www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Seniorze! Dowiedz się jak bezpiecznie korzystać z internetu

Fundacja “Rzeczpospolita Cyfrowa” zaprasza na otwarte i bezpłatne szkolenie dla Seniorów.

W ostatnich latach Internet jest polem wojny informacyjnej, która szczególnie natężyła się po wybuchu wojny na Ukrainie. Rosyjskie służby wykorzystują narzędzia takie jak sztuczna inteligencja (AI) do destabilizacji społeczeństwa. O metodach siania dezinformacji i sposobach na ustrzeganiu się jej, łomiankowskim seniorom, opowie Wojciech Kardyś.

Spotkanie dedykowane seniorom, otwarte dla wszystkich chętnych, odbędzie się w Centrum Kultury w środę 26 czerwca o 19:00.

Wojciech Kardyś to Ambasador Cyfrowy UE w Polsce przy Komisji Europejskiej. Związany zawodowo z social mediami od ponad dekady jako PR i social media manager, konsultant, szkoleniowiec oraz felietonista. Wykładowca Wydziału Humanistycznego AGH w Krakowie oraz kierunku podyplomowego “Zarządzanie nowymi mediami i rozrywką” na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Twórca comiesięcznego wydarzenia edukacyjnego w Warszawie – Social Town.

Powołanie Fundacji “Rzeczpospolita Cyfrowa” jest odpowiedzią na zalew fałszywej informacji w Internecie. Farmy trolli wpływają na algorytmy mediów społecznościowych. Skrajne środowiska oraz obce służby wykorzystują nowoczesne technologie do wpływania na dwie grupy najbardziej podatne na manipulację grupy: młodzież i seniorów. Dezinformacja napędza mowę nienawiści – hejt – sztucznie dzieląc społeczeństwo.

Celem Fundacji jest wyszukiwanie i demaskowanie źródeł fake newsów. Zarówno serwisów jak i profili w mediach społecznościowych.

FRPC tworzy ‘weryfikowarkę’ czyli wyszukiwarkę serwisów z niezweryfikowanymi treściami, do której użytkownicy mogą dodawać podejrzane strony. Następnie zespół fact-chekerów ocenia wiarygodność serwisu.

Fundacja “Rzeczpospolita Cyfrowa”

 

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *