozumienie. Wystarczy tylko chcieć działać dla dobra mieszkańców a nie uprawiać politykę przez konflikt

  0
  0
  Odpowiedz
 6. ojciec

  I jeszcze jedno. Jak juz władza musi miec wroga, to niech to bedzie Np. dziura w ulicach, kałuża nie do przejścia. Skupcie się na rozwiązaniu realnych problemów a nie na szukaniu sztucznych pretekstów do walki ze wszystkimi na okolo.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. mieszkaniec

  A co w tej sprawie zrobili radni Kordek i Skurska, którzy są w powiecie i weszli na miejsce burmistrza Dąbrowskiego i Rusieckiego?
  Czy radni Kordek i Skurska namawiali burmistrz Dąbrowskiego aby ten spotkał się i porozumiał się ze starostwem? Co zrobili oprócz wypowiadania się w jednostronnej i kontrolowanej przez burmistrza gazety?

  Warto przypomnieć, że radni powiatowi powinni reprezentować w powiecie interesy mieszkańców a nie burmistrzów.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. NIEZALOGOWANY

  mieszkaniec: Przeczytaj sobie na stronie lomianki.pl – radni K i S głosowali przeciw. Pszczółkowski za a Sokołowski się wstrzymał.
  Tylko nie napisali przeciw czemu kto głosował?
  „Ostatecznie Rada Powiatu przegłosowała uchwałę, według której na rok szkolny 2016/2017 nie będzie prowadzony nabór do klasy pierwszej, a liceum zostanie zlikwidowane z dniem 31 sierpnia 2018 roku. „Za” likwidacją łomiankowskiego liceum zagłosował m.in. W. Pszczółkowski, natomiast od głosu wstrzymał Ł. Sokołowski. Pozostali łomiankowscy radni, czyli A. Skurska, T. Kordek i H. Zadrożny, byli za dalszym funkcjonowaniem liceum.”

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Dora

  Miszkaniec pytał nie o to jak głosowali radny T.Kordek i radna A.SKurska, tylko o to czy próbowali coś rzeczywiście zdziałać w sprawie? Czy namawiali burmistrza T.Dąbrowskiego do rozmowy ze starostą J.Żychlińskim?

  Mi to wygląda wszystko na kolejne rozgywki polityczne. Udowadnianie znowu kto dobry a kto zły. Zagrywki przeciw a nie za.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. rozsądek

  A może faktycznie tak jest że biorąc pod uwagę koszty, kierując się czystą ekonomią prowadzenie tego liceum jest nieuzasadnione. Radni powiatów myślą szerzej niż radni gminni i podjęli decyzję dobrą dla powiatu. A to że decyzja jest nieprzychylnie odbierana przez nad to już inna sprawa. O nasze interesy gminne powinni dbać nasi lomiankowscy radni razem z burmistrzem. Burmistrz ma większość więc to teraz od niego wszystko zależy.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Janek

  W 2000 roku jeden z uczniów Liceum o inicjałach PK tak pisał.
  ” W Łomiankach nauki pobierają… I ruszyli , ogromna konna horda, zaczęła siać spustoszenie. Najpierw zaczęli terroryzować wioski, wykazując zupełny brak manier. Potem zaatakowali miasta, które przeszyła fala negatywnej energii. Werbowali tym samym zagubionych w tym świecie mężczyzn i niewiasty do swoich niewykształconych szeregów. Powstała coraz większa armia nieuków i niewykształconych osiłków. Mijały lata, kohorta ludzi straconych wciąż się powiększała, skazując z góry młodzież na porażkę życiową. I tak źle się działo przez kolejne lata. Tak dalej być nie mogło!. cdn.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Janek

  c.d. tekstu P.K. z 2000 roku. ” Zebrała się najwyższa rada mędrców, uczonych , wieszczków i filozofów. Obrady były długie ale owocne. W końcu zapadła decyzja o utworzeniu nowej szkoły, która będzie kształcić nowych mędrców, wieszczków ,kapłanów czy też wojowników. Szkoła powstała się w świętej twierdzy. Wkrótce z całej Warszawy i okolic zaczęli zjeżdżać ochotnicy do podjęcia praktyk u mistrzów. Wybrana została tylko pięćdziesiątka. Szybko wszyscy się zbratali i stworzyli armię doskonałą, która była w stanie powstrzymać szerzący się analfabetyzm. Zbliża się koniec pierwszego roku szkolenia a już widać efekty – młodzi gladiatorzy ujeżdżający nauki ścisłe, powoli eliminują brak kultury i prostotę z ulic, świecąc przykładem i dumą.. ” Dziś mam pytanie. Czy będzie ciąg dalszy?. Czy obecna „rada mędrców” w Łomiankach nie jest zainteresowana kształceniem młodzieży?. Wielki wódz rady nauki pobierał , albo nie – tego nikt nie wie, dzieci wice odpowiedzialnego za szkoły wożone są do Warszawy – czyżby widział jak rozłożył nauki w Łomiankach?. Z drugiej strony nasi włodarze wiedzą że najlepiej zarządzać niewykształconym ludem. Czy będzie ciąg dalszy Liceum w Łomiankach ? po cichu wierzę że tak, ale najpierw trzeba wymienić pseudo mędrców, co tylko kasą są zainteresowani- mieszkańcy byli potrzebni przed wyborami.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Hubert Zadrożny

  Z przykrością zobaczyłem relację na http://www.lomianki.pl. Przypomniały mi się czasy PRL i manipulacje dokonywane przez Urbana. Jak widać w Łomiankach znalazł godnych naśladowców. Jako przewodniczący Komisji Kultury Oświaty i Pomocy społecznej w Radzie Powiatu walczę od samego początku mojej kadencji o utrzymanie LO w Łomiankach. Odbyłem dziesiątki rozmów ze Starostą członkami Zarządu i Radnymi PWZ w których starałem się przekonać do utrzymania tej placówki. Oglądając relację na w/w portalu można odnieść wrażenie ,że mnie tam w ogóle nie było. Nagranie jak i relacja zostały w ohydny sposób zmanipulowane z mojego długiego wystąpienia w obronie Szkoły nie pokazano ani sekundy.Łaskawie wspomniano ,że głosowałem przeciw uchwale (niestety nie udało się tego wyciąć). Tak obecna władza „współpracuje” z tymi którzy walczą o dobro Gminy.Widocznie nie liczy się dobro Gminy a tzw dobro wspólne. Mam nadzieję ,że łomianki.info zamieszczą całą relację z posiedzenia Rady PWZ i będziecie Państwo mieli okazję poznać prawdę bez cięć cenzury.
  Do Państwa usług Hubert Zadrożny

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Michał

  Panie Hubercie ciekawe, że manipulacje i cenzure ludzie dopiero dostrzegają jak ich bezpośrednio dotyczy. Prawda?

  0
  0
  Odpowiedz
 15. ...

  Coraz częściej różni ludzie z różnych środowisk podważa rzetelność publikatorów urzędowych strony urzędu i Gazety Łomiankowskiej.
  Tym razem zrobił to Rady Zadrożny, potwierdzając to co było wcześniej już niejednoktornie zauważane. Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Hubert Zadrożny

  Jak Pan sobie pewnie przypomina Panie Michale nie jest to pierwszy przypadek kiedy zwracam uwagę na manipulację i cenzurę.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Hubert Zadrożny

  Mam nadzieję że Łomianki.info zamieszczą cały materiał z sesji dotyczący Liceum więc będziecie mieli Państwo szansę wyrobić sobie zdanie

  0
  0
  Odpowiedz
 18. zwykły człowiek

  Zupełnie nie wiem po co burmistrz Dąbrowski lub jego pracownicy naciągają fakty skoro w niezależnych gazetach i portalach bedzie napisana prawda.
  Mieszkańcy Łomianek już dawno z rezerwą podchodzą do artykułów pisanych przez p. Rusieckiego, gdzie aż przelewa się od treści nastawionych tylko na konflikt.

  Czemu tak istotną wartość dla każdego katolika jak prawda, porzuca się dla przyziemnych rozgrywek politycznych? Czy warto? Bardzo jestem zawiedziony postawą obecnych władz Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Prawda?

  Radny Hubercie może też tak być, że jak INFO opublikuje cały materiał s sesji to burmistrz zaatakuje niezależne media i bedzie chciał zablokowania portalu tak jak już to kiedyś zrobił 🙂

  http://www.lomianki.info/document.php?did=3347

  Prawda jest taka, że prawda w oczy kole władzę i władza nie lubi jak prawda się mija z jej koncepcją rzeczywistości.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. kloilk

  Panie radny Zadrożny po co te nerwy, Trzeba było uważać na to co się mówiło w kampanii o Burmistrz Tomaszu Dąbrowskim, który jest najlepszym Burmistrzem i wprowadza w Łomiankach zmiany na lepsze. Trzeba było poprzeć Burmistrz Tomasza Dąbrowskiego. Trzeba było wtedy myśleć a nie teraz się denerwować.

  Na Stronie Urzędowej http://www.lomianki.pl i w Gazecie Łomiankowskiej bedzie pokazywane to co ma być pokazywane a nie to co radny by chciał.
  To że się panu nie podoba, no trudno. Mieszkańcy dowiedzą się tego czego mają się dowiedzieć a nie to co radni opozycyjni spbie wymyślą.

  Burmistrz Tomasz Dąbrowski zgodnie z zapowiedziami w kampanii wyborczej zmienia Łomianki na lepsze. Jeszcze nigdy w historii Łomianek nie było tylu inwestycji. Kanalizacja, nowa szkoła w Dąbrowie, budowa przedszkola, nowe boisko przy ICDS, lodowisko, remonty dróg w całej Gminie, największa Bitwa pod Łomiankami, potańcówki.

  I właśnie o tym będzie pisane w naszej Gazecie. Przyjął pan to do wiadomości, więc trochę więcej spokoju.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Hubert Zadrożny

  Dziękuję za ten komentarz.Obnaża Pan mechanizm działania Waszej grupy-„Mieszkańcy dowiedzą się tego czego mają się dowiedzieć a nie to co radni opozycyjni sobie wymyślą.”Tylko po co te frazesy o demokracji i prawdzie?? Ten styl to czysta propaganda PRL.Na szczęście prawda się sama obroni prędzej czy później niezależnie od zaklinania przez Was rzeczywistości.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. kazik

  A ja to bym wolał aby do naszej gazety, naszej bo robionej za nasze podatników pieniądze wróciła prawda. Pazerność władzy na monopol informacyjny jest porażająca.
  Dobrze ze mamy media niezależne od władzy takie jak np. gazeta Info Łomianki, gdzie nie ma propagandy a są ciekawe zwykłe teksty publicystyczne i wywiady z sąsiadami. Info to gazeta dla ludzi a nie dla władzy. Tak trzymać. Prawda się sama obroni. Mam nadzieje.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. Janek

  „Kłamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą” – mam wrażenie że to jedna z głównych doktryn obecnych włodarzy w Łomiankach.
  W całej ekipie są i tacy którzy klęczą w pierwszych ławkach i udają świętych i tacy którzy byli współpracownikami komunistycznych służb. Najważniejsze że mają duże wspólne koryto – czyli nasze podatki.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. o żesz

  „W całej ekipie są i tacy którzy klęczą w pierwszych ławkach i udają świętych”
  Janek czy masz może na myśli radnego Pawła Słupskiego_Kartaczowskiego z obozu burmistrza, kojarzonego z Dobrem Wspólnym, który w ostatnich wyborach prezydenckich był zgłoszony do Obwodowej Komisji Wyborczej nr.8 przez Komitet wyborczy Magdaleny Ogórek z lewicy ?
  Zarządzenie RKA.0050.62.2015
  Czy to tylko zbieżność nazwisk?
  Ilu w Łomiankach może być Pawłów Słupskich Kartaczowskich?

  0
  0
  Odpowiedz
 25. Janek

  Przepraszam , myślałem że ten Pan to radny z PIS. Nie wiedziałem że tak zmienił poglądy. No cóż wygląda na to że dieta radnego zmienia człowieka

  0
  0
  Odpowiedz
 26. jazz

  Nie ma co mieszać wiary w ten temat. Albo ktoś jest uczciwym człowiekiem albo jest krętaczem.

  0
  0
  Odpowiedz
 27. o żesz

  No właśnie, po co udawać kogoś innego.
  Nie można służyć dwóm Panom na raz.Jak pogodzić lewacką ideologię z kościołem.

  0
  0
  Odpowiedz
 28. Janek

  Zawsze trzeba mieć nadzieję. Może się nawrócą. Jeżeli nie? złych ludzi nie można utrzymywać z pieniędzy mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 29. Hubert Zadrożny

  Pragnę po raz kolejny oświadczyć że jedynym radnym z PiS jest Bogumił Sikorski. Reszta tylko podszywa się pod PiS….

  0
  0
  Odpowiedz
 30. Hubert Zadrożny

  Oczywiście mówię tu o Radzie Miejskiej

  0
  0
  Odpowiedz
 31. Janek

  To już nic nie rozumiem, jeden z Pisu krytykuje burmistrza a drugi głosuje bezmyślnie jak życzy sobie burmistrz i jeszcze w gazłomie to tłumaczy , że podwyżki opłat np. za śmieci są dla naszego dobra. Nowa posłanka dziekuje w gazłomie działaczom Pisu z Dobra wspólnego – które jest ewidentnie ślepo zaangażowane po stronie burmistrza – a inny działacz Pisu się od tego odcina. Czyli jesteście i za i przeciw. Ciekawa postawa. Jak ją określić?. Pozostawiam do przemyślenia.

  0
  0
  Odpowiedz
 32. o żesz

  Masz rację, Boguś stoi w takim rozkroku, że zaraz zabraknie mu nóg i się rozedrze na pół.

  A na serio to przykro patrzeć na to co on mówi i pisze.

  0
  0
  Odpowiedz
 33. wesddsa

  Już sie nie denerwujcie wszystko będzie napisane w Gazecie Łomiankowskiej. Mieszkańcy przeczytają to co powinni przecytać a nie jakieś wymysły opozycji.
  Będą wypowiedzi Radnego Tadeusza Kordka i Pani Radnej Alinky Skurskiej. Sprawa zostanie wyjaśniona.

  A Pan eadny Zadrożny? No cóż. Po co te nerwy?

  0
  0
  Odpowiedz
 34. górka

  Ja widzę ,że tylko radny Zadrożny poważnie angażuje się w obronę Liceum w Łomiankach. Widziałam go na sesji Rady Powiatowej i nie widziała większej determinacji niż Zadrożnego u innych radnych.Głupie wypowiedzi Kordka szukającego dziury w całym bez konkretów i infantylne wypowiedzi Skurskiej.Po drugiej stronie Zadrożny który w emocjonalnym wystąpieniu bronił liceum przytaczając masę argumentów za jego istnieniem. Dodatkowo wystąpienie Krysteckiego-dyplomaty za 5 groszy. Ciekawie przeprowadzał negocjacje obrażając radnych.Mam wrażenie że Burmistrz a przede wszystkim wiceburmistrz znalazł kolejną szanse wojny tym razem z Powiatem.Widocznie poczytał sobie Clausewitza że najlepszym sposobem na problemy wewnętrzne jest wojna zewnętrzna…

  0
  0
  Odpowiedz
 35. zadra

  W czasie wczorajszej nadzwyczajnej sesji, radny Bogusław Sikorski zwracał się całkiem rozsądnie do przewodniczącego T. Krysteckiego, aby ten zezwolił na dyskusję nad projektami uchwał zaproponowanymi przez burmistrza, ponieważ nie odbyły się posiedzenia Komisji Rady Miejskiej. Pan radny, jak to przyznał w pewnym momencie, ma bardzo dobry kontakt z Tomkiem, wszystko z nim uzgodnił, nie może się jednak dogadać z innymi. Wszyscy odebrali to jednoznacznie, że miał na myśli T. Krysteckiego i P. Rusieckiego. Od tego momentu głos radnego był ignorowany przez przewodniczącego, podobnie jak głosy radnych opozycji. Rzeczywiście wyglądało na to jakby radny Sikorski stał w rozkroku. No cóż, jak widać mając większość w radzie, jeden radny z PiS nie jest potrzebny burmistrzowi. Role są dokładnie podzielone przed sesją. Radne Roszkowska, Karaś, Kuczera wiedzą dokładnie, kiedy zgłosić wniosek o zamknięcie dyskusji. T. Krystecki szybko wygłasza odpowiednią formułkę i zamyka dyskusję. Radni zależni mają miny podobne do miny J. Kaczyńkiego w Sejmie. P. Rusiecki jest wniebowzięty. Ale, czy o to chodzi?

  0
  0
  Odpowiedz
 36. Kisiel

  To że ktoś mówi rozsądnie do przew. Krystexkieo mię oznacza że przew. Krystecki zrozumie o co chodzi. Nie przesadzajmy. Nie wymagajmy zbyt wiele.

  0
  0
  Odpowiedz
 37. zorba

  Radny Sikorski już nie po raz pierwszy stoi w rozkroku, ni rak ni ryba, chciała bym a boję się. Bywało, że na komisjach uniżenie czapkował nadburmistrzowi. P.Bogdanie może pora wyciągnięcia jakichś wniosków z realnej rzeczywistości i swoich często nijakich, anemicznych i bezpłciowych postaw.

  0
  0
  Odpowiedz
 38. Obserwator 2

  Proszę Państwa, w tej sprawie jestem dosłownie obserwatorem. Zachodzę w głowę, jak można doprowadzić do sytuacji, gdy liceum ma być zamknięte. Chętnych jest mało, więc szkoła jest droga w przeliczeniu na ucznia. A maturę zdają wszyscy (ponoć), wyniki są bardzo dobre.
  Jak to jest możliwe, aby intensywnie rozwijająca się miejscowość granicząca ze Stolicą, nie chciała mieć własnej szkoły średniej ??
  I jeszcze jedno: za pieniądze powiatowe profity społeczne ma okazję zbierać burmistrz. No i co – i nie chce? Chyba komuś brakło wyobraźni.
  A te dyskusje pomiędzy radnymi już mnie do nerwicy doprowadzają. Kto jest z PiS, a kto nie jest, kto z PO, a kto nie…. a jakie to ma znaczenie dla Liceum w Łomiankach, czy może poprawia klimat wokół tej placówki ??
  Dobrej nocy życzy wszystkim
  Obserwator 2

  0
  0
  Odpowiedz
 39. ktos

  Nie rozumię dlaczego władze gminne nie chcą przejąć liceum, to się w głowie nie mieści. Tyle było zachodu aby je utworzyć.

  0
  0
  Odpowiedz
 40. Dziekanów

  cała ta dyskusja jest w sumie bez sensu, nie ma to teraz znaczenia kto i co i dlaczego, ale ma znaczenie to, że wszystkie dzieci z Łomianek mają co najmniej 2 do 3 godzin perspektywy porannej i w zimie nocnej podróży do Warszawy, bo jak wiemy w godzinach szczytu jedzie się dosyć długo… Dlaczego burmistrz nie chce przejąć, dlaczego powiat chce zlikwidować, czy te gremia wiedzą że idzie wyż demograficzny? Czy oni nie widzą tego co się dzieje w podstawówkach? Dzieci w pierwszych klasach chodzą już na 2 zmiany a domów przybywa, czy ktoś to planuje długoterminowo? Co będzie za 5 czy 10 lat? To, że teraz uczy się tam być może niewielu uczniów bardzo szybko może się zmienić, a zamiast likwidować, należałoby się zastanowić jak zwiększyć atrakcyjność tej placówki.

  0
  0
  Odpowiedz
 41. poszukajcie kompromisu!

  Do #Dziekanów. Aby tak się stało władza musi chcieć współpracować, a nie szukać powodów do tworzenia konfliktów. Łatwo się pokłócić, pokrzyczeć, trudniej współpracować i szukać kompromisów.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *