www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Sezon w łomiankowskim parku linowym otwarty

1 czerwca w Dzień Dziecka, ponownie został otwarty Park Linowy przy ulicy Łyżwiarskiej w Dąbrowie Leśnej. Jak potwierdza obsługa parku – zainteresowanie atrakcjami pierwszego dnia było duże.

Park otwarty jest dla wszystkich, za darmo, w godzinach 12:00-20:00 przez cały czerwiec oraz okres wakacyjny. Od 1 do 15 września Park będzie czynny w zmienionych godzinach (w tygodniu 15:00-19:00, w weekendy 11:00-19:00).

Osoby chcące skorzystać z atrakcji Parku Linowego, muszą spełniać określone wymogi, takie jak odpowiednia wysokość czy waga. Jak można przeczytać w regulaminie Parku został on dostosowany dla osób o wzroście: na trasie łatwej od 120cm do 150cm, a na trasie standard od 150cm. Ograniczenia dotyczą również wagi. Na trasie dziecięcej obowiązuje ograniczenie wagi użytkowników do 70 kg, na trasie standard do 90kg. Szczegółowe zapisy są zawarte w regulaminie.
Ponadto nieletni mogą przebywać na terenie Parku oraz korzystać z jego infrastruktury jedynie pod opieką lub za pisemną zgodą rodzica, bądź opiekuna prawnego, która dostępna jest na stronie internetowej Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego w Łomiankach, który sprawuje formalną kontrolę nad obiektem.

Nad bezpieczeństwem na terenie parku czuwa obsługa oraz instruktorzy, którzy zapewniają niezbędny sprzęt. Przed przystąpieniem do aktywności indywidualnie sprawdzają umiejętności chętnych. Jeśli dziecko nie radzi sobie na trasie szkoleniowej, może zostać niedopuszczone do korzystania z bardziej wymagających atrakcji.

Dla zmotoryzowanych przewidziano parking, a dla cyklistów stojaki rowerowe.

tekst/foto: Antoni Moraczewski

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. Adam

  Czy instruktorzy z obsługi uczestniczą i pomagają w poprawnym założeniu sprzętu, czy trzeba to robić samemu i się na tym znać?
  Pytam bo w jednym z parków na południu Polski był z tym duży problem.

  0
  0
  Odpowiedz
  • Redakcja LOMIANKI.INFO

   Adamie. W regulaminie (do którego link znajdzieszw artykule) jest zapis „Instruktor zakłada sprzęt asekuracyjny (nie wolno samemu zakładać sprzętu). Po założeniu sprzętu nie wolno przy nim nic zmieniać.”

   0
   0
 2. Jurek

  Byłem tam dwa czy trzy lata temu i się bardzo dużo zmieniło. Wtedy było trochę nudno, teraz bez porównania lepiej.

  Nowe trasy dokładane były ostatnio?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Marzena

  Jedna trasa jest jakaś inna, chyba nowa albo zmieniona

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Magda

  Fajne miejsce. Dziekai mogą się sprawdzić.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *