www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Rozpoczęła się astronomiczna zima

Choć aura za oknem zupełnie na to nie wskazuje, właśnie dziś rozpoczęła się astronomiczna zima. Dzisiejszy dzień był jednocześnie tym najkrótszym w roku, bo trwał zaledwie 7 godzin i 42 minuty.

Jednych ta data cieszy, innych przeraża. Kilka wcześniejszych zim mocno dało nam w kość – śniegu było dużo za dużo, a wraz z nim były też dodatkowe, nielubiane przez nas czynności, jak nieustające odśnieżanie – samochodu, podjazdu, chodnika. Zima to również solarki i błoto pośniegowe na ulicach. Ale śnieżne zimy mają też plusy – jest niewątpliwe pięknie kiedy biel otuli świat, kiedy mróz ściśnie, prószy śnieg, i wszystko dokoła się skrzy. No po prostu magia. Śnieżna zima to frajda dla dzieci i one chyba nigdy w śniegu nie dostrzegają minusów.

No właśnie, niektóre poprzednie zimy były śnieżne, mroźne i białe, a niekiedy ciągnące się w nieskończoność (pamiętny rok 2013, kiedy śnieg leżał do Wielkanocy i lepiono w ogródkach bałwany-króliczki), ale ta zeszłoroczna była bura, krótka i całkiem nie biała (nie licząc krótkiego epizodu). I wiele wskazuje na to, że ta może być podobna… bo na razie – co widać za oknem – grudzień bardziej przypomina listopad.

Astronomiczna zima się rozpoczęła, kalendarzowa zaraz rozpocznie, a od jutra zacznie dnia systematycznie przybywać i 21 stycznia (w ferie zimowe) będzie on już o godzinę dłuższy.

Rozpoczęła się astronomiczna zima

Rozpoczęła się astronomiczna zima

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *