www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

RUSIECKI PIOTR
– kandydat do Rady Miejskiej Łomianki

Informację o tym na jakie stanowisko kandydat kandyduje.
Jestem kandydatem na radnego do Rady Miejskiej w Łomiankach z okręgu nr.2 czyli osiedli: Łomianki Stare, Łomianki Trylogii, Łomianki Powstańców, Łomianki Dolne, Łomianki Chopina, Łomianki Centralne, Łomianki Górne, Dąbrowa Zachodnia, Dąbrowa Równoległa. Startuję z bezpartyjnego komitetu Twoje Łomianki.

Krótką informację o kandydacie.
W Łomiankach mieszkam od urodzenia czyli od 35 lat. Tutaj od pokoleń mieszka moja rodzina. Mam dwóch synów Kacperka i Franciszka, żona Magdalena z wykształcenia jest psychologiem. Ukończyłem Akademię Koźmińskiego wydział zarządzanie i marketing o specjalności psychologia podejmowania decyzji. Jestem bezpartyjny. Moje pasje to działalność społeczna, piłka nożna, siatkówka, podróże, brydż, narty, ogrodnictwo. Pracuję społecznie w KS Łomianki. Jestem radnym Rady Miejskiej obecnej kadencji.

Co zrobiła Pani, co zrobił Pan dla Łomianek dotychczas?
Obiecałem mieszkańcom naszej gminy zniesienie opłaty adiacenckiej, pomimo początkowego oporu części Rady Miejskiej w tej kadencji udało się znieść zupełnie ten kolejny parapodatek. Obecnie jestem także trenerem w KS Łomianki. W ramach działalności w KS Łomianki w poprzednich latach wybudowaliśmy boisko piłkarskie, daliśmy szanse trenowania piłki nożnej dzieciom i młodzieży. W tej kadencji udało się odtworzyć uchwałę dotyczącą terenu boiska KS Łomianki, która zaginęła w gminie w poprzednich kadencjach, dzięki temu nasz lokalny klub działa i może dalej szkolić dzieci i młodzież odciągając od narkotyków i patologii. Udało się obronić teren pod Orlik, dzięki temu mamy ogólnodostępne boisko dla dzieciaków i młodzieży. Wspólnie z mieszkańcami Chopina, panią Sołtys i Radą Sołecką w tej kadencji udało się wybudować plac zabaw dla dzieci przy ul. Wspólnej. Jestem autorem wielu artykułów opisujących problemy mieszkańców, publikowanych w prasie lokalnej oraz współautorem artykułów o tematyce sportowej a także przedwojennej historii Łomianek. Jako radny obecnej kadencji, rozpocząłem starania o inwestycje na terenie mojego okręgu Łomianek Starych, Trylogii, Powstańców, sołectw Chopina i Łomianki Dolne. Patrząc na ten obszar, udało się zrealizować wiele inwestycji, choć potrzeby dalej są duże. W obecnej kadencji udało się także zwiększyć środki finansowe dla sołectw, o co zabiegałem od 2005 roku jeszcze, gdy działałem w radzie sołeckiej. Udało się także zwiększyć środki finansowe dla organizacji pozarządowych w ramach dotacji z urzędu miasta. Uważam, że dalej trzeba zwiększać te kwoty. Mieszkańcy mają prawo mieć większy wpływ na decyzje urzędu.

Co ma zamiar zrobić Pani / Pan dla Łomianek w przyszłości?
Obecnie najpilniejsze problemy zostały zapisane w strategii gminy. Jak najszybciej należy wybudować sieć wodociągową i kanalizacyjną, w tej sprawie całą kadencję składałem i będę składał wnioski. Uchwalić plany zagospodarowania przestrzennego zgodnie z wolą mieszkańców i uwolnić tereny pod zabudowę jednorodzinną. Chciałbym także zwiększyć środki finansowe dla osiedli z terenu miasta, sołectwa już otrzymują większe pieniądze. Chciałbym także dopilnować wybudowania kolejnego boiska. Mam nadzieję, że w najbliższej kadencji w końcu uda się doprowadzić do stworzenia rezerwy pod pojazd szynowy do Warszawy.

RUSIECKI PIOTR<br data-lazy-src=

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

10 komentarzy

 1. miezkaniec

  super tylko nic z tego nie wynika , mamy nadzieję że ten Pan pełni jakiekolwiek funkcje ostatnie dwa miesiące. dziękujemy już Panu za chamstwo i arogancję.

  2
  1
  Odpowiedz
 2. Radek

  Tak konfliktowe osoby nie powinny NIGDY pełnić żadnych funkcji w samorządzie.

  2
  2
  Odpowiedz
 3. xxxxx

  Ten kandydat-byłaby to kara dla Łomianek.
  Krzywd jakie wyrządzili ludziom on i kolegium burmistrzowskie nikt tak szybko nie zapomni.
  Najlepiej niech zmieni miejsce zamieszkania.

  2
  1
  Odpowiedz
 4. mieszkaniec2

  Cytat z programu wyborczego kandydata Rusieckiego „Uchwalić plany zagospodarowania przestrzennego zgodnie z wolą mieszkańców…” – jak to się ma do działań Pana oraz Burmistrza w sprawie osiedla Prochownia (???) Wola mieszkańców osiedla oraz uchwała Rady Miasta zostały zignorowane przez Panów!!! To jest przykład rzetelności programów ogłaszanych przez kandydatów przed wyborami! Takich kandydatów nam nie trzeba. Wierzę w mądrość mieszkańców Ł.

  1
  0
  Odpowiedz
 5. mieszkaniec.3

  Mieszkam w Łomiankach od 16 lat. Wciąż mam w pamięci jak zarządzane były w latach wcześniejszych : „spektakularne sukcesy” (szczególnie finansowe!) poprzedniej ekipy i nieporadność jeszcze wcześniejszej. Widzę ogromną różnicę NA KORZYŚĆ, po latach stagnacji Łomianki rozwijają się nie tylko za sprawą uporu i operatywności mieszkańców ale także dzięki efektywnej pracy władz naszego miasta. Wiem, że jest w tym znaczny wkład pracy p. Rusieckiego. Jak widać pamięć niektórych zawodzi, a może mieszkają tu zbyt krótko?
  Nie widzę potrzeby, by zmieniać na osobę „niewiadomą” kogoś, kto się sprawdził.
  Głosuję na P. Rusieckiego.

  1
  2
  Odpowiedz
 6. Byk

  Rusiecki dba tylko i wyłącznie o swój interes. Nigdy żadnym czynem nie działał w interesie społecznym. Nie jest godzien otwierać szlabany na granicy gminy.

  1
  0
  Odpowiedz
 7. Widz Frania

  hahhaha jaki ojciec taki syn

  2
  0
  Odpowiedz
 8. Rusiecki - Panu już dziękujemy

  Wystarczy już tego oszczerstwa, chamstwa i arogancji.
  Pokazał Pan już ze swoją „paczką” co potraficie. Pobudowali wielkie osiedla a teraz rezerwy pod pojazd szynowy chce robić…

  To nie jest nawet śmieszne, to jest żałosne!

  „…sołectwa już otrzymują większe pieniądze.” – dzięki nowej władzy bo Wy zagarnialiście tylko do siebie! Nie przypisuj Pan sobie cudzych zasług!

  1
  0
  Odpowiedz
 9. do tego co dziekuje

  Nie zauważyłeś cymbale z którego to roku te artykuł, teraz mamy inną władze, deweloperską, a sołectwa dostają większe pieniądze i na co je przeznaczają, szczególnie ciekawy projekt deweloperski tz.Struga Dziekanowska i przejecie cudzej własności wzdłuż, łącznie z prywatnymi terenami J.Kiełpińskiego ile to te sołectwa sypnęły tej kasy, ponoć dobrowolnie.A wizytówka tej władzy to odrapany budynek UM trzeci rok. 15 min do Warszawy.

  0
  1
  Odpowiedz
 10. Mieszk

  Rusiecki jak został wice zrealizował wszystko co obiecał. I wcale mnie nie dziwi hejt, bo jest skuteczny, a takich się nie lubi. Pozdro wszystkich.

  2
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *