www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Sławomir Wieczorek

Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg nr 13: Łomianki – osiedle Łomianki Trylogia
Komitet wyborczy: Komitet Wyborczy Wyborców Urszuli Gołąb

Wiek: 37 lat
Wykształcenie: Wyższe
Zawód wykonywany: Własna działalność gospodarcza

Kontakt dla wyborców: wieczorekslawek@op.pl

Podstawowe informacja o kandydacie.
Urodzony i wychowany w Łomiankach, gdzie członkowie jego rodziny mieszkają od kilku pokoleń. Ukończone studia wyższe. Wieloletni pracownik samorządowy, związany z pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych (krajowych i unijnych) na projekty zarówno infrastrukturalne jak i społeczne. Prywatnie pasjonat zabytkowych rowerów i motocykli.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Łomianki w perspektywie najbliższych kilku lat wyobrażam sobie jako gminę sprawnie zarządzaną, dynamicznie się rozwijającą i doskonale radzącą sobie z wyzwaniami jakie stawia współczesność. Gminę otwartą na potrzeby swych mieszkańców, przyjazną inwestorom, posiadającą nowoczesną infrastrukturę. Dla osiągnięcia tego celu potrzeba silnej i sprawnej władzy samorządowej, wymagającej przede wszystkim od siebie i nie bojącej się trudnych wyzwań. Umiejącej aktywnie kształtować rzeczywistość.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
poprawa stanu istniejącej infrastruktury i budowa nowej (zarówno w sferze gospodarki wodno-ściekowej, jak i komunikacyjnej), edukacja – rozumiana nie tylko w kategorii budowy nowych obiektów (zarówno szkolnych, jak i przedszkolnych), ale połączona z próbą wprowadzenia nowych przedmiotów związanych z przedsiębiorczością i aktywizowaniem młodych osób, podjęcie działań mających na celu zapewnienie sprawnego połączenia z Warszawą, czy to w formie wydzielonych bus pasów, czy komunikacji szynowej.

3. Czym według Pani /Pana jest samorząd. Jaka jest jego rola? Jakie powinny być stosunki między władzą uchwałodawczą (Rada) a władzą wykonawczą (Burmistrz/Starosta)?
Myślę, że samorząd to przede wszystkim godne reprezentowanie wyborców oraz służba dla lokalnej społeczności. To przedkładanie dobra wspólnoty, nad swój własny, często partykularny interes. To próba aktywnego i mądrego kreowania otaczającej nas rzeczywistości w naszej małej ojczyźnie. To umiejętność współdziałania z osobami o odmiennych poglądach i poszukiwania kompromisów pomimo odmiennych stanowisk.

4. Co zamierza Pan/Pani zrobić konkretnie dla swojego okręgu wyborczego?
Przypadło mi kandydować z jednego z mniejszych okręgów. Pomimo tego, myślę, że problemy dotykające jego mieszkańców są typowe dla Łomianek. Chciałbym przede wszystkim zająć się rozwiązywaniem problemów konkretnych osób, związanych z ich codzienny życiem. Osiedle Trylogia pamiętam z dzieciństwa jako obszar zabudowy rezydencjalnej, starannie zaprojektowanej, posiadającej rozbudowaną i sprawnie działającą infrastrukturę – chciałbym, aby ponownie wróciły te czasy.

Ponadto:
Jestem osobą dynamiczną i kreatywną, potrafiącą słuchać i obdarzoną empatią w stosunku do osób ją otaczających. Doświadczenie zawodowe zdobyte w czasie pracy w samorządzie lokalnym oraz przy realizacji projektów współfinansowanych zarówno ze źródeł krajowych, jak i unijnych powinno być gwarantem właściwego i godnego reprezentowania wyborców. Zmaganie z niepełnosprawnością mojego ojca nauczyło mnie dostrzegania potrzeb osób chorych i z różnych względów zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie

Sławomir Wieczorek

Sławomir Wieczorek

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

12 komentarzy

 1. Wyborca

  Moim zdaniem Kandydat przedstawia bardzo rzeczowe i ciekawe pomysły.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. RK

  Takich jak Wieczorek potrzeba aby coś wreszcie zmienić w tej dzielnicy !!!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. KG

  To kreatywny, konkretny i rzetelny człowiek, który ma wiedzę i
  doświadczenie, a to jest niezwykle przydatne w realizacji konkretnych zadań.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. zdziwiony

  Z czałym szacunkiem dla Pana działalności, ale od ok. półtora roku działam społecznie na terenie osiedla Trylogia i nie zauważyłem, aby Pan w jakikolwiek sposób zaangażował się Pan w sprawy mieszkańców osiedla!

  P.S. Czasy jak Pan to ujął cyt,”zabudowy rezydencjalnej starannie zaprojektowanej, posiadającej rozbudowaną i sprawnie działającą infrastrukturę” na terenie osiedla minęły i nie powrócą. Warto zwrócić uwagę, że zabudowa na tym osiedlu jest w większości szeregowa lub jednorodzinna, a rezdencjalna to raczej na Dąbrowie:-)

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Jacek

  Ja spotykałem tego Pana na zebraniach osiedlowych. Na Trylogi sa jeszcze prywatne działki, które mogą być uwolnione pod zabudowę. osobiście nie chce tam jakiś wysokich budynków. Wolę zabudowę jednorodzinną czy też rezydencjaln( jak ją zweał ).

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Krzysztof T.

  Wcześniej czy później pewnie ktoś kupi resztę ziemi po gospodarstwach bodajże Państwa Woyke i Kubalskich. A ja nie chce mieć w sąsiedztwie „bloków” tylko zabudowę jednorodzinną czy tam rezydencjalną. Ale wolałbym rezydencjalną, bo te działki musiały by być większe. A człowieka znam – bywał na zebraniach, przeciwko budowie tego taniego marketu też protestował, bo chciał zabudowy „rezydencjalnej”

  0
  0
  Odpowiedz
 7. ciekawski

  Do # Krzysztof – A na jakich zebraniach p. Sławomir bywał i jaki market ma Pan na mysli pisząc „tani market”? Poza tym w MPZP np. środkowa część Osiedla Trylogia (tam gdzie jeszcze są grunty niezabudowane) przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną intensywną, więc chyba rezydencji trzeba szukać jednak na Dąbrowie:-)

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Monika

  A prosze powiedziec Panie Jacku ile w ostatnich pięciu latach odbyło się zebrań osiedla Trylogia skoro razem Panowie uczestniczyliście w nich?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Krzysztof T.

  Szanowny Panie lub Pani – bo jak widzę obydwoje Państwo piszecie z jednego IP. Na rogu Warszawskiej i Włościańskiej (działka też po Kubalskich) ma powstać Top Market – choć o ile dobrze pamiętam o zgodę występował inwestor zastępczy, który wtedy był związany jeszcze z inną sieci marketów, ale ponieważ nie lubię reklamować tej sieci, więc nie napiszę jakiej. Co do zebrań, to ja osobiście z tym Panem byłem na trzech – w czerwcu i w marcu tego roku i na lipcowym zeszłorocznym. Niestety nie było nas w maju 2013, gdy wybierano zarząd. W marcu to był 27 – to akurat dla mnie dość ważna data, stąd pamiętam. A tak na marginesie – Panie Kamilu – obaj doskonale wiemy że nie ma MPZP dla osiedla Łomianki Trylogia, tylko jest dla obszaru określonego jako Łomianki Stare. Co do „rezydencjalności” – w latach 80 ten obszar naprawdę uchodził za willowy – to był ten lepszy świat, z ludźmi pracującymi na wysokich jak na owe czasy stanowiskach… i pachnący „zachodem” gdzie wszystko było lepsze…

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Krzysztof T.

  . a teraz pytanie do Pana: jaki jest minimalna powierzchnia działki, która przeważnie uchodzi za wyznacznik rezydencjalności zabudowy i jaka powinna być pbc dla takowej?;)

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Seba

  facet godzien podziwu – mial ochote probowac przeciwstawic sie budowie tego paskudztwa na rogu włoscianskiej i warszawskiej – ale niepotrzebnie chyba ostudzilismy jego zapał. Jak go znam to by dopiął swego… A w sumie w podstawówce był taki grzeczny i ułozony ale sie balismy jak on sobie dalej poradzi;) Ma duŻą wiedze i doświadczenie w pracy w samorządzie – zawsze sie dziwiłem czemu nie kandyduje. Zeby jeszcze wszystkiego nie odkladal na ostatnia chwile jak to ma w zwyczaju, twierdzac ze zawsze zdĄzy Zawsze ubolewał ze zamiast cos zrobic z tym miastem to brniemy w niesnaski i awantury…, a kaska na projekty rozwojowe wycieka nam przez palce

  0
  0
  Odpowiedz
 12. ktoś

  Ten koles to kawał skurwysyna. Przystawia się do cudzych żon.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *