www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ranczo II – hulaj dusza, piekła nie ma!

Jakiś czas temu, w zamieszczonym na portalu Lomianki.Info artykule – „Zadaj pytanie radnemu o Szkockie Ranczo” pisałem o pewnej imprezie, jaką sfinansował z publicznych środków ówczesny Burmistrz Łomianek Tomasz Henryk Dąbrowski. Po kilku miesiącach udało mi się dotrzeć do firmy, przez którą przepuszczone zostały nasze (mieszkańców) pieniądze.

Jak mogliśmy się dowiedzieć, nocny wypad naszych włodarzy do Naruszewa miał charakter „TOP SECRET”, zaś kwota, jaką wydano na organizację zamkniętej imprezy w „Szkockim Ranczo Wellnes & SPA” kosztował podatników przynajmniej 35.000 zł. W umowie określono imprezę, jako „Dzień Samorządowca”. Dziś wiem, że w raucie tym brali udział nie tylko radni KWW Tomasza Henryka Dąbrowskiego oraz ścisłe jego grono współpracowników lecz także osoby zaprzyjaźnione, a niezatrudnione w Urzędzie.

Ponieważ zamieszczony przeze mnie artykuł wzbudził niemałe poruszenie wśród mieszkańców, postanowiłem dodatkowo sprawdzić, czy opisany wyjazd miał charakter incydentalny, czy też była to stała praktyka Tomasza Henryka Dąbrowskiego.

Przejrzałem tzw. „Centralny Rejestr Umów, Zamówień i Porozumień Gminy Łomianki” zawartych w 2017 roku. Rejestr jest dość obszerny. Zawiera blisko 2000 pozycji. Wśród nich np.: rozbudowa nieistniejącej ul. Węglarskiej za 24.969 zł., czy słynna na całą Polskę sprawa patriotycznego muralu wykonanego za 6.256 zł. Czyszczenie powierzchni pod mural za 3.136,50 zlecono firmie „Gal-Bud Marian Galik” (deweloperska firma z Łomianek).

Zostawmy jednak sprawę rejestru na inny czas. Dziś przyjrzyjmy się jedynie wydatkom związanym z… burmistrzowymi „imprezami”.

18 stycznia 2017 r. p. Tomasz Henryk Dąbrowski zorganizował dla swoich pracowników szkolenie za 32.000 zł. Dwudniowy kurs zorganizowała firma zajmująca się działalnością rachunkowo księgową oraz… produkcją sztucznej biżuterii i wyrobów podobnych.

W dniach 4-5 maja (czwartek/piątek) burmistrz, miast świętować i korzystać z dobrodziejstw długiego weekendu, zorganizował w pięciogwiazdkowym hotelu Warszawianka w Jachrance kolejne szkolenie. Wydatkował na ten cel ponad 20.000 zł. Musiało być tam iście wybornie, skoro wrócił do tego hotelu po niespełna miesiącu. 1 czerwca wykupił w nim bowiem tzw. pakiet konferencyjny za ponad 30.000 zł.

Mamy tymczasem środek wakacji. Jest 28 lipca. Kadra kierownicza pracuje najwyraźniej na wysokich obrotach, skoro uczestniczy w nie najtańszym szkoleniu zawodowym wycenionym na 20.000 zł.

W sobotę, 24 września tuż po inscenizacji „Bitwy pod Łomiankami” należało najpewniej spotkać się jeszcze w gronie najbliższych, by podsumować uroczystości. Przyjęcie zorganizowano w pięciogwiazdkowej restauracji Villa Antinori. Usługa gastronomiczna kosztowała podatnika blisko 8.500 zł.

Obchody Święta Niepodległości w 2017 r. wypadły w sobotę. Tuż przed, w dniach 8-10 listopada, za pośrednictwem firmy kateringowej „Premium Food Service” Tomasz Henryk Dąbrowski organizuje kolejny „wypad”. Gdzie? Tego jeszcze nie wiem. Wydatkował w każdym razie na ten cel z publicznych środków blisko 35.000 zł.

Wspomniane wyjazdy kosztowały podatnika 144.740,28 złotych.
Słownie: STO CZTERDZIEŚCI CZTERY TYSIĄCE.

Nie wnikam w to, na ile pozycje (przynajmniej te ujęte w rejestrze, jako „szkolenia”) były w pełni uzasadnione dla prawidłowego funkcjonowania Urzędu. Jedno jest pewne. Opinia publiczna, w szczególności radni (poza KWW Tomasza Dąbrowskiego) nie byli o wydatkach tych informowani.

Chętnie poznam kiedyś programy przeprowadzonych szkoleń oraz pełne listy ich uczestników.
Choć pozyskanie tych informacji może nie być łatwe. Firmy zasłaniają się bowiem tajemnicą handlową. Tak było w przypadku firmy Hard-Team, organizatora imprezy w „Szkockim Ranczo Wellnes & SPA”.

Niezależnie, będę starał się zdobyć te informacje, bo… kto nie ryzykuje… szampana nie pije 🙂

Póki co życzę wszystkim dużo zdrowia i samych miłych niespodzianek w nadchodzącym Nowym 2019 roku!

Marcin ETIENNE

Ranczo II - hulaj dusza, piekła nie ma!

Ranczo II - hulaj dusza, piekła nie ma!

Ranczo II - hulaj dusza, piekła nie ma!

Ranczo II - hulaj dusza, piekła nie ma!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

17 komentarzy

 1. Freddy

  W spotkaniu w Villi Antinori prawdopodobnie uczestniczył również właściciel firmy deweloperskiej Gal-Bud, Marian Galik. A skąd o tym wiem? Radny Graff i Radny Słupski-Kartaczowski pomagali mu wsiąść do samochodu, który zatrzymał się na Warszawskiej. Nie wiem dlaczego nie był w stanie sam wykonać tej czynności, ale to na pewno dobrze świadczy o dobrych sercach naszych radnych. Istnieje taka możliwość, że znalazł się w tym lokalu, w tym samym czasie zupełnie przypadkowo.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Janusz

  No bez jaj. Jeżeli szkolenie organizował Urząd a teraz Urząd pyta (a powinien żądać) programu szkoleń to te dane powinny zostać wydane bez gadania.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. xxx

  Trzeba przyznać że KWW T.D miało dobry gest. Wspomogli lokalny biznes w Łomiankach 😉 A mogli zamówić z Warszawy catering do UM 😛 P.S Tak serio to cała reszta też grube pieniądze.. Mógł z pensji Piotrusia Pana, to wszystko opłacić, raczej by nie zbiedniał od tej sporej wtedy pensji 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Alek

  A cóż te marne 140 tysięcy znaczą w stosunku do tego ile pieniędzy z gminy brał wiceburmistrz Rusiecki zastępca Henryka Dąbrowskiego. LINK

  Wszyscy powinniśmy sobie życzyć w nowym roku i w kolejnych lata, by już nigdy taka patologia nie wróciła.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Mieszkaniec

  Warto ich sprawdzać

  0
  0
  Odpowiedz
 6. ssss

  tak się bawiła elita. Jedyna możliwość to wpuścić prokuraturę ,,niegospodarność środkami publicznymi,, i tu coś co nie istniało ul Węglowa powinna sprawę załatwić. Swoją drogą dziwię się że THD nie ma skrupułów by pokazywać się publicznie a jego zastępca znów jodłuje na fb. Dokąd się przykładnie tego nie napiętnuje może się to powtórzyć w przyszłości -bezkarność. Nie dziwię się że niektóre osoby odpowiedzialne za pralnię szybciutko się zawinęły po wyborach. Cóż NDM jest miejscem gdzie żyją osoby kreatywne.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. jmk

  i co w tym dziwnego że gmina przeprowadza szkolenia przynajmniej kasa nie poszła na lewo jak za poprzedników.żaden grunt gminny nie został sprzedany ani oddany za darmo i co to za kwota 140tyś za szkolenia to pestka biorąc pod uwagę wielkość gminy.za poprzedników to jedno szkolenie by tyle kosztowało

  0
  0
  Odpowiedz
 8. sssy

  poczekamy zobaczymy ile nowa władza będzie wydawała na takie szkolenia i ilu deweloperów uszczęśliwi w końcu za kampanie wyborczą trzeba się będzie odwzajemnić

  0
  0
  Odpowiedz
 9. tsm

  myślę, że najpierw trzeba się dowiedzieć ile osób brało udział w każdym szkoleniu… bo 20 tys na szkolenie można wydać na 10, 20 czy 30 osób a wtedy sprawa wygląda zupełnie inaczej…

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Świriusz

  Człowieku. O czym ty piszesz? Jakie szkolenia? Do Jachranki na szkolenie? Nie ma sal w Łomiankach? Są ale by byli na widoku. W kuluarach się sprawy załatwia, pionki rozstawia, towarzystwo karmi żeby było posłuszne, chlanko za gminne jak nic.
  W papierach grało? Grało dopóki nie przyszła zmiana.
  Się Panowie troszku przeliczyli.
  140000 to prawie 3/4 tych 200000 na szkołę w Sadowej o które wykłóca się Dąbrowski. Tanie państwo.
  To dopiero chichot historii. Za ucztę za 8 tysięcy pod sąd zawloką i wlepią zakaz pełnienia funkcji publicznych może i kierowniczych. Ciekawe czy tylko wysokiej urzędniczej trójcy czy oprze się o Sochaczew i resztę towarzystwa. Zagrożą karierom i stanowiskom to jeden po drugim będzie puszczał farbę. Jak to u otyłych co podszywają się za harcerzy bywa. Hokus-pokus różdże-dróżdże w pierdlu siedzisz Ty!

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Bakk

  Szkolenia to normalna rzecz. Naprawdę nie macie do czego się przyczepić? Co było to mineło, teraz już czas aby pokazać zmiany na Bajkowym. Po to wybieralismy nową burmistrz aby coś zmieniło się na Bajkowym

  0
  0
  Odpowiedz
 12. ssss

  Ci co napisali ,,że szkolenie to normalna rzecz,, mają poniekąd rację. Tylko szkolenie typu ,,dzień samorządowca,, powinno dotykać wszystkich z lewa i prawa(radnych Łomiankowskich) natomiast byli zapraszani Radni zdaje się tylko z jednej opcji tak jak i ,,przyjaciele królika,,. I to właśnie jest podstawą by patrzeć się na rachunki. Gdyż Samorządowcem jest zarówno THD jak i M.E. A zdaje się że fakt ten był traktowany wybiórczo jako możliwość księgowania wydatków. Dlatego potrzebny jest Biegły Rewident + Bilans zamknięcia poprzedniej ekipy THD i P.R.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. 00755

  do Baak … Jeżeli faktycznie liczysz na zmiany w Bajkowym to możesz , się przeliczyć .Nic sie się zmieni na Bajkowym w tej kadencji . 8 lat marazmu wywołanego przez Pana Radnego. Myśle ,że poparły go tylko dzieci za szukanie” jajek” w krzakach . Niestety obecny Radny poniosi całkowitą odpowiedzialność za maraz na Bajkowym. Radnego tak naprawdę nie obchodził i nie obchodzi Dziekanów Bajkowy, tylko jego osobista kariera . Może kolejny Radny Pan Lenart pochyli się nad mieszkańcami Bajkowego, chociaż wątpię .Jak było średniowiecze tak bedzie dalej.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. real

  do 00755 – chyba nie bardzo wiesz, o czym piszesz. Po pierwsze nie 8 lat tylko 4 pod drugie o jakiej karierze radnego piszesz? Ja wierze, ze ta kadencja przyniesie zauwazalne zmiany w Bajkowym. Pierwsze zapowiedzi sa: http://dziekanowbajkowy.pl/aktualnosci/483-budzet-gminy-na-2019-rok I nie wysmiewaj jajkowej imprezy. Bo Dabrowski z Rusieckim sie wlasnie na tym przejechali 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 15. 00775

  do real…. Wiem co piszę . Radny DB był 2 kadecje lata 2010-2014 oraz 2014-2018 co daję 8 lat i 1 kadencje był jeszcze Sołtysem to jest razem 12 lat . Więc pytam, Co zostało zrobione w DB w czasie tych kadencji? W I kadencji Pan Radny wybudował KORT TENISOWY to fakt , bo sam z niego korzysta. Ulica na której mieszka posiada oświetlenie na całej długości a inne uliczki, nie mają żadnej LATARNI.Czy nie jest to zastanawiające? Szukanie jajek po krzakach stało się już nudne i napewno nie jest priorytetem dla DB. Skoro Pan Radny jest nauczycielem, to dlaczego na tej imprezie, brak jest kwesty na rzecz dzieci wojny z Syrii, Jemenu czy Afryki? Być tyle lat w Samorządzie do czegoś zobowiązuje ?Skoro wierzysz w zauważalne i namacalne zmiany w tej kadencji to jestem za… ja też na nie czekam ale czarno to widzę .Pozdrawiam

  0
  0
  Odpowiedz
 16. 123

  Brawo 00775

  Pan Etiene dba jedynie o swoje dobro – a wszystko inne ma w „wielkim poważaniu” 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Ta-dzik

  Śledząc wpisy mieszkańców dot radnego ME i jego samego tak na tym forum jak i w innych miejscach, bo raczej inni nie piszą,idzie zauważyć pewną prawidłowość:- większe dążenie do podwyższenia swojego ego niż walkę o wyjaśnienie prawdy, – obiecywanie i nie spełnienie obietnic nawet banalnych, – rozpoczęcie wyjaśnień i nie dokończenie ich, – tłumaczenie,że są trudności w pozyskaniu wiarygodnych informacji a przecież ma teraz b. dobry układ z panią burmistrz. Co za problem pozyskania list obecności. Jak mi wiadomo listy posiada Biuro rady i Promocji.Do roboty panie ME.Smutno, myślałem że będzie pan V-CE. Widać trochę rozgoryczenia.Pozostaje zabrać się do roboty. Roboty twórczej a nie teorii. Teoretyka czyli pana TK już mieliśmy. Czekamy na konkrety panie radny. „Dobra zmiana” już się kończy, niektórzy już dostali wczasy do Tarnobrzega pozostali czekają. Może pan coś zaproponuje w tą lukę. Czekam/my.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *