www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Robotyka dla 6-latka i nie tylko

Jesteśmy rodzicami 6-letniego Kuby. Nasz syn jest bardzo energicznym i ciekawym świata dzieckiem, uwielbia budować, konstruować. Buduje przeróżne domki, ludziki i inne rzeczy z klocków lego i wszelkiego rodzaju materiałów.

Zdecydowaliśmy się więc zapisać Kubę na zajęcia dla dzieci z robotyki prowadzone przez firmę Robocik.com w Domu Kultury w Łomiankach – byliśmy zaskoczeni nasze zawsze wiercące się dziecko było pod wrazeniem zajęć – budował z klocków lego robota i z połaczeniem oprogramowania NASA robot zadziałał –już po powrocie do domu po zajęciach pytał się nas kiedy będą następne zajęcia. My jako rodzice rozbrykanego 6-latka byliśmy zaskoczeni ze nasze dziecko potrafi przez 120 min skoncentrować się na tym co robi – oczywiście jest tu duza zasługa prowadzącego Pana Sebastiana, który cały czas trwania zajęć pomaga dzieciom ale nie robiąc za nie tylko motywując je do myślenia.

Ponieważ nasze dziecko chodzi do 1 klasy szkoły podstawowej nr 1 w Łomiankach i jak wspomnieliśmy jest bardzo energicznym 6-latkiem postanowiliśmy ze spróbujemy takie zajecia wprowadzić w naszej klasie dla naszych dzieci bardzo nam zależało żeby dzieciaki zamiast siedzieć na świetlicy mogły bawiąc się uczyć ponieważ te zajecia uczą cierpliwości, zaangażowania, pracy w grupie ale również w przyszłości ułatwi dzieciom rozumienie matematyki czy fizyki.

Zaczęliśmy szukać na ten cel środków ponieważ nie wszytkich rodziców stać było na takie zajęcia. dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Iwony Jarząbkowskiej zaoszczędziliśmy na wynajmie Sali bo otrzymaliśmy ją bezpłatnie, ale nie rozwiązywało to problemu braku pieniędzy na dofinansowanie niektórych dzieci, ale tu tez znaleźliśmy wsparcie dzięki Mazowieckiemu Bankowi Śpółdzielczemu w Łomiankach i Pani Anecie Kierkowskiej Mogliśmy spełnić nasze marzenie dofinansować zajęcia – nie było łatwo znaleźć sponsora ponieważ jak usłyszeliśmy w wielu miejscach w których byliśmy nasze dzieci sa zdrowe nie maja orzeczenia niepełnosprawności wiec nie ma sensu im pomagać a naszym zdaniem nie tylko dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności potrzebują pomocy finansowej my jako rodzice chcemy dac dzieciom równy start bez względu czy rodzice maja pieniądze czy nie i dlatego zwracamy się z prośbą o dalszą pomoc – szukamy kolejnych firm i instytucji, które pomogłyby nam realizować kolejne projekty dla naszych dzieci – dzieci.lomianki@gmail.com

19 marca odbyły się 1 zajęcia dla naszych dzieci – mamy nadzieje ze zdjęcia mówią same za siebie

Łukasz Chudzicki
Jolanta Kęsicka

Robotyka dla 6-latka i nie tylko

Robotyka dla 6-latka i nie tylko

Robotyka dla 6-latka i nie tylko

Robotyka dla 6-latka i nie tylko

Robotyka dla 6-latka i nie tylko

Robotyka dla 6-latka i nie tylko

Robotyka dla 6-latka i nie tylko

Robotyka dla 6-latka i nie tylko

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *