www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

S7 dla kurników Razem

Witam Państwa w ten pogodny, słoneczny dzień 1 kwietnia 2014r.
Obserwator 2 właśnie przekazał naszemu Laboratorium dzisiejsze wiadomości z Łom-Piong Urzędu:

– Od samego rana w gabinetach panuje wprost niezwykłe ożywienie. PioRus biega z wypiekami na twarzy, zaalarmowany przybył Senior. Ale to Łoś w zielonym garniturku był pierwszy, to on przyniósł rewelacyjne wiadomości wprost od Ekologów. Wszyscy wpadli do szefa, który natychmiast zamienił się w Dąbrorusa.
– Koniecznie musimy zorganizować w tej sprawie konferencję z Kampinoskim Parkiem Narodowym, z samą Dyrekcją i zaprosić dużo mieszkańców.
– Tak, tak, niech nasz Łoś się tym zajmie i dalej sprawę załatwia. Powiedz dokładnie o co chodzi.
– Szefie, dzisiaj rano okazało się, że mamy dodatkowy wspaniały argument za budową NATYCHMIAST trasy S7 pod Puszczą! Nie dość, że obroni ona Puszczę przed ludźmi i nie będą się pętać gdzie nie potrzeba, to jeszcze obronimy naszych drogich Wyborców przed Puszczą !!
– Coś ty, jak w dramacie Makbet, kto uwierzy, że las nas zaatakuje ?
– Nie, po prostu w Puszczy mieszkają rysie, bardzo się rozmnożyły, rozumiesz, takie dzikie koty. Jak będzie trasa, to one nie będą atakować kurników w Łom-Piong, nie będą dusić kur naszego elektoratu. Rozumiesz ? Mamy nowe wspaniałe hasło: Stop rysiom z Kampinosu ! – Organizujemy nowe stowarzyszenie „Kurniki Razem”, albo może „Ocalmy nasze kurczaki” – wykrzyknął PioRus i Łoś.
– Racja, wszystkie kury są nasze, a najważniejsze te kurniki naszych wyborców, masz rację Łosiu.
– Zadzwońmy do Pani Razem, niech już działa, umawiajmy termin konferencji, zaproś telewizję, szykuj ulotki !! Tak dla S7 pod Puszczą, stop dzikim rysiom z Kampinosu. Chcemy nowoczesności i postępu, popieramy rozwój. A przy okazji dbajmy o bezpieczeństwo naszych kurczaków, modernizacja Kolejowej tego nie zapewni, wyborcy pójdą z nami.
– Głosujcie na nas, my obronimy Wasze kurniki !! – Hasła do ulotki wprost same się nasuwały Seniorowi, PioRusowi i Łosiowi.
Dąbrorus był wzruszony ich chęcią walki.
– Tak, to jest wspaniały temat, teraz nikt nie powie, że chodzi o odrolnienie naszych działek, przecież walczymy o kury elektoratu.
– Słuchajcie, słuchajcie, a jak nie zechcą tej cholernej trasy zbudować szybciej niż za 20 lat, to co my wtedy powiemy Wyborcom?? – przytomnie zaskrzypiał Senior.
– No, wtedy Pani Razem zalobbuje żeby chociaż ekrany postawili, zwołamy kolejną debatę, ogłosimy wielki czyn społeczny. Przecież wysokie ekrany też mogą obronić nas przed rysiami z puszczy. Okoliczne samorządy poprą nas z pewnością. No, może z Młocinami będzie gorzej, bo tam kur nie trzymają, mogą tym razem spasować, odniosą się bez entuzjazmu….
– Coś ty, nawet bez Młocin pokażemy jak wiele możemy razem z Razem zrobić dla elektoratu, który nas z pewnością doceni przy urnach.
– No tak, ale może jednak poczekajmy, może nie dzisiaj, bo, eee – wiesz ta data może zostać źle zrozumiana. Może ekolodzy mnie akurat dzisiaj podpuścili ?? – zauważył dobrotliwie Łoś patrząc na Dąbrorusa swymi okrągłymi, poczciwymi oczami.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. xyz

  O naszym miasteczku napisano już nieprzebrane ilości tekstów, skarg i pełnych oburzenia analiz. Nic jednak nie jest tak adekwatne jak czysty pure nonsense.
  Pod dobrą datą tą całą menażerię nawet da się lubić. Gorzej jak się skończy pierwszy kwietnia i trzeba będzie wrócić do nieliterackiej rzeczywistości.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Ubawiony

  Gratuluję prima aprilisowego poczucia humoru, chociaż tematyka wcale nie jest zabawna. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wpisy w tym klimacie.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. znudzony laboratorium

  Nudne i mało zrozumiałe te przepychanki. Już chyba tylko sam autor wie o co chodzi. Nic nie wnoszący przekaz tak samo jak ten od lomiankirazem.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. trzeźwy

  Przed pisaniem kolejnych odcinków proponuję mniej wina do kolacji…

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Obserwator 2

  In vino veritas, in aqua sanitas.
  W winie prawda, w wodzie zdrowie.
  Dziękuję za zaszczytne przypuszczenie. Jak rozumiem trzeźwy doszedł do wniosku, że po winie odchodzimy do prawdy o naszym Miasteczku.
  Dalsza część łacińskiego przysłowia (w wodzie zdrowie) nawiązuje wprost do Dogmatu o niezatapialności Łomianek. Proszę o kolejne wypowiedzi.
  Ale ogólnie pudło, bo ja akurat jestem abstynentem.

  Pozdrawiam, Obserwator 2.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *