www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Rozwój Łomianek okiem Holendrów

21. i 22. maja 2013 r. odbyły się spotkania z firmą RDH Architekci Urbaniści dotyczące wizji zagospodarowania Łomianek. Spotkanie prowadzili Huub Droogh – prezes zarządu oraz Sylwia Mikołajczyk – dyrektor holenderskiej firmy.

Podczas pierwszego spotkania w Domu Kultury w Łomiankach omawiano pomysł na zagospodarowanie ulicy Warszawskiej. Na początku zostały przedstawiony pomysły a w dalszej części głos zabrali mieszkańcy, zgłaszając swoje pomysły i uwagi.


Drugie ze spotkań, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Dziekanowie Polskim, dotyczyło tzw. byłego korytarza ekologicznego w okolicach. Podobnie jak na spotkaniu dnia poprzedniego najpierw został przedstawiony pomysł a potem głos zabrali mieszkańcy.

redakcja@lomianki.info

Rozwój Łomianek okiem Holendrów

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

8 komentarzy

 1. Krzysztof

  „Podczas 2 spotkania w Domu Kultury w Łomiankach omawiano pomysł na zagospodarowanie ulicy Warszawskiej.

  Nalezy dodac że spotkanie było prowadzone po angielsku pomimo sprzeciwów osób które nie znały języka ang. Jak zawsze są lepsi i gorsi…
  Co do prezentacji za 40 tys zł to myśle że Polacy mogli to zrobić rownie dobrze, albo i lepiej znając potrzeby mieszkańców i nasze realia. Pytanie kto to zlecil i w jakim celu…

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Monika

  Pomysły całkiem ciekawe zwłaszcza te dotyczące zagospodarowania terenów zalewowych. Luźna zabudowa jednorodzinna nad Wisłą jest jak najbardziej wskazana i do tego tereny rekreacyjna dostęne dla ogółu mieszkańców.

  Tylko teraz powstaje pytanie czy Burmistrz będzie bardziej dbał o interesy WSZYSTKICH mieszkańcó Łomianek czy tylko małej (i głośnej) grupki właścicieli ziem rolnych i deweloperów mających chęć postawić zamknięte tanie osiedla bliźniaków i bloków?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Krzysztof

  Nic nie stoi na pzeszkodzie Pani Moniko, żeby Pani odkupila od tej malej i glośnej grupki właścicieli nieruchomości na tych teranch i dla dobra społeczności przeznaczyla je na tereny rekreacyjne i dostępne dla ogółu mieszkanców.

  Jesteśmy za my też jesteśmy przeciw blokowiskom:)

  0
  0
  Odpowiedz
 4. karol

  Zawsze znajdzie się jakiś narzekacz, który będzie wszystko krytykował a najbardziej to, że ktoś inny, tym razem z Holandii, ma inną niż on koncepcję.

  Niedawno był jakiś protest właścicieli ziem na terenie zalewowmym Łomianek Dolnych, że nie mogą stawiać gęstej zabudowy. Nastawiają osiedli mieszkaniowych, przyjadą słoiki z całej Polski a jak ich woda zalejie, staną w kolejce do burmistrza o pieniądze na odbudowę.

  Rekreacja i tylko rekreacja w Łomiankach Dolnych. Żadnych bloków.
  Jeśli ktoś ma z tym problem, jak widoczny tu Krzysztof, może ziemie sprzedać i wyjecha.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Zuzka

  Karol daj spokój. Krzysztof pewnie nawet tu nie mieszka. Kupił 15 lat temu ziemie rolną na terenie zalewowym za grosze a teraz chce na tym zarobić sprzedając developerowi.

  Absolutnie jestem przeciwna zabudowie szeregowej i blokowiskom na terenach Doliny Łomiankowskiej.

  Minimum 2000 metrów, zabudowa jednorodzinna i koniec. Radni nie powinni się godzić na więcej.
  Nikt nie będzie płacił odszkodowań za drogi, nikt nie będzie płacił odszkodowań za stawianie domów na terenach podmokłych.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. IRENA

  A tak przy okazji to wiecie ile kosztowała ta prezentacja PP
  i wizja Holenra ( bo widziałam tylko jednego) ? kto wie ile za to poszło z naszych podatków ?

  0
  0
  Odpowiedz
 7. offroader

  IRENA zadaje dobre pytanie. Może zamiast uprawiania wizjonerstwa burmistrz zająłby się łataniem dziur. Tak dziurawcyh ulic w Łomiankach to jeszcze nie było!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Czytelnik

  40 000 zł netto za każdą prezentację, razem butto 98400zł ale dla niepoznaki zakontraktowane osobno. Czyli nikomu nie potrzebne 2 występy Holenderskiego błazna kosztowały mniej więcej tyle ile każdy ze zwolnionych (potrzebnych) urzędników do końca roku.
  Dziękujemy panie Burmistrzu.
  Po zatrudnieniu za 150 000 rocznie doradcy prawnego, kupnie bezsensownej działki pod szkołę na którą nie ma pieniędzy(z przepłaceniem 500 000, przy współudziale wspomnianego prawnika) mamy kolejny przykład pańskiego „gospodarczego pomyślunku”.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *