www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

S-7 nie przed Euro 2012

Jak napisano w Gazecie Stołecznej…

„Nie ma już żadnych szans na to, by przed Euro 2012 powstała nowa trasa wylotowa z Warszawy w stronę Gdańska.
Nowa droga ekspresowa S-7 miała m.in. ułatwić ominięcie wiecznie zakorkowanych Łomianek. Wielu urzędników do niedawna liczyło, że trasa powstanie przed Euro 2012. Ułatwiłaby przejazd kibicom między Warszawą i Gdańskiem. W obu miastach mają być rozgrywane mecze w czasie piłkarskich mistrzostw.

O szybkiej budowie arterii możemy jednak tylko pomarzyć. Trasa utknęła u ministra środowiska. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od początku 2007 r. czeka, aż wskaże on najlepszy wariant przebiegu drogi.
Jest ich kilka. Najczęściej rozpatrywane to:
• zaplanowany 40 lat temu przez Chomiczówkę i dalej obrzeżami Puszczy Kampinoskiej;
• wariant omijający Chomiczówkę przez Radiowo i dalej tak jak poprzedni;
• wariant z odnogą Wisłostrady na Bielanach dalej nad Wisłą powiększonym wałem przeciwpowodziowym w stronę Czosnowa. […]

– W tym tempie to się u nas wiele nie zbuduje. Dlaczego minister środowiska dopiero latem skierował sprawę do owej komisji? – dziwi się Robert Chwiałkowski ze stowarzyszenia SISKOM, które wspiera rozwój infrastruktury transportowej.
Przypuszcza, że urzędnicy nie chcą podjąć decyzji, bo boją się kolejnych protestów. Planowany od 40 lat wariant został zaskarżony m.in. przez mieszkańców Chomiczówki i Dąbrowy Leśnej, czyli zachodniej części Łomianek. W tej ostatniej mieszka m.in. były wicepremier Roman Giertych. Według wojewódzkiego inspektora sanitarnego podstawowy wariant jest jednak najlepszy. […]””

Z tekstu wniosować można, że sprawa S-7 jest właściwie w punkcie wyjścia – więc zapewne jeszcze długo poranne dojazdy do Warszawy dla nas wszystkich będą, delikatnie rzecz ujmując, uciążliwe.

Artykuł autorstwa Krzysztofa Śmietany jest dostępny na stronach Gazety.pl.

źródło: Gazeta Stołeczna
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *