www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Śmieci – przewodnik dla mieszkańca

UM Łomianki przygotował przewodnik dla mieszkańca dotyczący nowych zasad gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie Łomianki. Zapraszamy do lektury…

Przewodnik dostępny również w pliku Adobe PDF (1,5 mb)

źródło: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info

Śmieci - przewodnik dla mieszkańca

Śmieci - przewodnik dla mieszkańca

Śmieci - przewodnik dla mieszkańca

Śmieci - przewodnik dla mieszkańca

Śmieci - przewodnik dla mieszkańca

Śmieci - przewodnik dla mieszkańca

Śmieci - przewodnik dla mieszkańca

Śmieci - przewodnik dla mieszkańca

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

24 komentarze

 1. M2013

  No i super, trochę długo, ale jest. Nie ma tam jednak odpowiedzi na pytanie, co ze śmieciami, które już mamy, a których firma nie zabierze. I kiedy dostaniemy nowe pojemniki – no i kiedy będzie pierwszy nowy wywóz – równie dobrze może być za miesiąc pewnie.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. W.Wojtek

  Kiedy burmistrz przyjedzie po śmieci, które już u mnie czekają. Jeden pojemnik i trzy worki?
  Zgodnie z umowa z poprzednią firmą termin wypadał na 3.07.2013.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. M2013

  No właśnie – od poniedziałku to własność gminy, ale na to pytanie nikt nie chce odpowiedzieć, a trzymać śmieci gminy na własnej działce to ja nie chcę.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. ktosik

  u mnie termin wypadał 1 lipca, a tu widzę że harmonogram otrzymam „…najpóźniej do 15 lipca…”

  masakra

  0
  0
  Odpowiedz
 5. mała

  U mnie termin wywozu przez BYŚ-a 4 lipca,jest już pół śmietnika.
  Co teraz… mam wyciągać śmieci z worków,myć je i segregować i może jeszcze trzymać w garażu do 15 lipca jak przyjdzie harmonogram????Nieźle…szczególnie jak okaże się ,że 15 lipca dostaniemy informację ,że pierwszy wywóz za 2 tygodnie(30 lipca;-))
  Dostaliśmy piękny harmonogram..tylko z niego niewiele wynika co zrobić z już uzbieranymi wcześniej odpadami…;-(

  0
  0
  Odpowiedz
 6. M2013

  To jest właśnie zasadnicze pytanie – reguły segregacji już raczej znamy, albo poznamy, bo ten informator jest dość jasny (ale po co mycie – przecież to w sumie będzie istotny wydatek, ale co teraz? Ja powinnam mieć wywóz w pon, bo i kubeł prawie pełen, a jak się dowiem, że będzie wywóz pod koniec miesiąca, to co? I co z tym, co już mam – przecież nie będę tego segregować.

  Byłoby miło, gdyby urząd, skoro pisze aktywnie na forum, wyznaczył pracownika do odpowiedzi na to pytanie. Inaczej te śmiecie szybko wylądują pod urzędem albo nad Wisłą.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Piotr

  ABSOLUTNIE NIE MYĆ!!!!
  Eko-koszt umycia (zużyta do tego celu woda) wyklucza absolutnie sens segregacji! Oczywiście nie należy wrzucać np. pełnego kartonu z mlekiem, ale NIE MYĆ!!!

  Po rzetelne informacje wystarczy zadzwonić i zapytać w firmie SITA, która będzie od nas odbierała śmieci (tel. 22 49 24 387).

  Coś mi się wydaje, że burmistrz nie popisał się z tym przewodnikiem. Nie wystarczy cokolwiek napisać, powinno to być napisane z sensem.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Drogowy

  Mycie = zużywanie drogocennej (nie chodzi o pieniądze) wody. Ustawa ma na celu wspieranie działań i myślenia proekologicznego, więc niepotrzebne zużywanie wody jest wbrew założeniom.
  Technologie w sortowniach przemysłowych nie wymagają aby dostarczony surowiec był czysty. Poradzą sobie z brudem lepiej niż nasze zmywarki.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. qwerqqwe

  Myć sie LEMINGI a nie narzekacie na naszego Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, który jest najlepszym Burmistrzem Łomianek.
  To dzięki Burmistrzowi mamy nowe rondo i wiadukt za 90 milionów i ponad 100 milionów na kanalizacje, mamy najlepszy teatr Miejsce, najlepszą Bitwę pod Łomiankami oraz najlepszą przychodnię lekarską!!!
  Dlatego Burmistrzowi Dąbrowskiemu należy się podwyżka nie tylko do 12000 tysięcy miesięcznie ale i więcej!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Paula

  Co to są cylafony (s. 4)? Żebym nie wrzuciła…

  0
  0
  Odpowiedz
 11. niezadowolona

  informacje o GPSZOK to prawdziwy szok – jak mam coś tam zawieźć jak GPSZOK nie istnieje? paragraf 22 normalnie

  0
  0
  Odpowiedz
 12. pacynka

  Nie posiadam samochodu i już sobie wyobrażam przejazd autobusem do GPSZOK z workiem pampersów po starszej osobie. Do tej pory firma zabierała to z mojej posesji.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Władzia. M

  A co przeszkadzały kontenery na ulicach na duże smieci i kontenery na stare radia i telewizory. Chyba łatwiej i taniej było, niż budowa nowego GPSZOKU. Jeżeli nie mam samochodu to jak zawiozę na drugi koniec Łomianek stary telewizor. Czy Urząd zorganizuje przewóz takich smieci.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. hej ho

  Cylafon

  :)czuje się pióro burmistrza Rusieckiego

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Lulu

  Och qwerqqwe jak zwykle zachwycony/a Skoro tak bardzo burmistrz Ci się podoba i powinien tak dużo zarabiać to mu ufunduj premię, ale z własne, nie mojej kieszeni. Zastanów się, co Ty p..ysz. Widział Cię kiedy lekarz? Może najwyższa pora…. chyba, że to … sekretarka bur…. mistrza.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. mieszkaniec

  Ja nieodpłatnie dostarczę śmieci ich właścicielowi czyli Gminie pod jej adres korespondencyjny.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. SłużbowyDżon

  Buuuuahahaha. #mieszkaniec uważaj żebyś się nie zdziwił, że nieodpłatnie. Straż Miejska tylko czeka na takich cwaniaków jak ty 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 18. ciekawy

  Na stronie Urzędu jest wykaz rejonów.Jednak ja nie mogę znaleźć jakie wchodzą obszary-ulice w skład tych rejonów.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Hmhm

  A co z osiedlami zamkniętymi bramami? Każdy mieszkaniec ma konkretnego dnia wystawić swój kubeł przed bramę, czy SITA będzie sobie otwierać, tak jak to było do tej pory jeśli ktoś miał z nią umowę? Czy może w takich miejscach śmieci nie będą odbierane!?!?!

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Barbara

  Czemu mam biegać do Gminy. Czemu nie mogę deklaracji wypełnić przez internet?
  Czemu dodatkowych worków nie dostarczy pracownik śmieciarki, tylko ja mam znowu gdzieś ganiać?
  Dla jednej osoby jeden worek i dla 10 -ciu tak samo? To głupota. Worków powinno być proporcjonalnie do ilości deklarowanych osób.
  Musi być możliwość zamówienia transportu dla śmieci INNYCH. Nie mam samochodu i nie wezmę ich pod pachę.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Miss

  Gmina ma dostarczać WORKI i POJEMNIKI. Za to płacimy!
  Niech p. Rusiecki i Dąbrowski zajrzą do sąsiadów np. do Izabelina i zobaczą jak to tam wygląda jak nie potrafią zorganizować takiej banalnej sprawy. Boszzzzzzzz…

  0
  0
  Odpowiedz
 22. Osa

  Na segregowane miał być czerwony worek. Dostałam dwa niebieskie ….. Usiłowałam się dodzwonić do Gminy, żeby zapytać o co kaman, ale oczywiście cały dzień albo zajęte albo nikt nie odbiera. W BYŚ-iu odbierali po drugim sygnale.
  No dobra, ja mam więcej segregowanych, te dwa maluchy na segregowane raz na miesiąc to mogą sobie wsadzić, co gorsza jest szansa, że zaraz pękną jak wrzucę parę butelek…. Jak chcę więcej to muszę dymać do gminy oczywiście.
  No i gwóźdź programu – dostałam tajemniczy czarny worek. 240l, bardzo cienki. Ten do czego?

  BYŚ od nas odbierał od wielu lat i nigdy nie było problemu. Wolałabym im dopłacić a do gminy zgłosić jednego mijeszkańca i uiszczać co miesiąc te 9,50 haraczu i lepiej niech już nic ode mnie nie odbierają lepiej geniusze dezorganizacji.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. kolala

  Osa
  ja też o tym myślałem, ale zawsze się znajdzie jakaś łajza co na Ciebie doniesie. I tak dopłaciłem w czerwcu za zabrany pojemnik ze śmieciami a teraz oddałem worek w zasadzie pusty. Włożyłem tam tylko psią kupe z karteczką – dla burmistrza

  0
  0
  Odpowiedz
 24. Osa

  Miss, ja przestałam mieć jakiekolwiek oczekiwania wobec tej gminy, jak przeczytałam wielkie żale, że z powodu oszczędności przestają wydawać gadzinówkę na kredowym papierze i będą wydawać na normalnym. Niestety zapomniałam jak się ten wiekopomny periodyk gminny nazywa, ale równie dobrze można te ich bałwochwalcze artykuły powiesić na necie, wtedy pszczędziliby trochę drzew zamiast publikować pierdoły.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *