S7… inwestycja odłożona
Jan informuje portal Onet.pl… Południowa obwodnica Warszawy zostanie dokończona kosztem odsunięcia w czasie budowy dwóch fragmentów trasy S7 – w kierunku Janek i Łomianek – poinformował premier Donald Tusk.
Szef rządu wyjaśnił, że południowa obwodnica Warszawy jest „absolutnie kluczowa”” i trzeba jej budowę rozpocząć jak najszybciej, ale ponieważ nie będzie żadnych dodatkowych pieniędzy na inwestycje drogowe w stolicy, konieczna jest racjonalizacja.- Oznacza ona, że ktoś będzie miał mniej i później – zaznaczył Tusk.
Dodał, że opóźnienie w budowie trasy S7 na południu nie powinno być dla kierowców specjalnie uciążliwe, ponieważ gotowa już będzie trasa S8. Natomiast odcinek wylotowy na północ przez Łomianki i tak trzeba wyznaczyć od nowa – powiedział Tusk.
Natomiast w TVN24 minister transportu Sławormi Nowak poinformował, że na początku przyszłego roku ma ruszyć pilna inwestycja po starym śladzie drogi w Łomiankach. Chodzi m.in. o budowę kładek, aby, jak mówił, wprowadzić pewne rozwiązania, które z punktu widzenia mieszkańców Łomianek poprawią komfort życia.
źródło: Onet.pl
TVN24
redakcja@lomianki.info
„
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
11 komentarzy
Wyślij komentarz
Łomianki świętowały 75. urodziny Mistrza. Wyjątkowy jubileusz Henryka Miśkiewicza
Tak jak przypuszczaliśmy, jubileuszowy koncert z okazji 75. urodzin Henryka Miśkiewicza okazał się jednym z...
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki podsumowuje kadencję. Inwestycje, umowa z ZTM, problemy kadrowe
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o. Paweł Gutkowski przedstawił podsumowanie działań realizowanych przez...
„Znowu zostaliśmy postawieni pod ścianą”. Radni wstrzymują decyzję o 10-milionowej pożyczce
Radni Rady Miejskiej w Łomiankach nie poparli projektu uchwały dotyczącej zaciągnięcia pożyczki w wysokości 10 mln zł...
Długi weekend na Mazowszu!
Rowerem, kajakiem albo pieszo. Mazowsze to idealne miejsce dla wielbicieli zamków, skansenów, pałaców, meandrów rzek i...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #152
A w tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o...
14,99 proc. podwyżki za wodę i ścieki? ZWiK Łomianki wydał oświadczenie, ale nie odpowiedział na pytania
W trakcie dyskusji o zmianie taryf za usługi wodno-kanalizacyjne wielokrotnie padała liczba 14,99 proc. W związku z...
Dzień Dziecka w Łomiankach. Zobacz relację FOTO-VIDEO z imprezy i życzenia dla najmłodszych
Dużo radości, szczęścia, zdrowia i bezpieczeństwa, szerokiego uśmiechu, spełnienia marzeń, świetnej zabawy, rozwijania...
XXVIII Sesja Rady Miejskiej w Łomiankach. Decyzja w sprawie pożyczki 10 mln złotych odroczona
Podczas XXVIII Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach, która odbyła się 28 maja 2026 roku, radni rozpatrywali projekt...
Znamy zwycięzców loterii „PIT w Łomiankach” 2026
27 maja 2026 roku przy Urzędzie Miejskim w Łomiankach odbyło się losowanie nagród drugiej edycji loterii „PIT w...















No to pięknie nas Panowie urządzili. Pięknie!
Premier Tusk wstrzymuje budowę S7 a burmistrz Dąbrowski wstrzymał robienie planów i wydaje WZtki na potęgę.
A niech się budują bliźniaki, czworaki, na tych rolach i terenach zalewowych. Brawo!
Jeszcze dwa, trzy lata i z Łomianek nie wyjedziemy. Wszystko stanie i Warszawska i Gdańska.
Dziękuję bardzo Panie Premierze, dziękuję Panie Burmistrzu!
Jasne lepiej zostawić puste pola dla ptaszków i robaczków…
Gdyby nie blokowano trasy, gdyby nie popełniono błędów proceduralnych to już dano by było po problemie.
Już dawno o tym mówili fachowcy z SisKomhttp://lomianki.info/document.php?did=2469
A co teraz? Czy burmistrz będzie wywierał wpływ na osoby decyzyjne na tzw. górze? Jakoś nie wydaje mi się.
Mamy bitwy, tańce na deskach, nowe hipermarkety i to nam powinno wystarczyć 🙁
A co do trasy ma burmistrz? Nie ważne czy Dąbrowski, Pszczółkowski, Sokołowski. Decyzje jak widać zapadają wyżej na szczeblach krajowych.
Nie oszukujmy się w Łomiankach w porównaniu z innymi dojazdówkami do Warszawy i tak nie jest najgorzej. Załatwiają sprawy najbardziej potrzebne.
i znow się dąbus nie popisał
alleluja i do przodu dowalajac bliznim a zagarniajac do siebie
Pięknie dziękujemy Dąbrowie. Gdyby nie ich protesty łopata byłaby już wbita, i nikt pieniędzy by nie zabrał. Brawo!!!
Pszczoła miał chociaż jaja i opowiadał się za jak najszybszym wybudowaniem S7.na bitwę 🙂
A teraz co robi burmistrz? Na ostatnim spotkaniu z szefem KPN dotyczącym ekspansywnej zabudowy Łomianek – zaprosił
I znów kłamstwa na pełowskim portalu, myślicie, że ktoś w nie jeszcze wierzy lemingi?
Pszczoła to nam z Tuskiem Orlików nastawiał i mamy teraz wyśmienitych piłkarzy aż (nie)miło popatrzeć.
Czytając posty odnoszę wrażenie, że większość autorów wcale nie zależy na zbudowaniu wylotówki na Gdańsk. Traktują to jako okazję do kolejnych politycznych wzajemnych oskarżeń. A rzeczywistość wygląda nastepująco:
1) jakikolwiek burmistrz Łomianek niewiele może oprócz bycia upierdliwym wobec naszych polityków, w przeciwieństwie do mieszkańców – patrz przykład Marek
2) źle przygotowano raport środowiskowy i teraz jest opracowywany nowy
3) część mieszkańców Dąbrowy, w swoim partykularnym interesie, robi bardzo wiele aby wylotówka planowana od kilkudziesięciu lat skrajem puszczy kampinoskiej nie powstała
4) referendum w Warszawie jest ważniejsze od problemów małego miasta Łomianek przynajmniej z punktu widzenia decydentów w PO.
Reasumując przegraliśmy z wielką polityką dając po drodze wiele argumentów aby tak się stało. Spójrzmy na Marki, które wyprzedziły nas o wiele lat, chociaż premier Tusk jest z Gdańska a nie z Białegostoku
POmatołkowska tłuszcza do domu.