www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Rusza przebudowa Zachodniej

Jak informuje UM Łomianki…

1 sierpnia rozpocznie się przebudowa ulicy Zachodniej na Dąbrowie Zachodniej. Do końca października powstanie nowa nawierzchnia, chodnik i ścieżka rowerowa na odcinku od Wiślanej do Zielonej.

Do postępowania przetargowego zgłosiło się aż dziesięć firm. Dzięki temu Urząd Miejski uzyskał atrakcyjną cenę. Przebudową Zachodniej zajmie się firma DROGI I MOSTY Jan Kaczmarczyk z Pułtuska. Firma została zobowiązana do udzielenia 5-letniej gwarancji na przebudowę. W trakcie robót – na odcinku ok. 700 m – zostaną wykonane m.in. nowa nawierzchnia, chodnik, ścieżka rowerowa, zjazdy indywidualne oraz zatoki autobusowe.
Koszt prac, które według umowy mają zostać zakończone do 31 października 2016 r., to 1 183 357,66 zł.

W związku z planową inwestycją, mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Nasilą się one w drugiej połowie sierpnia, do tego czasu będą prowadzone prace przygotowawcze.

Rusza przebudowa Zachodniej

Rusza przebudowa Zachodniej

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

8 komentarzy

 1. Hubert

  „1 sierpnia rusza przebudowa”. Mocno wirtualna ta przebudowa bo nic nie widać. Pewnie ruszy 1 września jak wszyscy wrócą z wakacji 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Hubert

  Przebudowa Zachodniej. Dzień 10. Praca wre.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Hubert

  Dzień 11. Nic się nie dzieje. „W drugiej połowie sierpnia nastąpi intensyfikacja prac”. Aż strach…

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Jacek

  16 sierpień A na Zachodniej bez zmian.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Hubert

  18 sierpień – dalsza intensyfikacja prac! Strach pomyśleć co będzie dalej. Na początku czerwca mieszkańcy ul. Zachodniej otrzymali po kartce A4 z radosną informacją o rozpoczęciu prac, które będą trwały od czerwca do końca października. Jak na przebudowę 700 metrów ulicy czas ten wydawał się dziwnie długi w dobie koparek i innej mechanizacji, jednakże wszystko jasne. Czerwiec, lipiec, sierpień nic się nie dzieje, bo i po co, lepiej po wakacjach zacząć mieszkańcy wrócą z urlopów i będą mogli docenić naocznie budowę alei „artystów”. A może wykonawca zbiegł??

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Bogdan

  Dziękować Burmistrzowi Dąbrowskiemu na kolanach za to, że patrzy w waszą stronę i ma chęć wyremontować wam ulicę. Jak tak dłużej bedziecie pyskować to może jeszcze zostaniecie z tym co macie. Chcecie się przekonać?

  Dobra rada. Weźcie przykład z Pana Radnego Bogumiła Sikorskiego i list napiszcie pochwalny do naszej Gazety Łomiankowskiej to i remont szybciej ruszy.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Piotr

  Najlepiej robić zimą. Szybciej się rozsypie. Coś aktywiści z osiedla „kwiatowego” ucichli, a już sukcesy trąbili. Może znowu planują jakieś akcje protestacyjne przeciwko budowie alternatywnego wjazdu z Gdańska do Warszawy? Może przywiązywanie do drzew, w końcu po to je sadzili wzdluż ul. Sierakowskiej. Aha spoko, mają sukces. Po dwóch latach starań dostali dwie latarnie 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 8. gość

  Budowa wirtualna. Za to ścieżka rowerowa na Warszawskiej powstała ostatnimi czasy. Ale jaka to ścieżka – pogratulować. Przez dwa przystanki. Ciekawe ilu wysiadających z autobusu wpadnie pod koła rowerów. No i zlikwidowano dwie wiaty przystankowe. I po to urząd szukał swojego czasu eksperta od ścieżek rowerowych??? Jaka gmina taki ekspert

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *