www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Rozbiegali Łomianki…

ŁOMIANKOWSKA GRUPA BIEGOWA jak żadna dotąd społeczna inicjatywa integruje dziesiątki osób zafiksowanych na bieganiu…

O tej nieformalnej grupie pisaliśmy już nie raz. Opisywaliśmy jej początki – byłoto prawie rok temu. Grupa powstała po zorganizowaniu przez Grzegorza Targońskiego(założyciela grupy) Pierwszego Łomiankowskiego Biegu o Puchar Lodów z Bitą Śmietaną, przebiegającego szlakamiPuszczy Kampinoskiej na dystansie 6 km.
Wtedy Grupa liczyła kilka osób, obecnie jest ich kilkadziesiąt – grupa się rozwija.
ŁGB starała się o wsparcie z Urzędu Gminy Łomianki, składając wnioski wspólnie m.in. ze stowarzyszeniami PracowniaŁomianki oraz Nasze Łomianki. Urząd nie zdecydowal się pomóc biegaczom.
„Trudno. Nie obrażamy się, będziemy dalej biegać, reprezentując Łomianki. Obecnieszukamy wsparcia poza granicami naszego miasta, m.in. w Funduszu Inicjatyw Obywatelskich” – mówi Grzegorz Targoński.
„Pomarańczowi” biorą udział w większościważniejszych zawodów. Ostatnio m.in.w Biegam Bo Lubię Lasy, Orlen WarsawMarathonie i towarzyszącym mu bieguOshee, Biegu Łosia w PuszczyKampinoskiej, charytatywnymbiegu Wings for Lifew Poznaniu,Ekiden’ie w Oleckiej Trzynastce.

KAŻDY MOŻE DOŁĄCZYĆ
W treningach, które odbywająsię w poniedziałki, środyi piątki biorą udział biegaczeo różnym poziomie zaawansowania.Dla początkującychdystans 5 kilometrów, a dlawprawionych – 10, 20 kilometrów i więcej…jest tym odpowiednim. Na treningach– mimo, że wspólnie – każdy biega swoimtempem i na dystansie na miarę swoichmożliwości, choć szybkie tempo jednychczęsto motywuje drugich do pokonywaniawłasnych barier. Podobnie jest z zawodami,w których członkowie ŁomiankowskiejGrupy Biegowej biorą udział.
Są i biegowi wyczynowcy. Mariusz Marszal(zdjęcie obok) przebiegł ostatni OrlenWarsaw Marathon (dystans 42 km,195 m) w czasie poniżej 3 godzin, a dokładnie2:54:33, co jest naprawdę świetnymwynikiem. Jak powiedział nam Mariusz– „Biegam od około 6 lat, ale tak napoważnie trenuję od 2 lat. Trenuję 5 razyw tygodniu i nie są to tylko treningi biegowe.Przez bieganie poznałem mnóstwowspaniałych ludzi i wybitnych sportowców.Początkującym biegaczom doradzamwytrwałość i systematyczność orazwspólne treningi z grupą ŁGB. Są w niejświetni ludzie i super atmosfera. To dziękitej grupie osiągam takie wspaniałe sukcesy”.

BIEG ŁOMIANEK
24 maja br. odbędziesię, zorganizowanyprzez Urząd Miejski iICDS, Bieg Łomianekna dystansie 10 km.Patronem biegu jestmedalistka olimpijskaIrena Szewińska, odwielu lat mieszkankaŁomianek.
„Cieszę się, że w Łomiankach taki bieg sięodbędzie. Jednak decydując się na pobiegnięcie10 kilometrów trzeba troszkę sięprzygotować, potrenować, dwa… trzy razyw tygodniu. Życzę wszystkim uczestnikompowodzenia, a niezdecydowanych zachęcamdo udziału. Do zobaczenia na BieguŁomianek!” – zapraszała Irena Szewińskapodczas wywiadu z cyklu „Kilka minutpo sąsiedzku…”, który można zobaczyć naportalu www.LOMIANKI.INFO
Także Łomiankowska Grupa Biegowa namawiawszystkich pasjonatów bieganiado udziału w Biegu Łomianek, w którymstawi się jej liczna reprezentacja. „Bieganiełączy ludzi ze wspólną pasją. Traktujemyten bieg jak nasz własny. Pomysł organizacjibiegu zgłaszaliśmy do Urzędu jużw zeszłym roku”.

Aleksandra Moraczewska

Rozbiegali Łomianki...

Rozbiegali Łomianki...

Rozbiegali Łomianki...

Rozbiegali Łomianki...

Rozbiegali Łomianki...

Rozbiegali Łomianki...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

4 komentarze

 1. Jarek

  Widziałem biegaczy w poniedziałek w okolicach Warszawskiej i Przeskok. Kilkadziesiąt osób, wszyscy uśmiechnięci. Super wyglądali.
  Czytam teraz, że startują w łomiankowskich koszulkach w biegach nie tylko w Warszawie i okolicach, a w całym Kraju. To jest dopiero promocja!

  Nie zwracajcie uwagi na zasiedziałych urzędników i polityków na burmistrzowskich stołkach. Siła w Was i Waszej niezależności!
  Super pozytywny LIKE! Tak trzymać!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. DoDu

  Chciałam biec z Biegu Łomianek ale niestety mnie nie stać. 60 złotych to obiad na kilka dni.
  Szkoda, że zabrali się za to Urzędnicy. Jak wiadomo kosztuje to wtedy znacznie więcej niż gdy robiła to jakaś Fundacja albo Stowarzyszenie. Nawet mówił o tym burmistrz Dąbrowski.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Adam

  Bywają i droższe biegi, choć faktycznie 60 złotych to trochę dużo. Ważne, że w końcu po zabiegach ŁGB coś się ruszylo. Szkoda, że do organizacji nie zaproszono pomysłodawców.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Burmistrz Dąbrowski rozbiegał Łomianki

  Już 24 maja przy ICDS rozpocznie się bieg Łomianek, w którym wystartują setki mieszkańców swym udziałem okazując wdzięczność i podziękowanie Burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu za to , że tak wspaniale promuje sport!

  Bieg Łomianek jest organizowany przez Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, który jak nikt wcześniej wspiera bieganie w Łomiankach. To nasz Burmistrz Tomasz Dąbrowski rozbiegał Łomianki a nie jakieś pomarańczowi przebierańcy.

  Szkoda, że Bieg w Lomianakch nie jest promowany przez lomianki.info bo to wspaniała impreza biegowa zorganizowana przez Burmistrz Tomasza Dąbrowksiego.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *