www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Rok po Debacie Kandydatów na Burmistrza

Równo rok temu odbyła się zorganizowana przez LOMIANKI.INFO Pierwsza Debata Kandydatów na Burmistrza Łomianek 2010. Czy pamiętamy jeszcze programy, które wtedy formułowali kandydaci na Burmistrza Łomianek. Czy obecny burmistrz – wtedy kandydat – wywiązuje się ze swoich obietnic…?

W Debacie swoje osoby oraz programy prezentowali kandydaci Tomasz Dąbrowski (obecny burmistrz) oraz Wiesław Pszczółkowski.

Debatę prowadził mieszkaniec Łomianek, aktor – Roch Siemianowski. Aula ICDSu wypełnili, niejednokrotnie dość emocjonalnie reagujący na słowa kandydatów, mieszkańcy Łomianek co zauważył Tomasz Dąbrowski mówiąc „Bardzo się cieszę że tylu tu Państwa widzę, to jest naprawdę imponujące. Aż rośnie serce…””.


Scenariusz DEBATY przewidywał:

I. Prezentacje kandydatów przez prowadzącego.

II. Odpowiedź kandydatów na 3 tożsame pytania.

1. Władze Łomianek od lat nie potrafią sobie poradzić z budową sieci wodno-kanalizacyjnej. Jeżeli nie wybudujemy kanalizacji do roku 2015, to grożą nam wysokie kary unijne. Jak Pan – w przypadku pełnienia funkcji burmistrza – zamierza rozwiązać ten problem? W jakim stopniu Łomianki będą skanalizowane pod koniec kadencji, czyli jesienią 2014 r.?

2. Łomianki są miejscowością bardzo zróżnicowaną pod względem społecznym. Stanowią w zasadzie zlepek żyjących trochę swoim życiem osiedli i sołectw. Znaczna część mieszkańców (zwłaszcza tych, którzy sprowadzili się w ostatnich latach) traktuje Łomianki jako sypialnię. Dodatkowo, na dwie części dzieli miasto ul. Kolejowa. Jakie działania po wyborze na burmistrza zamierza Pan podjąć w celu integracji mieszkańców i budowania więzi lokalnych.

3. Jaka jest Pana wizja przyszłości Łomianek? Jakie działania, będąc burmistrzem, zamierza Pan podjąć w celu budowania tej wizji?

III. wymiana pytań „”kandydat do kandydata””.

IV. podsumowanie debaty przez każdego z kandydatów.


Zachęcamy do przypomnienia sobie tego wydarzenia. ZOBACZ VIDEO

redakcja@lomianki.info

Rok po Debacie Kandydatów na Burmistrza

Rok po Debacie Kandydatów na Burmistrza

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *