www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

SKONIECZNY JANUSZ

Janusz Skonieczny – Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach,
Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańcy Łomianek, 40 lat, projektant systemów informatycznych
Okręg wyborczy Nr 3 – sołectwa: Łomianki Chopina, Łomianki Dolne, Kiełpin, Dziekanów Bajkowy, Dziekanów Polski, Dziekanów Nowy, Kępa Kiełpińska, Dziekanów Leśny, Sadowa

________________________

Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg wyborczy Nr 3 – sołectwa: Łomianki Chopina, Łomianki Dolne, Kiełpin, Dziekanów Bajkowy, Dziekanów Polski, Dziekanów Nowy, Kępa Kiełpińska, Dziekanów Leśny, Sadowa

Komitet wyborczy: KWW Mieszkańcy Łomianek

Wiek: 40 lat
Wykształcenie: Mgr. inż. absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej
Zawód wykonywany: Projektant systemów informatycznych

Kontakt dla wyborców: https://www.facebook.com/janusz.skonieczny

Podstawowe informacje o kandydacie.
Od 15 lat działa w lokalnych stowarzyszeniach, by wspólnie z sąsiadami dbać o Łomianki.
Aktywista.Tytan pracy społecznej. Ciągle gdzieś pomaga i doradza, od lat pracuje społecznie w ogólnopolskich organizacjach pozarządowych. Unowocześnia edukację, pomaga korzystać z nowoczesnych technologii i uczy dzieciaki programować.
Uwielbia Bazar Zabawek Używanych, który wraz z pozostałymi członkami Pracowni Łomianki pomagał organizować.
Jest sygnalistą z doświadczeniem w zakresie informacji publicznych. Wielokrotnie pomagał mieszkańcom, stowarzyszeniom, a także radnym w uzyskaniu dostępu do informacji publicznych. To dzięki Januszowi gminne spółki ZWIK i KMŁ udostępniły sprawozdania finansowe w formie elektronicznej — nie trzeba wybierać się do czytelni akt w KRS.
Od 2004 roku kieruje własną firmą informatyczną, gdzie buduje systemy informatyczne dla przedsiębiorstw. Z jego aplikacji na co dzień korzystają tysiące użytkowników.
Współtworzył materiały dydaktyczne w ramach Koduj z Klasą – ogólnokrajowego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej. Aktualnie uczy dzieci programowania w ramach “Misji Programowanie”. Jest mobilnym doradcą Sektoru 3.0 Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Łomianki cierpią z powodu chaotycznej urbanizacji.
Oczywiście powinniśmy doprowadzić do utwardzenia dróg, budowy kanalizacji, ale jednocześnie powinniśmy tak kierować rozwojem miasta by osiedla były lepiej skomunikowane.
Bardzo podobają mi się projekty takie jak Siewierz Jeziorna urbaniści z góry przeznaczenie niektórych terenów i kształtują charakter miasta.
Na osiedlach powinny powstawać lokalne świetlice, szkoły i przedszkola które w połączeniu z Orlikami stanowiłyby serce okolicy.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
1. utwardzenie i remonty dróg
2. kanalizacja
3. lokalna komunikacja zbiorowa i skrócenie czasu dojazdu do Warszawy poprzez budowę razem ze stolicą 3-ciego, dodatkowego pasa ruchu na Pułkowej
4. centra lokalne na osiedlach, np. orliki i place zabaw zamiast rozbudowy stadionu piłkarskiego o trybuny i inne elementy potrzebne by KS Łomianki mógł grać w wyższej lidze
5. zakup terenów, rezerwacja miejsca i budowa szkół i przedszkoli na nowych osiedlach
6. inwestycja w czyste powietrze

3. Kim według Pani / Pana jest samorządowiec? Jakimi wartościami powinien się kierować?
Rada miejska jest swego rodzaju odpowiednikiem rady nadzorczej w spółkach. Celem rady jest wyznaczanie celów rozwojowych burmistrzowi (przy jego udziale) i rozliczanie go z realizacji tych celów.
Samorządowiec dysponuje środkami mieszkańców, pieniędzmi z ich podatków. Powinien dbać o to by wydatki burmistrza były celowe, uzasadnione i nie było marnotrawione.
Samorządowiec powinien być w stałym kontakcie z mieszkańcami, dlatego zamierzam przez całą kadencję „kolędować” i zbierać państwa uwagi.

4. Jakie według Pani / Pana są mocne strony Łomianek?
Sympatyczni ludzie którzy garną się do pomocy jak tylko znajdą czas. Wszyscy jesteśmy strasznie zabiegani i ciężko jest nam pracować społecznie. Jednak widać że bardzo potrzebujemy dobrych sąsiedzkich relacji, widać to na piknikach i spotkaniach w locie — miło ze sobą rozmawiamy i wzajemnie się wspieramy w projektach poprawiających nasze otoczenie.

5. Jakie według Pani / Pana są słabe strony Łomianek?
Obecna władza: butna, arogancka, skorumpowana; stawiająca interes developerów przed interesem mieszkańców. Władza pozwalająca by mała grupa ludzi bogaciła się kosztem podatników. Władza pozwala by zyski z rozwoju trafiały do wybranych, a koszty tego rozwoju ponosili mieszkańcy.

6. Co zamierza Pani / Pan zrobić konkretnie dla swojego okręgu wyborczego?
Dopilnować utwardzenia dróg i usprawnienia komunikacji, tej zbiorowej i samochodowej.
Zapewnić rezerwację terenów pod budowę szkół, przedszkoli, świetlic i orlików kiedy te tereny jeszcze są niedrogie i można wybierać miejsca które staną się centrami lokalnej społeczności.

Ponadto:
Mieszkańcy mają prawo do udziału w kierowaniem Łomiankami także pomiędzy wyborami. Chcę by urząd prowadził rzetelne konsultacje nie po to by odbębnić obowiązek, ale by faktycznie poznać potrzeby i chęci mieszkańców.
Chciałbym by młodzież i seniorzy przez odpowiednie organy otrzymali własny kawałek budżetu do zagospodarowania według własnego uznania.
A wszyscy mieszkańcy powinni móc co roku zgłaszać i poddawać pod głosowanie projekty do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie

SKONIECZNY JANUSZ

SKONIECZNY JANUSZ

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *