www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

S7 – kolejne spotkanie // VIDEO

Wczoraj – 6 marca 2014 roku – odbyło się kolejne spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Łomianki Razem dotyczące trasy S7 i ulicy Kolejowej. W spotkaniu oprócz członków Stowarzyszenia uczestniczyli – zastępca burmistrza Piotr Rusiecki, przedstawiciele Młocin, przedstawiciele Stowarzyszenia SISKOM.

Organizatorzy przekonywali do zasadności szybkiej budowy trasy S7 w wariancie „przy Puszczy Kampinoskiej” oraz wyrazili swój sprzeciw modernizacji ulicy Kolejowej.
Spotkanie zgromadziło w auli ICDS około 150 mieszkańców.

Po spotkaniu można było usłyszeć głosy poparcia dla tego typu spotkań jak i dla postulatów głoszonych przez Stowarzyszenie Łomianki Razem. Większość zgromadzonych poparła wniosek Stowarzyszenia aby Burmistrz przygotował uchwałę w której będą zawarte postulaty członków Stowarzyszenia.
Pojawiały się też głosy twierdzące, że spotkanie nic nie wniosło i było spotkaniem służącym promocji członków Stowarzyszenia i Burmistrza, a jego scenariusz i wnioski z dyskusji były już przed spotkaniem ustalone.

Kolejne spotkanie na ten temat zapowiedziano na kwiecień.

Zapraszamy do obejrzenia przebiegu spotkania i wyciągnięcia własnych wniosków:

redakcja@lomianki.info

S7 - kolejne spotkanie // VIDEO

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

7 komentarzy

 1. Qbek

  Nikt w Łomiankach nie jest za wyburzeniami. Nikt też nie będzie takiego pomysłu realizował. Straszenie takimi scenariuszami to populistyczne metody zbierania elektoratu. Sposób prowadzenia tego zebrania jest żenujący.

  Oczywiście tak jak większość mieszkańców Łomianek jestem za tym aby trasa mszczonowska powstała w miarę jak najszybciej.
  Jednak zdecydowanie jestem przeciwny wykorzystywania tematu S7 do rozgrywek politycznych, działań które mogą tylko podzielić a nie łączyć mieszkańców Łomianek.

  Nie jestem stu procentowym zwolennikiem Pana Jana Grądzkiego ale to co mówił podczas tego spotkania o tym że trzeba walczyć o to aby S7 była jak najmniej uciążliwa dla Dąbrowy jest bardzo rozsądne. Dyskusje o tym gdzie i kiedy zapadną nad nami, co potwierdzili eksperci z Siskoma.
  Niestety jak widać to co mówił Pan Grądzki, nie pasował prowadzącej Pani Roszkowskiej i Panu zastępcy Rusieckiemu.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. bez żartów

  Dlaczego akurat teraz na pól roku przed wyborami wyciągnięto temat, którym tak łatwo podzielić mieszkańców Łomianek? Czy to jest objaw tej szeroko komentowanej skłonności do zarządzania przy wykorzystaniu „konfliktu”?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. kubek

  Jak to mozliwe, żeby jakikolwiek Burmistrz Łomianek był przeciwny bezkolizynemu skrzyżowaniu np na Wójcickiego? Przecież to jest przeciwko mieszkańcom Łomianek!!! GDDKiA ma w planach bezkolizyjne skrzyżowania w ramach udroznień Łomianki-Warszawa:

  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,15484537,Nie_bedzie_nowej_wylotowki_na_Gdansk__Przebuduja_obecna.html

  czyli nie byłoby korków tam gdzie są, byłyby przynajmniej „dwa bezkolizyjne węzły – jeden przy ul. Wóycickiego (to dojazd m.in. do Cmentarza Północnego), drugi między ul. Dzierżoniowską a Heroldów i Muzealną. W oba te miejsca byłyby doprowadzone równoległe do Pułkowej drogi serwisowe, które zapewniałyby dojazd mieszkańcom Młocin.”

  Ale tu widać, że nasz vice Burmistrz nie popiera udrożnień. Więc sie pytam – czy to jest działanie na rzecz mieszkańców?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. sasha

  Czego nie rozumiecie? Pułkowa nie jest w zarządzie GDDKIA tylko w zarządzie Warszawy która nie chce tam takiej trasy. Tego się po prostu tam nie da zrobić bo nikt nie stanie za Łomiankami mając przeciwko sobie Warszawę. Równie dobrze możecie dalej myśleć o budowie pi wale. Dajcie szansę realnym planom a nie klocicie się o mrzonki.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Obserwator 2

  Przebieg tego spotkania (zwanego „debatą”) w pełni potwierdza moje opinie wyrażone na tym forum.
  Cel działania ŁR jest natomiast coraz jaśniejszy.
  Gratuluję dobrego samopoczucia Organizatorom. Ostrzegam przed dalszym wprowadzaniem mieszkańców w błąd. Nigdy taka polityka nie dawała zdrowych plonów. Opamiętajcie się Państwo !
  Pozdrawiam z nadzieją na poprawę, Obserwator 2

  0
  0
  Odpowiedz
 6. wyborca

  Czy takie spotkania Pan Rusiecki i Pani Roszkowska też będą organizowali przed najbliższymi wyborami? Chciałbym zadać szanownemu Państwu co przez 4 lata zrobili dla dobra mieszkańców Łomianek w sprawie ulepszenia komunikacji dla zwykłych mieszkańców.
  Sprawa zaraz po wyborach została schowana by ją teraz zwowu wyciągnąć? Chyba jedyne co Łomianki Razem załatwiło to odrolnienia działek m.in. dla deweloperów nad Wisłą oraz miejsca w Radzie Miejskiej? A może coś jeszcze? Ktoś mnie oświeci?

  0
  0
  Odpowiedz
 7. paranoja

  No proszę. Radna Roszkowska i Rusiecki 4 lata temu. Potem dłuuuuga cisza, a teraz ponownie „odgrzewane kotlety” WYBORCZE. Wybory czas zacząć.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *