www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Rodzinna sobota

16 października o godz. 11.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomiankach odbył się piknik zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na zakończenie ogólnopolskiej akcji „Postaw na Rodzinę”” w której gmina brała udział od marca tego roku.

Koordynatorem całej akcji była Pani zastępca burmistrza ds.społecznych Jolanta Niegrzybowska, która 13 października w Krakowie odebrała dyplom dla naszej gminy za aktywny udział w tej akcji. Patronat honorowy na piknikiem objął burmistrz Wiesław Pszczółkowski.

W czasie trwania pikniku rozgrywano różne konkurencje, w tym : konkurs na najładniejszy „”Latawiec””
Przyznano 4 nagrody: I miejsce aparat cyfrowy, II miejsce DVD, III miejsce 2 równorzędne nagrody: Gry, zestawy lamp rowerowych LED, latarki.

Rozstrzygnięto konkurs „”Plastyczny „” pod hasłem „”Bezpieczna droga do szkoły””, przygotowany i przeprowadzony przez Straż Miejską w Łomiankach.
Autorzy 6 najładniejszych prac otrzymali DVD, radioodtwarzacze i telefony bezprzewodowe. Przyznano także 3 wyróżnienia nagrodzone grami planszowymi, słuchawkami i zestawami lamp rowerowych LED oraz wręczono 3 nagrody za prace zbiorowe (pomoc rodziców): gry planszowe ,zestawy lamp rowerowych LED i słuchawki.

W konkursie „”rowerowym”” rozegranym na torze przygotowanym przez SM, najlepsza trójka cyklistów otrzymała ROWERY!
Wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali kamizelki odblaskowe i breloczki do plecaków z numerem telefonu do Straży Miejskiej w Łomiankach.

W konkursach sportowych przygotowanych przez nauczyciela w-f Pana Mariusza Borowca i nauczycieli SP nr 1 w Łomiankach, przyznano 6 nagród głównych, nagrodzonych rowerami, DVD i radioodtwarzaczami. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali gry planszowowe i zestawy lamp rowerowych LED.

W konkursie „”Wokalnym”” przyznano wiele nagród w tym radioodtwarzacz, słuchawki, zestawy lamp rowerowych gry planszowe, latarki. Jedną z nagród otrzymały uczestniczące w konkursie wokalnym żona i córka Pana burmistrza. Swoją nagrodę przekazały na aukcję charytatywną (zbiórka funduszy na chore dzieci). AUKCJA ODBYWAŁA SIĘ TEGO SAMEGIO DNIA na terenie szkoły.

Podczas pikniku zostało rozdane 12 nagród przyznanych przez; Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII „”ZACHOWAJ TRZEŻWY UMYSŁ””

Największą atrakcją dla dzieci i nie tylko, był nie oznakowany samochód policyjny z kamerą wideo, którym przyjechał na zaproszenie Straży Miejskiej aspirant Robert Urbaniak z warszawskiej drogówki.

Dla wszystkich dzieci i rodziców był przewidziany poczęstunek, z czego chętnie po trudnych i wyczerpujących zmaganiach w poszczególnych konkurencjach korzystały.

Organizatorzy zapewnili wszystkim również opiekę pielęgniarską, którą pełniła Pani Marta Kotomska.

GKRPA dziękuje, Dyrektorowi Szkoły Markowi Lisowi, Mariuszowi Borowiec z nauczycielami, Jerzemu Warchoł z ICDS, Iwonie Kowalewskiej ze Szkoły PZ Pięcioboju Nowoczesnego, pracownikom ZWiK w Łomiankach. Serdeczne podziękowania dla Komendanta Straży Miejskiej Jacka Piłkowskiego i funkcjonariuszy oraz Marzenie Madejskiej z referatu promocji w UM, pracownikom referatu oświaty Ewelinie Kordek i Arturowi Osiak.

Podziękowania kieruję również do członków komisji za zaangażowanie w przygotowaniu tego pikniku: Ani Kępie, Iwonie Wichrowskiej, Asi Cackowskiej, Bogdanowi Falińskiemu i Jerzemu Skórze.

Przewodnicząca GKRPA, Magda Wójcicka


W konkursach nagrodzeni zostali:

KONKURS PLASTYCZNY
Kuba Mydłowski, Joanna Opiela, Krzyś Dykty, Dominik Dąbrowski, Igor Naftyński, Julia Dybicka, Jakub Kopiński, Weronika Chlipała, Kuba Aleksandrowicz
Prace zbiorowe (pomoc rodziców): Oskar Zaleski, Wiktoria Tomaszewska, Oliwia Wożniak

KONKURS SPORTOWY
Sypuła Tomasz, Maj Andrzej, Dabrowski Robert, Wisniewska Monika, Neska Piotr, Skorypowski Andrzej

KONKURS ROWEROWY
Daniel Sasanko, Kamil Bieliński, Kacper Sosnowski

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY LATAWIEC
Oskar Zaleski, Justyna Radomska, Maksymilian Migacz, Benedykt Skorupowski


foto: mm

Rodzinna sobota

Rodzinna sobota

Rodzinna sobota

Rodzinna sobota

Rodzinna sobota

Rodzinna sobota

Rodzinna sobota

Rodzinna sobota

Rodzinna sobota

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *