www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Rewolucja jest KOBIETĄ!

27 października ulicą Warszawską przeszedł „Marsz Kobiet”. Łomianki tym samym dołączyły do setek miejscowości, w których odbywają się protesty organizowane przez kobiety.

Uczestnicy zebrali się przy ICDS. W spontanicznie, oddolnie zorganizowanym spacerze wzięło udział około pięciuset uczestników (wśród nich głównie młode kobiety), którzy protestowali przeciw ograniczaniu praw kobiet oraz przeciw aktualnemu rządowi. Głównymi hasłami skandowanym przez uczestników były: „Myślę, czuję, decyduję!”; „Rewolucja jest kobietą!”; „Matki, córki, idą z nami!”; „Trzeba było nas nie wkur…!”; „Jeb… PiS”.

Manifestacja odbyła się bez ekscesów, nie licząc wykrzyczanych – dosadnych i ogólnie znanych z manifestacji w całym kraju – ww. sformułowań skierowanych do partii Prawo i Sprawiedliwość.
Ruch na ulicy Warszawskiej był utrudniony, mimo to protestujący otrzymali wiele jednoznacznych sygnałów poparcia ze strony kierowców.

W tym samym czasie na terenie Parafii w Łomiankach grupa wiernych odmawiała w skupieniu modlitwę różańcową. Przed kościołem grupka agresywnych mężczyzn obstawiała bramę wejściową. Co zdumiewające, zaatakowali mężczyznę, który nie uczestniczył w „Marszu Kobiet”, a jedynie odmawiał modlitwę przed bramą kościoła oraz kierowców niektórych przejeżdżających aut. Mało sympatycznie odnosili się też do protestujących.O owych „czekających przed kościołem mężczyznach” protestujące osoby już wcześniej zostały poinformowane. Poproszono by ich ignorować i nie odpowiadać na zaczepki. Do zaleceń uczestnicy się zastosowali, dzięki czemu uniknięto potencjalnej konfrontacji.

Manifestacja była sprawnie zabezpieczana przez Policję, za co uczestnicy podziękowali gromkimi oklaskami.

WIĘCEJ ZDJĘĆ: FACEBOOK / LOMIANKI.INFO

Rewolucja jest KOBIETĄ!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

25 komentarzy

 1. Aga

  Brawo Lomiankowskie Dziewczyny! Nie moglam byc z Wami, bo musialam wyemigrowac 3 lata temu. Taka dobra zmiana ):
  Ale kiedys wroce jak w Polsce bedzie normalnie!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. obserwator III

  A no macie konstytucję, i to nie ,,Kaczor” ją pisał ale komuch Kwaśniewski. No i teraz lewactwo miesza ile może, na FB Łomiankowskim Pani ,,Z”, krzyczy co to jest ,,lewak”, bo ona nie wie.Niech sobie zerknie w google, prostym językiem to wyjaśnia śp. Prof.Bogusław Wolniewicz.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. kms

  ale facet pierniczysz głupoty ja mogę ci puścić też filmik z tego protestu i całkiem to inaczej wyglądało a faceta ochrona przepędziła bo to teren prywatny

  0
  0
  Odpowiedz
 4. rad ms

  Czerwona zaraza dotarła do łomianek oczywiście filmik pokazuje tylko nie wszystko zapomniał autor tego filmiku że to protestujący a właściwie część chciała przedostać się na teren kościoła i to siłą przypomnę że teren kościoła to teren prywatny szkoda że ta ochrona nie miała żadnego gazu wtedy nie było by wmawiania że to ochrona kościoła zaczęła

  0
  0
  Odpowiedz
 5. GDZIE BURMISTRZ?

  JAK BY BURMISTRZEM BYŁ TOMASZ DĄBROWSKI I PIOTR RUSIECKI TO BY NIE BYŁO TAKICH LEWACKICH CYRKÓW W NASZYCH ŁOMIANKACH.

  BRAKUJE ŁOMIANKOM PRAWDZIWIE MĘSKIEJ TWARDEJ KATLICKIEJ RĘKI

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Magda

  Chciałabym się zwrócić do Pani Burmistrz , ze jeżeli chce uczestniczyć w marszach tego typu to niech to robi we własnym prywatnym imieniu ,a nie jako Burmistrz Łomianek , bo ona reprezentuje nas mieszkańców , a ja sobie nie zycze aby mnie mieszkankę Łomianek reprezentowała na wulgarnym spędzie wulgarnych małolat .

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Magda

  Odpowiadam na pytanie „GDZIE BURMISTRZ”.
  Burmistrz jest tam gdzie jej miejsce . Z mieszkankami i mieszkańcami . Kobieta, człowiek z krwi i kości, a nie fasadowa pudrowana laleczka, która nie ma własnego zdania. Brawo!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Krzysztof Łomianki

  Totalna patologia, dzieci z podstawówki i liceum mogły sobie pokrzyczeć wulgaryzmu na ulicy, czego nauczyły się w swoich patologicznych domach, a czela pochodu szła pseudo Burmistrz…. słoma w butach

  0
  0
  Odpowiedz
 9. CHRIS WAWA

  I jeszcze jedno, od dzisiaj wszyscy Policjanci w Łomiankach są na kwarantannie. Szkoda naszej Policji, bo pozarażali się od tych panienek lekkich obyczajów…

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Magda

  Lewactwo lokalne i organizatorzy tych marszy mówią że to grypa i nie ma to żadnego związku z protestami i że to Jarek z Morawieckim otumanił cały świat i wymyślił jakąś zarazę. Już niema zabójczych kopert, zabójczych długopisów.A uczestnicy marszu w Łomiankach najbardziej ubolewają nad tym że wierni modlili się na terenie kościoła i nie dało się pokojowo sprofanować świątyni co by o łomiankach było głośno jakie to nowoczesne i postępowe.Na grypę i powikłania rocznie umiera średnio 100 osób a nie 200dziennie.
  No i nie mówcie na lewaków złodziej, oszust, kłamca,hołota itp.choć te określenia to prawda, bo będą krzyczeć że to mowa nienawiści.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Julcia

  Bravo Pani Burmistrz!!!! Brawo Wszyscy!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 12. joozek

  słychać wycie? Znakomicie! To znaczy, że marsz był potrzebny.
  A miejsce burmistrza (czy to kobieta czy mężczyzna) jest z mieszkańcami. Klecha gdyby miał powołanie do służenia ludziom też nie stałby odgrodzony od nich plotem i fanatykami z gazem, tylko wyszedł przed bramę .

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Magda

  Te wycie słychać od przegranych wyborów, macie w głębokim poważaniu kobiety,rodzinę, wspólnotę,a wiara to kasa i władza za wszelką cenę. Ulica i zagranica.Dla wspólnoty (piniędzy nima i niebedzie), (no jak by były gdzieś zakopane) ale one niestety po skrytkach albo w odpowiednich bankach. Tak że wyjcie dalej bo widać Joozek wył o północy.
  A pani burmistrz cichutko , podatki chciała podnieść, chwilkę po marszu, dla przedsiębiorców też, jednak rada zachowała się OK.Lewactwo w czystej postaci.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. NI DAMY SIĘ SKŁÓCIĆ!

  W solidarności nasza siła. Nie przejmujmy się obelgami i próbami skłócenia społeczeństwa. Napuszczania jednych na drugich. Dziękujemy za poparcie policjantów, samorządowców, przedsiębiorców, części kościoła, nauczycieli, lekarzy, artystów, rolników i wielu innych.
  Bardzo wiele środowisk, bardzo różnych środowisk, ma już dość ograniczania wolności i ignorowania głosu społeczeństwa.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Magda

  Ciekawe ilu da się ogłupić przez te lewackie wulgarne wycie.
  Morawiecki i Jarek , wprowadził Lockdown w całej Wielkiej Brytanii jak ci wściekli angole najadą te warsiawe i omianki to i bluzgać po angielsku za fre się nauczymy.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Aga

  Dziewczyny!!! Organizacja marszu na najwyższym poziomie, byłam pod wrażeniem Waszego zaanagażowania w jego spokojny przebieg.
  Przykra sytuacja była jedynie przy kościele, gdzie jakiś dwóch osiłków próbowało zaczepiać ludzi.
  Pozdrawiam pana z Toyoty i dziekuję za bardzo fajny plakat.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Marysia

  Super marsz i w jakim szczytnym celu, o którym lepiej nie wspominać, szczególnie,przy dość licznej obecności dzieci i te wspaniałe hasła, takie spontaniczne, J…ć, W……ć itp.zapewne wyssane z mlekiem matki i ze spotkań partyjnych.No i ten temat zasadniczy,kościół nie dało się wymalować i te osiłki trzymające jakieś łańcuchy niebezpieczne, unosząc je do góry, to się chyba nazywa różaniec i szeptali jakieś słowa, niezrozumiałe dla większości uczestników marszu. Też jestem za prawem, do decyzji o aborcji w ekstremalnej, medycznie uzasadnionej sytuacji, ale nie oszukujmy się w tych protestach nie o to chodzi.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. AUFRECHT

  SŁOIKI I LOKALNE LEWACTWO WYSZŁO NA ULICĘ.
  99% NAWET NIE WIE CO ROBI. PRZYKRE

  0
  0
  Odpowiedz
 19. widz

  Albo wspaniałe albo lewackie! A może czemu i komu służą takie podziały tak mocne że na środek brakuje miejsca. Może warto się zastanowić jak jutro będziemy żyć gdy zaczniemy rzucać się na siebie z pałami i potem z nożami i toporami? Co nam to da i ile domów przy okazji spłonie. To straszne co piszecie zwłaszcza że rząd dopuszczać do niepotrzebne zmiany przepisów wywołał raczej spontaniczny bunt. Pomyślcie trochę. Jutro spotkacie się na ulicy i co wtedy zrobicie? Po co i na co ta fala nienawiści?

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Marysia

  No właśnie są tacy jak ,,widz” którzy nic nie widza ta spontaniczność oddolna, często powtarzana, tak ogłupiony naród naoglądał się tvn i oczytany wyborczej, pozbawiony samodzielnego myślenia. Jakoś na tych marszach nie słychać ,,Konstytucja,Konstytucja!!!,czy też jesteśmy za życiem, a wręcz odwrotnie, wulgaryzmy,rewolucja,obalenie rządu,bezczeszczenie miejsc kultu , przemoc i zwabianie nie narodzonych na życzenie.
  I kto tam maszeruje 90% dzieci i młodzieży fotoreporterzy i lewaccy organizatorzy i ci co by chcieli przejąć władzę, ,,co by było tak jak było”, albo gorzej.Dobrze że policja zaczyna działać bardziej zdecydowanie.Jeszcze jak by tak zabrano im 500+ bo im dobrobyt i przeznaczyć na walkie z pandemią, uderza do głów.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Lukas

  Może niech Panie wezmą się do roboty???

  0
  0
  Odpowiedz
 22. obserwator

  Który mądrze myślący rodzic zabiera ze sobą dzieci na taką manifestację ? Ludzie ogarnijcie się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Poza tym, czy wszyscy wiedzą , o co w tym wszystkim chodzi? Dziewczyny i kobiety zacznijcie myśleć !!!!!!!!!!!!! Nie dajcie sobą manipulować !!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 23. widz

  Skowyt ultra prawicy i konserwy pro kościelnej potężny. Przecież te kobiety bronią swoich praw i maja do tego prawo. A, że pokazały silę i organizację, to lecą na nich kubły pomyj. Przeciwnicy nie potrafią ich zaszufladkować, krzyczą że to lewactwo. Nikt dokładnie nie wie co znaczy? Czy jako lewactwo to zwolennicy 500+ i kolejnych istniejących i obiecanych przywilejów socjalnych? Czy walka przeciw zawłaszczaniu państw przez jedyną słuszna partię i kościół to lewactwo? Same pytania, ale łatwiej oskarżać przeciwników o lewactwo niż spróbować zaleść medyczne i racjonalne nie boskie argumenty za tym co się robi.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. do widz

  Zajrzyj w googla, to i się dokształcisz co to jest lewak i nie będziesz się ośmieszał swoją tępotom i bzdur wypisywał.

  0
  0
  Odpowiedz
 25. pytanie do Pań

  No i co? Rok temu były protesty, czy coś zmieniły?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *