www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Skargi na działalność burmistrza

Jak wygląda rozpatrywanie skarg na działania burmistrza Tomasza Dąbrowskiego? Dość specyficznie…

Radni podczas Sesji, podczas głosowania nad zasadnością lub bezzasadnością skargi, nie mają dostępu do treści skarg. Mają głosować „w ciemno”. Co zdarzyło się nie pierwszy raz w mijającej kadencji.Radnym z komitetu burmistrza taki sytuacja nie przeszkadza. Podnoszą zgodnie ręce za „bezzasadnością” skarg.

Natomiast radni niezależni od burmistrza na głosowanie w ciemno się nie zgadzają, w związku z czym opuścili salę obrad, co zosało przyjete oklaskami zgromadzonych podczas sesji mieszkańców.

O komentarz poprosiliśmy radnych.

Radny Piotr Bartoszewski – przewodniczący Komisji Rewizyjnej RM (radni Tomasza Dąbrowskiego) nie chciał komentować sytuacji.

Rady Marcin Etienne (radni niezależni) pisze:
Oświadczenie Klubu Radnych Niezależnych
W porządku obrad XLV Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach znalazły się trzy skargi na działalność burmistrza. Tuż przed głosowaniem pierwszej z nich zostaliśmy poinformowani, że Komisja Rewizyjna z jej przewodniczącym Piotrem Bartoszewskim (KWW Tomasza Dąbrowskiego) nie była w stanie wypracować wspólnego stanowiska. Ponieważ radnym dostarczono projekty uchwał jedynie z przygotowanym przez przewodniczącego Tadeusza Krysteckiego jednostronnym uzasadnieniem, wnieśliśmy o udostępnienie treści przesłanych skarg. Odmówiono nam informując, że ze skargami będziemy mogli zapoznać się już po głosowaniu.
Wobec zaistniałej sytuacji radni z Klubu Radnych Niezależnych postanowili nie brać udziału w głosowaniu. Wzięli w nim udział jedynie radni KWW Tomasza Dąbrowskiego, których zdziesiątkowany skład (nieobecni: radny Maciej Wroniewski, Maria Zalewska, Bogumił Sikorski) nie uzyskał bezwzględnej większości, by skargę odrzucić. Z pomocą radnym przyszedł prawnik z urzędu, który poinformował zebranych, że w tym przypadku „raczej nie musi być bezwzględnej większości”.
Nie chcąc dalej brać udziału farsie, postanowiliśmy opuścić salę obrad.
W imieniu Klubu Radnych Niezależnych
Marcin Etienne

_______________

Co o tym sądzicie?

Skargi na działalność burmistrza

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. Magda

  Mam nadzieję ,że nie zostanie Pan Radnym przyszłej kadencji:)

  0
  0
  Odpowiedz
 2. mim

  Podajcie, jakie to skargi. Przecież skarżący mogli zawiadomić radnych opozycji. Ci z radością, by się z nimi zapoznali. Po to siedzą w radzie, żeby punktować burmistrza.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. mim

  Ponieważ na końcu artykułu jest pytanie „co o tym sądzicie” odpowiadam.

  Sądzimy, że to typowy przykład bicia piany, czyli proceduralnej przepychanki między rządzącymi a opozycją. Nie po to ludzie wybierają burmistrza i radnych, żeby Ci się nawzajem przepychali zamiast pracować. Jeśli demokracja nie działa, bo ludzie do niej nie dorośli, to może lepszy byłby „dobry król” zamiast prezydenta. Może lepiej, żeby gmina miała prywatnego właściciela, który by dbał o nią z miłości albo dla interesu, a nie żeby udowodnić coś wyborcom.

  Wyborców nie obchodzi, kto ma rację – burmistrz czy opozycja. Nas interesuje, żeby był asfalt, wymienione żarówki, podlane kwiatki, ładna okolica, drogi zbudowane bez względu na protesty ekologów.

  Pozdrawiam,

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *